Autor Wątek: Podciśnieniowy regulator zapłonu GLE  (Przeczytany 1240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Podciśnieniowy regulator zapłonu GLE
« dnia: Luty 26, 2020, 22:45:20 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Szybkie pytanie. Czy zasysając ustami przez wężyk podciśnieniowy regulator powinien mocno reagować, czy nie? Ostatnio próbowałem w ten sposób sprawdzić 3 regulatory. Jeden kupiłem "nowy" (leżak magazynowy), dwa używane. Nówka i jeden z używanych nie chcą ruszyć, lub ledwo się ruszają, jak zrobię się fioletowy na twarzy, a trzeci - używany, normalnie reaguje i po mocnym zassaniu w widoczny sposób przyśpiesza zapłon. Który będzie sprawny, i czy nówka w takim wypadku ułoży się, czy membranki są już twarde i będzie do wyrzucenia?
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2020, 22:47:11 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Podciśnieniowy regulator zapłonu GLE
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2020, 23:06:47 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
co do ssania to sie nie wypowiem, bo sie nie znam - wole dymac  <cwaniak2>

co do regulatora, to zbyt lekko nie powinien chodzic, bo podcis. w kolektorze maja "wyrazne" wartosci
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Podciśnieniowy regulator zapłonu GLE
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2020, 23:27:02 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Innej opcji niż sprawdzenie bez montażu na aucie nie posiadam, może powinienem kobiety lekkich obyczajów poszukać w okolicy celem dokładniejszego testu?  <cwaniak2>

Membrana stawia dość mocny opór, trzeba mocno ścisnąć go palcami, żeby dobić do końca. Nie wiem w sumie, jak powinien chodzić, bo zawsze wrzucałem używki. Zanim zareklamuję nowy regulator, wolałbym wiedzieć, czy jest sprawny, ale wcześniej, niż za 2-3 miesiące się nie dowiem, dopiero wtedy będzie możliwość montażu na aucie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Podciśnieniowy regulator zapłonu GLE
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2020, 03:32:37 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
podciśnieniowy regulator ma możliwość regulacji. pod dużą nakrętką są płytki regulacyjne. po co zasysać, wystarczy sprawdzić szczelność membrany a później regulować na samochodzie. podciśnieniowy regulator działa ułamek sekundy- w momencie przechodzenia krawędzi przepustnicy w okolicy otworu zasilającego siłownik. to odbywa się bardzo szybko. to jest ten moment kiedy pompka przyśpieszająca wtryskuje dodatkową działkę paliwa a obroty są jeszcze zbyt małe aby uruchomić mechanizm regulatora odśrodkowego. zadziałanie regulatora podciśnieniowego umożliwia efektywne spalenie wzbogaconej mieszanki.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Podciśnieniowy regulator zapłonu GLE
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2020, 22:50:12 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
WRB wszystko objaśnił, i już wiadomo :). Regulator raczej jest sprawny. Tylko zobaczyć, czy działa na aucie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Podciśnieniowy regulator zapłonu GLE
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2020, 21:59:28 pm »

Offline Michel18

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro 1.4 94/95
Weź sobie strzykawkę dopasuj, wciskasz w wężyk ściśniętą i potem ją rozciągasz i powinieneś sobaczyć zmiany, ja tak testowałem podciśnieniowe otwieranie klapki na wydechu w innym aucie ;)