Autor Wątek: Elektryczne szyby przód do 125p.  (Przeczytany 3209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Elektryczne szyby przód do 125p.
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 26, 2020, 21:29:12 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
No ja mam kompletną wiązka z zestawu uniwersalnego więc tam są estetyczne przełączniki z obudową do montażu na drzwi w miejscu po otworze na korby
A czy przy drzwiach kierowcy jest możliwość strowania pozostałymi szybami i blokada szyb tylnych?

Odp: Elektryczne szyby przód do 125p.
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 27, 2020, 00:38:03 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
A gdzie umieszczacie włączniki gdy montujecie nieoryginalne elektryczne szyby?
Ja myślę aby zamontować takie włączniki w podłokietnikach. 4 w podłokietniku kierowcy i po jednym w pozostałych podłokietnikach. Do tego blokada tylnych szyb z podłokietnika kierowcy.
https://allegro.pl/oferta/przelacznik-uniwersalny-szyb-samochodowych-5-pin-8342551119?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Do 125p to tylko taki patent żeby to fajnie wyglądało to założyć podłokietniki z Carówy minusa i w nich upchać tylko jeśli pokusisz się o montaż tego w rączkach z Poloneza to wystrzegaj się tych z wąskich caro bo jest tak i sam patent jak napisał kolega pod spodem w późniejszych poldkach już trochę przycięli na kosztach i  tego rdzenia akurat nie ma . 2 sprawa że mam kredensa z 80 roku który ma jeszcze te długie rączki do drzwi z przodu porównywałem je jakościowo do tych od Poloneza to te z Fiata to przepaść dosłownie tak że sam bym się nie zawahał tego nawet zamontować i go skudnlić .A co do rączek Kumpel tak ma upchane w budzie "Wąskiego" Caro przełączniki 2 podwójne u kierowcy u pasażera pojedynczy i  stad wiem o tych blachach .

ciezko bedzie ci to w podłokietniku zamontować estetycznie,bo tam pod plastikową powłoką jest metalowy rdzeń

Kolego kumpel miał kiedyś w Poldku takie nakładane na korbki  uniwersalne. Ogólnie auto przewinęło się kiedyś tu na forum bo mówię o aucie Myszy z Radomia (Plus zrobiony na przejściówkę) Jeśli tylko je założysz to będzie lipa i będą słabo chodziły ale jest patent żeby to w miarę chodziło i nie odstawało . W oryginalnym mechanizmie od korbotronika trzeba wywalić zapadkę z zębatki która powoduje to że szyba sama nie opada (No w sensie że nie podejdziesz do zamkniętego samochodu i ręka nie ściągniesz szyby w dół) po wywaleniu tego i założeniu uniwersalnych korbek szyby zaczną chodzić szybciej bez tej blokady a i sama szyba nie bezie dała się otworzyć od zewnątrz bo mechanizm od elektryki będzie ją trzymał . By to nie wystawało to niestety trochę rzeźba bo trzeba przedłużyć szpilki wystające z korbotronika na tyle by on się schował głębiej z tym trzpieniem pod blachę drzwi i dopiero założyć od środka silniczek . Trochę to wygina cały siłownik i przechodzi na styk z szybą ale da się i działa .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2020, 00:45:25 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Elektryczne szyby przód do 125p.
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 27, 2020, 06:49:44 am »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
Macfly -Można odwrócić mechanizm tak by wieloklin  był w stronę szyby. Ucinasz szpilki dajesz   na przestrzal  nowe i skrecasz z drzwiami.  Tak ma jedna osoba zrobione. 
lesor#1973 ja mam ten zestaw uniwersalny na dwie przednie szyby.

Odp: Elektryczne szyby przód do 125p.
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 27, 2020, 21:13:03 pm »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
Dla zainteresowanych tematem posiadających fb. Panowie wpiszcie sobie na fb w wyszukiwarce "rewolucja w kantynie " odpalcie w najlepszej jakości najlepiej na komputerze. Fajny działający patent zrobili 2 lata temu .chodzi o umiejscowienie prowadnicy od Seicento

Odp: Elektryczne szyby przód do 125p.
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 27, 2020, 21:18:28 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Możesz podlinkować? Bo nie mogę znaleźć?

Odp: Elektryczne szyby przód do 125p.
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 27, 2020, 21:51:01 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
a jakby zaadoptować zestawy z łady?
Przecież na YouTube ( rosyjskim) są gotowe zestawy i pokazane jest jak przekładają.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Elektryczne szyby przód do 125p.
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 28, 2020, 06:08:26 am »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500

Odp: Elektryczne szyby przód do 125p.
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 28, 2020, 14:06:53 pm »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
Mruk1313 podlinkuj jakieś filmy

Odp: Elektryczne szyby przód do 125p.
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 28, 2020, 18:05:01 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Awtoreanimator sobie wpisz w youtube i szukaj po filmikach.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........