Autor Wątek: Polonezy z ABS  (Przeczytany 8110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Polonezy z ABS
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 25, 2020, 23:42:46 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
U siebie na przodzie mam 240 lite tarcze i tyl bendix i od 2 lat brak problemow z wyhamowaniem z 200km/h a auto więcej stoi na ham postojowym niz jezdzi.
Chodzi mi od dłuższego czasu ochota, żeby sobie z tłu założyć stary układ, bo mam wszystko, co potrzeba. Zawsze to ładniejszy wygląd, choć z bębnami problemów nie mam. A jeszcze jakby założyć mikody wszędzie, to ładnie by wyglądało.

Odp: Polonezy z ABS
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 25, 2020, 23:47:08 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Z tyłu można założyć hamulce z alfy 147 i na pewno lepiej będzie wyglądać niż archaiczne zaciski bendix.

Odp: Polonezy z ABS
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 27, 2020, 17:00:36 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Myślałem że wytworzy się tu dyskusja nt montażu abs do poloneza ale jednak nie....

Spróbuj w dziale technika.
Może tym razem ktoś będzie zainteresowany, bo jak pamiętam to kilka lat temu był taki temat i wszyscy stwierdzili że to nie ma sensu.

Z tyłu można założyć hamulce z alfy 147 i na pewno lepiej będzie wyglądać niż archaiczne zaciski bendix.

Ja bym się w pierwszej kolejności zainteresował jakie wyjdą przełożenia układu i czy nie trzeba by ingerować poza pompą w korektor, bo przy takim żąglowaniu zaciskami może się okazać że przy każdym mocniejszych hamowaniu albo nie bardzo chce skręcać bo masz za dużą siłę hamowania na przedniej osi względem tylu, albo się obraca, bo tył bierze za mocno.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2020, 17:02:19 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Polonezy z ABS
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 27, 2020, 18:20:41 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Bendix ma tłoczki 38. Alfa też. O jakiej zmianie piszesz...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Polonezy z ABS
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 27, 2020, 20:34:16 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na pewno lepiej będzie wyglądać niż archaiczne zaciski bendix.
bendix wyglada jak jebitny cztero- lub szescio-tloczkowy brembo w wersji mini, wiec o jakim archaicznym wygladzie gaworzysz ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.