Autor Wątek: Caro - różne kierownice, boczki ...  (Przeczytany 589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zakup

• Nowicjusz
    • rozne
Caro - różne kierownice, boczki ...
« dnia: Styczeń 21, 2020, 22:16:18 pm »
Mam na lokalnym szrocie 2 Poldki. Jeden (wąskie Caro) ma kierownicę ze sztywnego plastiku, gładką od spodu - bez wgłębień na palce. Dragi, 1.4, ma taką jakby z miękkiego materiału. Od czego zależało, jaka kierownica była fabrycznie?
Czy wiadomo, jaki tam jest wieloklin?

Ponadto pierwszy ma skajowe boczki drzwi, a drugi z materiału. W jakich rocznikach/wersjach takie były?

Offline Daniel22#1984

• Najtańszy olej do poloneza
  • Klubowicz
  • Wystarczy podgrzać
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Odp: Caro - różne kierownice, boczki ...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2020, 22:18:09 pm »
Skajowe boczki bywały w szerokich caro, widziałem je w 1994, 1995 i 199, o dziwo najczęściej w bogato wyposażonych egzemplarzach (np. OZ i elektryczne szyby, bądź inne nietypowe dodatki). Nawet wczoraj było takie auto w ogłoszeniach na OLX - rozbitek 1996 po dziadku w nietypowym kolorze, na OZ z takim właśnie boczkami. Być może były dostępne na zamówienie, bo większość aut miała materiałowe.

Offline zakup

• Nowicjusz
    • rozne
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2020, 07:51:09 am »
Czyli te materiałowe to żaden rarytas. A już myślałem. To zostawiam swoje skajowe - ja mam auto z 1995 i właśnie mam zwykłe boczki jak w starych Poldkach.

A ktoś wie, jak z tymi kierownicami? Z daleka wyglądają podobnie, ale w dotyku są kompletnie inne.

Offline Bocian_s#313

• Klubowicz
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2020, 08:25:08 am »
Z wieloklinem to trudny temat. Jak auto starsze jak 94 to gruby. Jak młodsze jak 95 to drobny. Roczniki 94 i 95 to modele "przejściowe" w wielu aspektach. Hamulce, podszybie, kolumna kierownicza, katalizator. Zaryzykuję stwierdzenie, że jak auto było na lucasie to już był drobny wieloklin ale pewności nie mam.. jak przy wielu rzeczach związanych z fso...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Offline zakup

• Nowicjusz
    • rozne
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2020, 10:26:12 am »
Czyli wąskie Caro zawsze miało gruby wieloklin? No to ta pierwsza kierownica nie podejdzie. Ja mam już drobny, więc co najwyżej zainteresuje się tą drugą, z miękkiego materiału.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wychodzi na to, że mój Polonez wyjechał z fabryki jako rzadkie zestawienie: rok 1995, skajowe boczki, drobny wieloklin i polskie hamulce. Aaa moment! Poprzedni właściciel dorobił wspomaganie, więc mógł zmienić kolumnę.

A z czystej ciekawości: od czego zależał materiał koła kierownicy? Bo te nowsze Caro (przeważnie?) mają grubą obręcz koła z miękkiego, gumowatego materiału. A to wąskie Caro na szrocie ma też czteroramienną kierownicę, ale cieniutką obręcz z twardego plastiku. W dodatku gładką. O ile mnie pamięć nie myli, stare dwuramienne kierownice miały od spodu karby, żeby nie ślizgały się w palcach, a to Caro tergo nie ma?

Offline AUTOSAN

• Sympatyk
    • PN Borewicz 1980
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2020, 18:37:51 pm »
Czyli wąskie Caro zawsze miało gruby wieloklin?
Tak

Wychodzi na to, że mój Polonez wyjechał z fabryki jako rzadkie zestawienie: rok 1995, skajowe boczki, drobny wieloklin i polskie hamulce.
Nie. To najzwyklejszy polonez po którymś kwartale 1995.

od czego zależał materiał koła kierownicy?
Od tego czy to wąskie Caro czy szerokie  :d

stare dwuramienne kierownice miały od spodu karby, żeby nie ślizgały się w palcach
Tak miały, Caro tego nie ma

Offline zakup

• Nowicjusz
    • rozne
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2020, 01:16:09 am »
Chyba już nie znajdę kierownicy do mojego (nie Plus, drobny wieloklin).
Czy jak kupię kierownicę od Plusa i kupię i wsadzę środek (klakson) od Caro będzie jak oryginał?

Offline Macfly

• Sympatyk
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997 Polski Fiat 125p 1980
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2020, 01:52:32 am »
Niestety nie . Kierownica od plusa ma trochę inną fakturę . Nie będzie to bardzo się różnić ale jednak różnice w fakturze będzie widać
"Anywhere, anytime
I would do anything for you
Anything for you
Yesterday got away
Melody stuck inside my head "