Autor Wątek: Polonez pickup?  (Przeczytany 7447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez pickup?
« dnia: Styczeń 23, 2020, 08:18:49 am »

Offline wiktorelblag

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Pickup?
Kupiłem trucka i zacząłem modyfikacje. Nie wiem jak wgrać zdjęcia

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2020, 11:49:14 am »

Offline wiktorelblag

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Pickup?
https://www.youtube.com/watch?v=FPLXoShwKQ0

Udało się wstawić  link do YT
To mój pierwszy projekt przebudowy samochodu

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2020, 04:03:58 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Pierwotnie pod maską - poczciwe 1,6i. No i "kratownice" pod rusztem paki - bez powycinanych otworów. Nie wiedziałem, że produkowano takie. :)
Który to rocznik w ogóle?

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2020, 08:49:34 am »

Offline wiktorelblag

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Pickup?
1999 ale teraz to będzie 2020 <spoko>

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2020, 07:43:51 am »

Offline wiktorelblag

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Pickup?
Na youtube kolejne odcinki.
https://www.youtube.com/watch?v=a4GFAMh6fFA&t=214s
https://www.youtube.com/watch?v=4wBYapPi4_w

Piata część w trakcie produkcji.
Dobrze bawimy się modyfikując poloneza.

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2020, 09:36:50 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Aż dziwne że żaden płaczek nie napisał jeszcze że psujecie klasyka  <lol2> Props za pomysł,na trucku czegoś takiego chyba jeszcze nie było  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2020, 10:09:39 am »

Offline wiktorelblag

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Pickup?
Jaki to klasyk?  99rok. Gazowóz
W latach 90tych wszyscy cięli Junaki. To była strata

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2020, 10:44:41 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Zdjęcia musisz wgrać na hosting zewnętrzny, potem wklejasz linki w wiadomość po kliknięciu przycisku "mony lisy" nad emotikonami w czasie wysłania wiadomości.

Zachęcam do uzupełnienia tematu o zdjęcia i parę słów o tym aucie, na pewno będzie ciekawe :)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2020, 13:34:17 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Widać ogrom pracy i chęci do stworzenia czegoś fajnego. Natomiast uważa, że to auto nie powinno już wyjeżdżać na drogi publiczne. Osobiście w życiu bym się pod czymś takim nie podbił, nawet pomimo opinii rzeczoznawcy i błogosławieństwa samego księdza prymasa, przynajmniej nie jako PN Truck, jako SAM to jeszcze, jeszcze.

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2020, 14:13:23 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
fajny truck, taki nie za ladny, nie za zgrabny, nie za sensowny, nie za bardzo dopuszczony do ruchu publicznego...
ogolnie kupa roboty psu w dude

P.S.
jak slysze o przednim zawieszeniu niskiej "jakosci" (cokolwiek to znaczy) i silniku z lat 30' to zbiera mnie na wymioty  <blee>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2020, 14:39:21 pm »

Offline wiktorelblag

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Pickup?
W takim razie szkoda że marnuję czas.
Ale pocieszę Cię. Dalej będę marnował.
To moja pierwsza budowa samochodu. Na czymś trzeba się uczyć

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2020, 17:08:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
swoj czas mozesz spozytkowac jak chcesz,
dopoki taka rzezba nie wyjedzie na drogi (a nie zanosi sie na to, by kiedykolwiek wyjechala), to nic do tego nie mam - to tak jakbys pospawal sobie brame lub wybudowal kurnik,
to Tobie powinno byc szkoda, ze pierwsza przebudowa auta nie ma realnych szans na legalizacje (3kpln nie wystarczyloby nawet na podejscie pod papiery na taka rzezbe),
jednak rozumiem, ze takie podejscie wynika z uproszczenia, bo zmieszczenie tego silnika pod maske bez przeszczepu calej belki zawieszenia byloby o wiele trudniejsze,

to jest przynajmniej najkrotszy Truck z rostawem osi takim jak ML ,czy dluzszy ze zdecydowanie wiekszym rozstawem niz ML ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2020, 17:10:10 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Dwóch wodzów forum zabrało głos. Czekałem na to 🙄
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 28, 2020, 07:56:43 am »

Offline wiktorelblag

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Pickup?
swoj czas mozesz spozytkowac jak chcesz,
Dziekuję

dopoki taka rzezba nie wyjedzie na drogi (a nie zanosi sie na to, by kiedykolwiek wyjechala), to nic do tego nie mam
A jak wyjedzie to??

to tak jakbys pospawal sobie brame lub wybudowal kurnik,
NUDA. Ile mozna

to Tobie powinno byc szkoda, ze pierwsza przebudowa auta nie ma realnych szans na legalizacje (3kpln nie wystarczyloby nawet na podejscie pod papiery na taka rzezbe),
W Polsce samoróbek i przebudów nie da się zalegalizować. Mój polonez jest zarejestrowany wiec .....

jednak rozumiem, ze takie podejscie wynika z uproszczenia, bo zmieszczenie tego silnika pod maske bez przeszczepu calej belki zawieszenia byloby o wiele trudniejsze,
Założeniem był montaż zawieszeń do Mla. A silnik wkładam jaki mam

to jest przynajmniej najkrotszy Truck z rostawem osi takim jak ML ,czy dluzszy ze zdecydowanie wiekszym rozstawem niz ML ?
Nie wiem. Ale chyba dłuższego trucka nie widziałem. paka 2,5 metra. Szukałem najdłuższej maszyny dostępnej w ogłoszeniach.- Zachowałem rozstaw poloneza

Projekt powstał już dawno w mojej głowie. Uwielbiam pickupy. Niestety większość produkowanych jest jako terenówki i pseudoterenówki. Te produkowane jako UTE są najzwyczajniej brzydkie lub bezużyteczne. Skoda, Fiat strada itp. Niedługo będę się przeprowadzał i muszę trochę posprzątać zalegające graty. Tak zrodził się pomysł budowy poloneza pickupa. Założenie to zużycie jak największej liczby fantów z półek. Po ich przeglądzie okazało się że, mam silnik mercedesa 202 , ramę od mla, koła od touarega i bingo. Dla mnie taki pakiet to już 3/4 sukcesu. Co do ramy od MLa to jest to  jedyna na rynku posiadająca dwa zestawy wielowachaczowych zawieszeń. Nie lubię sztywnych mostów na resorach. Dlatego wymiana tyłu stała się oczywista, przód poszedł z rozpędu. Silnik jak dla mnie ciut za mały ale taki miałem. Założony budżet to 3 tysie plus 800 ze sprzedaży gratów od Poldka i nie ma w nim miejsca na zakup silnika. Budżet ma być tylko na zakup części i jest duża szansa że się w nim zmieszczę. Jednak gdyby sie nie udało, cóż i tak bywa...
A co do strachów jak to wyjedzie na ulicę ?? To nowy samochód będzie <lol>
Nie ma się co naprężać. Wiem co robię


« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2020, 08:05:15 am wysłana przez wiktorelblag »

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2020, 12:09:55 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
mozesz dodać zdjecia samodzielnie na forum - niżej screeny jak to zrobić.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 28, 2020, 14:15:01 pm »

Offline wiktorelblag

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Pickup?
Dzięki.

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 29, 2020, 00:45:37 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
W Polsce samoróbek i przebudów nie da się zalegalizować. Mój polonez jest zarejestrowany wiec .....
zarejestrowany jako PN czy jako mercedes ;]
zarejestrowanie nic do tego nie ma, bo :
A jak wyjedzie to??
to pojezdzisz do pierszej psiej kontroli, po ktorej bedziesz mial zabrany DR,
a przegladu to juz nie przejdzie,
i dalej bedziesz mial zarejestrowany samochod, i dalej bedziesz musial placic OC, tylko nie bedzie Ci wolno nim jezdzic,
do pierwszej kontroli lub przegladu, w zaleznosci co nastapi wczesniej ;>
wiec nie wiem po co cwaniakujesz


Nie wiem. Ale chyba dłuższego trucka nie widziałem. paka 2,5 metra. Szukałem najdłuższej maszyny dostępnej w ogłoszeniach.- Zachowałem rozstaw poloneza
a na filmiku wiedziales, ze ML ma wszystko lepsze i wieksze, a teraz juz nie wiesz
to takich rzeczy nie sprawdza sie przed chwyceniem szlifierki ?
krotki truck ma rozstaw osi jak w MLu, a 2.5m pake ma ten dluzszy (LB) i on ma rozstaw osi dluzszy o 30cm,
czyli tak jak w fabrycznym trucku nie masz Ackermana i skrecac to bedzie "bardzo ciekawie",
fabryczny truck ratuje sie tym, ze ma baloniaste waskie opony, na ktorych rozkladaja sie sily przy skrecie, a tutaj masz szerokie walce, ktore za bardzo nie beda sie chcialy ugiac - nie ma to jak zglepiony pickup z kolami rwacymi sie do jazdy kazde w swoja strone  <lol2>


Niestety większość produkowanych jest jako terenówki i pseudoterenówki.
bo taki jest jedyny sens istnienia takiego rodzaju nadwozia - chyba, ze jestes portorykiem, albo nygusem na Bronxie, to genow nie oszukasz  <rotfl2>
Dlatego wymiana tyłu stała się oczywista, przód poszedł z rozpędu.
i gdybys przyhamowal, to wyszloby cos ciekawego i w sumie bez problemow prawnych,
bez odpustowych poszerzen, tylko odpowiednio poprowadzone burty zaslaniajace tylny szeroki zawias stworzylyby ksztalt klina,
w pierwszych minutach filmiku myslalem, ze cos takiego jest celem


Po ich przeglądzie okazało się że, mam silnik mercedesa 202 , ramę od mla, koła od touarega i bingo. Dla mnie taki pakiet to już 3/4 sukcesu.
gdybys znalazl jeszcze uzywana opone od Stara i choinke zapachowa z Malucha to za pewne tez musialoby sie dla nich znalezc miejsce w tym Trucku,
i to jest glowny problem, bez planow, bez przemyslen ruszyla robota
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2020, 00:47:20 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 29, 2020, 00:49:13 am »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Dwóch wodzów forum zabrało głos. Czekałem na to 🙄
+1

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 29, 2020, 07:16:31 am »

Offline wiktorelblag

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Pickup?
No to poleciała 5ta część.
https://youtu.be/GPHXKfDY7v0

KGB widzę że wiedza duża wiec komentuj dalej.
O ackermana się nie martw, najwyżej zużyją się szybciej opony
Choinkę zapachową mam ale nie od malucha.

Uprzedzam pytanie dotyczące wzmocnienia paki do blachy kabiny.
Od drugiej strony będzie o samo spięte ze wzmocnionym tunelem.

A co do kontroli policyjnej
Po co z góry zakładać niepowodzenie <lol>

'

Odp: Polonez pickup?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 29, 2020, 16:45:50 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
swoj czas mozesz spozytkowac jak chcesz,
Dziekuję

dopoki taka rzezba nie wyjedzie na drogi (a nie zanosi sie na to, by kiedykolwiek wyjechala), to nic do tego nie mam
A jak wyjedzie to??

to tak jakbys pospawal sobie brame lub wybudowal kurnik,
NUDA. Ile mozna

KGB lub prowokować, musisz się do tego przyzwyczaić, to nieodłączna część folkloru tego forum :)

Co do reszty, po to jest właśnie forum żeby rozwiązywać problemy, typu jak zrobić żeby wyjechało. Pisz, wielu kolegów doradzi. Trzeba się tylko przygotować na to, że wielu z nas ma specyficzne poczucie humoru, w którym jest sporo ironii, sarkazmu, umyślnej przesady, a czasem polega to wprost na rzucaniu bomb i patrzeniu czy ktoś wybuchnie :)
Poza tym, o ile część z nas lubi wyzwania techniczne, choćby największe, to część właśnie nie lubi rzeźby dla rzeźby, zwłaszcza gdy z góry wiadomo że będą problemy prawne. I przed tym drugim kolega KGB próbuje właśnie przestrzec, przy okazji rzucając bomby dla własnej uciechy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2020, 16:48:04 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E