Autor Wątek: 1.6 GSI - problemy z pracą silnika  (Przeczytany 3487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: 1.6 GSI - problemy z pracą silnika
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 17, 2020, 22:24:24 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Jeszcze można by było sprawdzić sprężanie , na sucho i próbą olejową. Bo jak ma hydro to może któryś się nie domyka zawór i puszcza w dolot.

Odp: 1.6 GSI - problemy z pracą silnika
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 21, 2020, 21:00:36 pm »

Offline Bartek028

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6 GLI 95' / Caro Plus 1.6 GTI 16V 98' / Caro 1.6 GLI 96'
Problem rozwiązany. Co prawda to była ostatnia rzecz, której bym się spodziewał, bo silnik chodził cicho, odpalał jak nowy i miał moc dopóki nie zaczynał strzelać. Co się okazało? Zakasałem rękawy, żeby dostać się do pokrywy klawiatury, co w przypadku kolektora GSI nie jest takie oczywiste. Jak już się udało - diagnoza typowa jak na silnik na hydro. Wytarty wałek rozrządu, konkretnie dwie krzywki, wraz z popychaczami... Dawno takiej masakry nie widziałem, mimo, że ma przejechane 79,5k, jak najbardziej realne, sądząc po różnych detalach  <lol2> No cóż, czekam na części i niebawem odżyje.  <spoko>
Dzięki za wszystkie sugestie.

Odp: 1.6 GSI - problemy z pracą silnika
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 21, 2020, 21:50:45 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A no właśnie, najciemniej pod latarnią. Dosyć niski przebieg, jak na tę usterkę. U mniej jest już ponad 100 tysi i nic się (odpukać) nie dzieje. Od początku na lotosie 10W40 i ja też taki leję. W GSI lepiej pilnować oleju, ze względu właśnie na ten wałek. Ja akurat jestem pewny, że w moim poprzedni właściciel pilnował, ale nie każdy może mieć pewność, jak widać. Jak mi się nie daj Boże wałek wytrze, to wleci rover, bo leży i czeka.

Odp: 1.6 GSI - problemy z pracą silnika
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 22, 2020, 19:11:37 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
I mnie dopadły problemy z pracą silnika, ale strasznie nietypowe. Ale po kolei, od jakiegoś czasu , od 3 m-cy, uzewnętrzniła się taka przypadłość, zdarza się, że podczas jazdy silnik traci moc, ciężko wchodzi na obroty, wolne obroty są w okolicach 500. Po jakimś czasie delikatnego operowania pedałem gazu daję się wszystko przywrócić do stanu normalnego, czyli znikają przypadłości. Ale od dwóch dni zauważyłem , że jak się pstryknie na klawisz ogrzewania szyby tylnej, to też przypadłości znikają. A i przypadłości są i na LPG i na benzynie. Wtyczki ruszałem, co mogłem to przeczyściłem, świece i przewody zapłonowe roku nie mają, przebieg ze 7000 km. I gdzie szukać , i jakim cudem włączenie klawisza ogrzewania szyby tylnej powoduje zniknięcie przypadłości.