Autor Wątek: Śruba mocowania pasów bezpieczeństwa  (Przeczytany 3734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Śruba mocowania pasów bezpieczeństwa
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 10, 2020, 01:45:36 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
śledzik, czemuż to forum się pogrąża? w wielu tematach jednocześnie odbywa się dyskusja. to forum żyje!
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Śruba mocowania pasów bezpieczeństwa
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 10, 2020, 11:37:55 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Melduję, iż po bezowocnej wizycie na złomie w Zagórkach (moja rozmowa ze złomiarzem jest warta przytoczenia, ale to już temat na osobny wątek), udało mi się kupić taką śrubę w sklepie Metal-Max, do którego nie mogłem się dodzwonić. Będąc na Dojlidach, po prostu tam zajechałem. Przy okazji wyczaiłem u nich m.in. klamrę borta do trucka  :-) tyle tylko, że w białym, a nie żółtym ocynku.
Śruba kosztowała mnie 3 zł. Jest nieco dłuższa i na klucz 16, ale naprawdę, myślę, nie ma co wybrzydzać. <ok>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2020, 11:39:43 am wysłana przez mp79 »

Odp: Śruba mocowania pasów bezpieczeństwa
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 10, 2020, 12:43:26 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
W plusie z 98 mam śruby 11x1.25. I to jest na bank rozmiar metryczny bo musiałem z roboty pożyczać taki gwintownik by po czyścić gwinty,tokarz też mi to potwierdził jak mu przyniosłem śrubę na wzór by dopasować odpowiedni  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Śruba mocowania pasów bezpieczeństwa
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 10, 2020, 14:05:47 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
To musiała być jakąś rzeźba bo Polska jako kraj ONZ musi stosować się do regulaminu 14 dotyczącego punktów kotwiczenia pasów bezpieczeństwa. A tam jest jak byk napisane że stosuje się śruby calowe 7/16.

Odp: Śruba mocowania pasów bezpieczeństwa
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 10, 2020, 15:06:33 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No, to może i ja się wypowiem...
Moja śruba jednak jest calowa. Nie wiem, o co chodzi z tą grubością 10,82 i jak to się ma do cali. U mnie jest nieco mniej niż 11, ale zdecydowanie więcej niż te 10,82. Mniejsza o to. Skok jest rzeczywiście troszeczkę większy niż 1,25.