Autor Wątek: Nietypowy zakup Poldka  (Przeczytany 4228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Nietypowy zakup Poldka
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 10, 2020, 18:30:57 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jeżeli zmarł w ubiegłym roku, to ubezpieczenie przedłużyło się automatycznie. Właścicielka niech opłaci składkę z odsetkami za zwłokę.
Nie było dzieci, a czy są rodzice, rodzeństwo zmarłego?

Odp: Nietypowy zakup Poldka
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 10, 2020, 18:59:06 pm »

Offline Piosza24

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Przejsciowka
Brat i matka tylko ze z nimi nikt kontaktu nie ma, raczej Poldek pójdzie na części jeszcze zapytam w WK i znajomej od ubezpieczeń dzięki za pomoc ludziska

Odp: Nietypowy zakup Poldka
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 10, 2020, 20:13:15 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
A co z zaległymi składkami oc?

Poradź się na forum gdzie rejestrują dużo aut na żółte tablice, tam powinni wiedzieć czy przypadkiem nie da się ich anulować jeżeli auto za okres braku ubezpieczenia już spełniało warunki do takiej rejestracji.

Ew. znaleźć rzeczoznawcę który wydał wcześniej opinię że ten samochód jest historyczny.

Co do kar z ufg, to niezależnie czy go ktoś kupi czy zezłomuje, jeżeli to będzie zrobione legalnie, czyli urząd dowie się o złomowaniu, to właściciel i tak oberwie za brak składek.
Ale imho w prawie spadkowym pewnie jest ogólniejszy przepis który ten problem likwiduje.

Na Twoim miejscu pogadałbym jeszcze na forum klasyków/oldtimerów, potem w WK i w ubezpieczalni tak jak mówisz. Jak tam nie będą wiedzieli jak rozwiązać tę sytuację, to bym poszedł do radcy prawnego. Możesz iść do biura poselskiego, obojętnie jakiego, zwykle tam są bezpłatne porady prawne. Ew. jak nie będą chcieli Ci pomóc, to mogę dać Ci namiar na niedrogiego prawnika. Gość jest dopiero po studiach ale jest dobry, pracuje już w kancelarii.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2020, 20:24:56 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nietypowy zakup Poldka
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 10, 2020, 20:30:07 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Przecież tu nie ma problemu OC. Jeżeli to było w zeszłym roku, polisa się przedłużyła i wystarczy ją opłacić.

Problemem jest podział na 3 osoby, z czego 2 są poza zasięgiem. 

Odp: Nietypowy zakup Poldka
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 10, 2020, 21:26:47 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Jeśli nie będzie sporu, to też problemu prawie nie ma.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nietypowy zakup Poldka
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 10, 2020, 21:45:53 pm »

Offline Piosza24

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Przejsciowka
Przecież tu nie ma problemu OC. Jeżeli to było w zeszłym roku, polisa się przedłużyła i wystarczy ją opłacić.

Problemem jest podział na 3 osoby, z czego 2 są poza zasięgiem. 
Nie wiem czy się rozumiemy ale właśnie jest problem z OC bo zostało zaprzestane w 2003 roku czyli 17 nie było płacone przez śp właściciela.

Odp: Nietypowy zakup Poldka
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 10, 2020, 21:47:01 pm »

Offline Piosza24

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Przejsciowka
Jutro będę się kontaktować z WK i ubezpieczalnia

Odp: Nietypowy zakup Poldka
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 10, 2020, 21:51:23 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Może i wyjdę na hipokrytę, ale jak to ktoś kiedyś powiedział "kto nie ryzykuje ten mocnej wiśni nie pije"  :] A sposób wskazany przez śledzika już nie jednemu rozwiązał nierozwiązywalny problem.

Odp: Nietypowy zakup Poldka
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 11, 2020, 01:50:59 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Może i wyjdę na hipokrytę
Skoro sam tak piszesz  :-)  Stempelka bez samochodu byś nie klepnął, co nie? A to praktycznie ten sam kaliber  :-)
Sposób podany na poprzedniej stronie, jest może i wykonalny, ale nielegalny i na waszym miejscu, to tak bym sobie spokojnie tu nie pisał o tym. Już lepiej coś pisać na pw. Ale co by nie zrobić, to z tym oc i tak pozostaje problem i nikt tego nie podaruje i raczej obecnym "właścicielom" nie będzie się kalkulował taki interes. Niestety, ale żyjemy gdzie żyjemy i tutaj prędzej człowieka całkiem udupią, niż pomogą. O ile przeglądu można nie robić latami, tym bardziej nie jeżdżąc, o tyle to cholerne oc, to "obowiązek" i niestety, mogą szybko dojść. I tak się dziwię,że przez tyle lat to nie wyszło, ale to może dlatego, że auto nie jeździ i jakoś tak się uchowało. Niby UFG sprawdza wyrywkowo, ale widocznie nikt tego nie podpier*olił do nich. Ja osobiście bym się w to nie pchał, bo sobie można tylko problemów narobić, a i może się okazać, że w rzeczywistości, to będzie bardziej skomplikowane, niż "na papierze". Im jest pewnie dobrze, jak jest i dopóki nikt nie zacznie przy tym grzebać, to czasem może się tak udawać i udawać, ale jak się za to wezmą i zobaczą, ile się szykuje problemów, to mogą spękać. To nie jest jakiś mega unikat i można sobie kupić inny, bez takich problemów i przynajmniej na chodzie.

Odp: Nietypowy zakup Poldka
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 11, 2020, 21:27:39 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
 Ja kupiłem tak syrenę. Zrobiwszy rozeznanie, wiedziałem, że będzie problem, więc udając durnia, spisałem umowę z żoną właściciela, która była współwłaścicielem, i zaniosłem dodatkowo do urzędu odpis aktu zgonu. Urzędniczka oczywiście powiedziała, że to za mało. Umowę kazała spisać z tą kobietą oraz resztą spadkobierców. W tym przypadku - dwiema córkami. Miałem też przedstawić w urzędzie dokument z sądu (nie pamiętam już, jak to się fachowo nazywało), ale w rozprawie spadkowej nie było wzmianki o samochodzie. Niemniej jednak, zażądali tego dokumentu do wglądu (w okienku jakaś małpa wredna siedziała i ostatecznie przywłaszczyli go sobie, z czego musiałem się potem właścicielce tłumaczyć).
Ostatecznie, po epizodzie z próbnymi numerami, udało się zarejestrować na białe.
Działo się to w pierwszej połowie 2005 r., więc dość dawno temu.

Odp: Nietypowy zakup Poldka
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 13, 2020, 22:00:12 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Swoją drogą tak to jest samochód babie zostawić- nawet się nie zainteresuje czy są jakieś obowiązki prawne.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E