Autor Wątek: Tablice rejestracyjne  (Przeczytany 2479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 15, 2020, 16:56:41 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Normalnie sprzedawałeś samochód z tablicami z naklejonymi literami/cyframi?
Tak.
Chodzi mi ogólnie o to czy jak bym oddał takie tablice to i urzędniczki by się jorgły to czy mogę mieć z tego problem, w Pszczynie to ciezko się z nimi rozmawia.
Baby się znają na tablicach jak świnie na gwiazdach, więc takie manewry akurat można śmiało robić. Idziesz na bezczela, oddajesz tablice i już. Ty też nie musisz się przecież znać na tablicach...
Niestety, umknęło mi, co wcześniej napisałeś - że na umowie jest zapis o braku tablic. Cóż, trzeba wiedzieć, co się pisze, a nie pisać, co się wie, chociaż szczerze, ja też najprawdopodobniej wkopałbym się tak, jak Ty z tym zapisem. Do głowy by mi nie przyszło, że urzędniczki mogą robić problemy z takiego tytułu.  <glupek>

Odp: Tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 15, 2020, 21:15:22 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
W związku z "pandemią" koronawirusa, termin ten został wydłużony z 30 dni do 180 dni. "W związku z sytuacją zobowiązującą do prewencji przed COVID-19 starostowie oraz wojewodowie sygnalizują, że osoby oczekujące w kolejkach, jak i pracownicy starostw narażeni są na ryzyko zarażenia tym wirusem. Należy wziąć pod uwagę te sygnały i w związku z tym proponuje się dodanie przepisów epizodycznych (…). – Dla rozwiązania tego problemu proponuje się wydłużenie do 180 dni terminów określonych (…) na zarejestrowanie pojazdu niebędącego pojazdem nowym sprowadzonym z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej albo zawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu "

Co do oddana blach to jedyne jakie by bezprzypałowo przeszły przynajmniej u mnie w Krakowie to takie jak ja mam do ATUwy z Manufaky Blach Tłoczonych u mnie oczywiście z nabitymi numerami z czarnych nie tak jak u mnie z białych. Z tego co zauważyłem to jedynie czym się różnią to tym że czarna fabra na tablicy jest matowa nie błyszcząca i nie posiadają na środku stępla gdzie zostały wybite tak to toćka w toćkę aluminiowe blachy z lat 90tych z taką samą czcionką i wymiarami.


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2020, 21:21:47 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 15, 2020, 22:03:20 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
A co na to policja?
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 15, 2020, 23:51:46 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Póki co nic ale tylko wokół komina na nich latałem .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 16, 2020, 00:19:32 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
O tym żeby było na umowie gadała mi babka z infolinii i że to wystarczy, człowiek nie handluje autami to nie wie. Chociaż babka w okienku mówiła mi że jak by sie znalazły to nalezy je przywieść )czyli zapis na umowie traci sens). Wiec moge powiedzieć że je znalazłem ale w czasie 2 miesięcznego remontu uległy zniszczeniu i teraz ja wypisuje wniosek że je utraciłem. Może to przejdzie.

Urzędnicy kij wiedzą, nie znają przepisów, a nawet jak znają to często ich nie rozumieją.

A poza tym to jest wątek do tematu z Hyde Parku o okręcie pirackim łupiącym obywateli.
W UK z chwilą rejestracji auto dostaje numer dożywotnio, potrzebujesz tablice to zamawiasz w sklepie motoryzacyjnym czy w internecie tablice z numerem i po sprawie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2020, 00:22:28 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 16, 2020, 02:29:32 am »

Offline Tomsonz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.4 GTi
Nie zapłaci kary bo teraz z racji pandemii jest do 180dni.
Przepisać umowę i oddać byle jakie tablice
Polonezów nie do zliczenia, fan i posiadacz srebrnych kombi z roverem.... ( tak było kiedyś )

Aktualnie kiszę sobie GTi  do buczenia w weekendy.

Odp: Tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 16, 2020, 09:04:11 am »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Czyli co, nowa umowa z datą 24.06 tylko bez pisania że brak tablic, oddać te z allegro i git?

Odp: Tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 16, 2020, 10:40:36 am »

Offline Michel18

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro 1.4 94/95
Ja bym napisał umowę bez tej adnotacji a potem przy rejestracji wypisał/oddał oświadczenie w starostwie, że tablice zostały zagubione i tyle. Na stronie starostwa powinieneś znaleźć taki wzór