Autor Wątek: Krzyżaki land rover  (Przeczytany 7513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Krzyżaki land rover
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 29, 2020, 21:13:00 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No to w tym układzie mamy możliwą przyczynę wibracji wału po wymianie krzyżaków - nadmierny ich luz. W takim układzie krzyżaki no name po 30 zł sztuka są dużo lepsze od markowych.

Odp: Krzyżaki land rover
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 29, 2020, 21:22:07 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja takie krzyżaki z wału przekaźnika mocy, kupowałem do poloneza i działają bez zająknięcia. Jedyny minus, to ciężki dostęp do smarowniczki, bo znajduje się w środku krzyżaka i mało jest miejsca, żeby dobrze wcisnąć końcówkę od smarownicy. Sprawdzałem każde łożysko i w żadnym nie brakowało igiełki. One mają mieć luz tylko taki umowny, a nie tak, jak na zdjęciu, że wygląda, jakby jedna zginęła.

Odp: Krzyżaki land rover
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 30, 2020, 07:26:32 am »

Offline wiktorelblag

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Pickup?

.
Nie mniej operacja nie do końca się powiodła i niezbędne będzie udanie się na wyrównoważanie wału.
Kto to robi dobrze i w normalnych cenach?

Odp: Krzyżaki land rover
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 01, 2020, 17:17:45 pm »

Offline michal_84

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus GLI 1997
Krzyżak GKN, który kupiłem kosztował 37,38zł /szt, ale ceny są różne (np tu http://sklep.landroverczesci.pl/krzyzak-walu-gkn-freelander-tvf100000.html za 49zł).

Zmierzyłem (może dobrze) luz promieniowy krzyżaka około: 0.08..0.12 mm (Morawski podaje luz nominalny 0.008..0.055mm, powyżej 0,15mm -  wymiana). Przerwa między wałeczkami (powstająca po ich ściśnięciu) nie wpływa na wartość luzu promieniowego: luz był ten sam gdy przerwa leżała w osi pomiaru (czujnika zegarowego) jak i gdy przerwa była pod kątem 90 st. względem osi pomiaru.

Dociskając obudowę łożyska do czopu krzyżaka i kręcąc obudową w jedną stronę wszystkie wałeczki ustawiają się pod delikatnym kątem (luz promieniowy spada wtedy o około 0,04mm)

Krzyżak nie ma plastikowych (teflonowych?) podkładek (talerzyków) między czopem krzyżaka a obudową łożyska, takie jak ma stary krzyżak


Do krzyżaka były dołączone segery około 1,50mm.

Odp: Krzyżaki land rover
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 01, 2020, 18:45:43 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Kumpel z wioski w uturbionym 125p ma założone jakieś master sporty z allegro i dają radę już drugi sezon upalania.Skrzynie się poddają a krzyżaki ani myślą :d
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Krzyżaki land rover
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 01, 2020, 21:10:16 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Ja mam poskładany wał na krzyżakach,o ktorych mowa w tym temacie i nic nie wibruje.