Autor Wątek: pompka spryskiwacza polonez plus  (Przeczytany 2287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pompka spryskiwacza polonez plus
« dnia: Marzec 30, 2020, 10:22:00 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
Witam
niech ktoś przypomni czy pompka spryskiwacza w plusie to jest to samo co w worku z poprzednich wersji czy  inna. prąd dochodzi  a spryskiwacz nie działa, a z racji że jest nadkole to nie bardzo jest jak sprawdzić.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: pompka spryskiwacza polonez plus
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2020, 10:58:44 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Witam
niech ktoś przypomni czy pompka spryskiwacza w plusie to jest to samo co w worku z poprzednich wersji czy  inna. prąd dochodzi  a spryskiwacz nie działa, a z racji że jest nadkole to nie bardzo jest jak sprawdzić.
Jest inna, taka sama jak w Daewoo (ero)Tico. Nadkola zdejmować nie trzeba, można zobaczyć i majstrować od spodu, ale po zdjęciu nadkola zdecydowanie łatwiej.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: pompka spryskiwacza polonez plus
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2020, 13:33:54 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
https://allegro.pl/oferta/pompka-spryskiwacza-do-tico-polonez-atu-caro-plus-8339903408
takie coś?
a do Caro też to samo? co z tylna wycieraczką druga pompka ? - inny zbiornik na dwie?
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: pompka spryskiwacza polonez plus
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2020, 15:37:10 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
co z tylna wycieraczką druga pompka ? - inny zbiornik na dwie?
w Caro jest worek z pompka na prawym tylnym blotniku
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: pompka spryskiwacza polonez plus
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2020, 18:01:45 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
takie coś?

Dokładnie taka.
Mocowana jest na wcisk (ścianki zbiornika mają wyprofilowany "zatrzask" na tą pompkę), oprócz tego trzyma się to na uszczelce (stara może być lekko stwardniała, więc polecam wziąć komplet z uszczelką).
Jeśli Twoje nadkole jest jeszcze w miarę elastyczne to nie musisz całego ściągać - wystarczy odkręcić tylko śrubę na dole nadkola i ewentualne śrubki/wkręty na rancie zderzaka powinieneś mieć wystarczająco miejsca na wymianę. Zapewne będziesz mieć problem z wężykiem - polecam podgrzać lekko suszarką żeby był bardziej elastyczny, jeśli nie zejdzie bez pęknięcia to po prostu skróć wężyk o te 2-3 uszkodzone centymetry i powinno to wskoczyć na swoje miejsce.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2020, 18:06:34 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: pompka spryskiwacza polonez plus
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2020, 21:12:42 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
Ok. Wszystko jasne. Dzięki serdeczne.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: pompka spryskiwacza polonez plus
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2020, 21:50:40 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Takie pompki to sobie weź 2 od razu. Ja kiedyś wymieniłem dziadostwo, to przestała psikać po skręceniu wszystkiego i zalaniu zbiornika do pełna. Nie, nie przestała pracować, bo brzęczała jak pszczółka, tylko nie pompowała niczego, poza moją adrenaliną. Skończyło sie zamontowaniem worka na mocz wyjętego z tylnego spryskiwacza.
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: pompka spryskiwacza polonez plus
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2020, 22:52:28 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Takie pompki to sobie weź 2 od razu. Ja kiedyś wymieniłem dziadostwo, to przestała psikać po skręceniu wszystkiego i zalaniu zbiornika do pełna. Nie, nie przestała pracować, bo brzęczała jak pszczółka, tylko nie pompowała niczego, poza moją adrenaliną. Skończyło sie zamontowaniem worka na mocz wyjętego z tylnego spryskiwacza.

Nie miałeś syfu w zbiorniczku? Kupowałem 3 pompki w Krosmocie (droższe niż te w linku wyżej, ale robiłem tam większe zakupy więc brałem "przy okazji") i wszystkie 3 są gites, ale przy wymianach wypłukiwałem trochę syfu z dna zbiorników.