Autor Wątek: Umiejscowienie emblematów na klapie bagażnika Atu-  (Przeczytany 2367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Umiejscowienie emblematów na klapie bagażnika Atu-
« dnia: Czerwiec 11, 2022, 11:34:46 am »

Offline Conrado967

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Atu 1.8 16V
    • GTA Polish Mods
Cześć,

czy ktoś mógłby mi zmierzyć jakie jest umiejscowienie na klapie bagażnika naklejek/emblematów 1.4 GLI 16V oraz multipoint injection? Przed oddaniem do lakiernika nie pomierzyłem, a teraz chciałbym to nakleić jak najbliżej oryginału.
Najlepiej pomierzyć odległości od krawędzi bocznej oraz do przetłoczenia/ górnej linii świateł.

Odp: Umiejscowienie emblematów na klapie bagażnika Atu-
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2022, 20:38:29 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Pod emblemat FSO ATU .













"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Umiejscowienie emblematów na klapie bagażnika Atu-
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2022, 21:53:58 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Zawsze właśnie mnie ciekawiło, czy w FSO mieli jakieś "miarki" (nie znam lepszego słowa) do ustalania miejsca położenia naklejek na klapie? Na filmach na jutubie, np z fabryki skody, widać właśnie coś takiego, że przykładają równo i dopiero kleją naklejkę. Z naklejkami żelowymi i tymi starszymi emblematami, to rzeczywiście mogło coś takiego być, bo tak, to każde auto by miało inaczej. Te w plusach, to wydaje mi się, że były tak wycięte, tzn, gdy były z całym papierem, że chyba po prostu się je dokładało w którymś miejscu równo i kleiło. Ale mogę się mylić. A jeszcze kombi miały chyba fabrycznie napisy GSI na błotnikach.

Odp: Umiejscowienie emblematów na klapie bagażnika Atu-
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2022, 00:01:54 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Ogólnie to cyrk na kółkach jest z blendą bo kupiłem klapę którą mam na aucie z blendą minusową tą co mnie ludzie jechali że była ubita i tam zaś fabrycznie naklejka od Multipoint była nad emblematem 1.4  jak i logo z atrapy na środku klapy . Raczej nie jest to wymysł bo widziałem nie jedno auto które miało w tym miejscu naklejkę z logiem na środku a nikt tam nic nie dokładał . Zdziwiony jestem tylko położeniem tego Multiponta na niej

"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Umiejscowienie emblematów na klapie bagażnika Atu-
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2022, 00:15:56 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja widziałem raz takie atu z roverem i właśnie było to logo FSO na środku, ale reszta naklejek była zdaje się ok. Pomyślałem wtedy, że to inwencja twórcza właściciela. To tak samo, jak raz widziałem w ogłoszeniach plusa, który miał z tyłu na słupkach, po obu stronach naklejki caro plus, normalne, te małe z klapy. Wrzucałem nawet na forum  i wszyscy zgodnie uznali, że to ktoś sobie nakleił. Ale wyglądało to całkiem fajnie, chyba nawet mam fotki gdzieś.

Odp: Umiejscowienie emblematów na klapie bagażnika Atu-
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2022, 00:40:23 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie sadze, ze w fabryce nakleili mp nad gli, bo to z niczym sie nie zgadza,
jezeli faktycznie tak kilka aut wyjechalo przez brame, to na pewno byl to pijany pracownik, albo pseudodowcipnis, ktory wiedzial, ze na tej zmianie nie ma zadnej kontroli jakosci i specjalnia tak na ch.uj.al,
nalezy cos takiego poprawic i zapomniec
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Umiejscowienie emblematów na klapie bagażnika Atu-
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2022, 01:02:13 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Pomyślałem wtedy, że to inwencja twórcza właściciela

Nie ma takiej opcji nawet widziałem takie atu w minusie malinowe które miało atrapę oriciarii i podobny wzór kolorystycznie do log FSO ale żelową kapustę Daewoo na klapie i atrapie. Polowałem na właściciela tego auta przez dłuższy czas i w końcu się udało auto nie na sprzedaż ale od właściciela się dowiedziałem że tak wyjechało z salonu a on był pierwszym właścicielem . 3ki z rantem starego typu , atrapa orciari z żelowym z logiem Daewoo , ten znaczek na klapie  , wspomaganie i wtrysk boscha . Mogę tylko dodać że auto było z 97 roku.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2022, 01:05:35 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Umiejscowienie emblematów na klapie bagażnika Atu-
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2022, 09:21:36 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
A ja myślę że pracownicy robili to specjalnie by 20 parę lat później grupa osób miała burzę mózgów przy niepotrzebnych nikomu rozmyślaniach i nieprzespane noce  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Umiejscowienie emblematów na klapie bagażnika Atu-
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2022, 09:56:03 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
widziałem takie atu w minusie malinowe które miało atrapę oriciarii i podobny wzór kolorystycznie do log FSO ale żelową kapustę Daewoo na klapie i atrapie
Ooo, to musiało ciekawie wyglądać. Fajna ciekawostka. W sumie, to czasem się zastanawiałem, czemu po przejęciu fabryki, już od plusów, nie zmienili logo na "kapustę" jak to piszesz. Wszak, w Lublinie było to samo i najpierw było FS Lublin, a potem już DMP (Daewoo Motor Polska) i poliftowe Lubliny II miały już na atrapie kapustę. Tutaj niby było Daewoo-FSO, ale jednak pierwszy człon nazwy, to była koreańska firma. A najlepsze logo, to symbol Autobotów z Transformers, jaki tu na forum miał kolega Dawid91 na swoim roverku. To jest dopiero inwencja twórcza właściciela. Na atrapie orciari, jest może nieco mało miejsca, ale już na plusowej, to zmieściło by się całkiem sporo.
A ja myślę że pracownicy robili to specjalnie by 20 parę lat później grupa osób miała burzę mózgów przy niepotrzebnych nikomu rozmyślaniach i nieprzespane noce  <lol2>
A Tobie jak zwykle nic nie pasuje. Temat za chwilę i tak poleci do kosza, bo autor dostał odpowiedź, więc cokolwiek sobie tu napiszemy, nie będzie miało znaczenia. A śpię bardzo dobrze, dziękuję za troskę.

Odp: Umiejscowienie emblematów na klapie bagażnika Atu-
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2022, 12:47:16 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Nie że jak zwykle mi nic nie pasuje tylko przeraża mnie tylko fakt na jak błachymi i nic istotnymi sprawami może się człowiek rozwodzić. Czekam na pytanie typu jakiej produkcji były kompresory którymi pompowano w FSO powietrze do kół  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Umiejscowienie emblematów na klapie bagażnika Atu-
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2022, 13:15:00 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jezu, zadałem proste pytanie, bo zawsze się nad tym zastanawiałem, a że poruszono temat przyklejenia naklejek we właściwym miejscu, to akurat pasowało. To nie jest tak, że nie mogę żyć bez takiej wiedzy. Nie bierz wszystkiego aż tak poważnie. Chłopak chciał sobie równo naklejki nakleić, to ktoś mu zmierzył i podesłał fotki. Może on akurat jest pedantem i musi mieć wszystko co do milimetra? Bywają i tacy ludzie i nic w tym złego.

Odp: Umiejscowienie emblematów na klapie bagażnika Atu-
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 12, 2022, 14:03:28 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
To jest forum fso, o czym mamy dyskutować, o sensie istnienia i wszechświata ? Co do "kapusty" to była na atrapie w plusach ale tylko na eksport w truckach.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6e/Daewoo-FSO_Polonez_Truck_Plus.JPG

Odp: Umiejscowienie emblematów na klapie bagażnika Atu-
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 12, 2022, 22:19:25 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
A najlepsze logo, to symbol Autobotów z Transformers, jaki tu na forum miał kolega Dawid91 na swoim roverku.

Pomyliłeś ludzi i auta ;) To logo miał na swoim Polonezie Mike93, później ten Polonez trafił do Cezeka :) Ale był bardzo podobny do mojego, też Rover L139 w orciari ;)

Odp: Umiejscowienie emblematów na klapie bagażnika Atu-
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 12, 2022, 22:35:16 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A to sorry. Pamiętałem kolor i mi się skojarzyło z Tobą, a nie chciało mi się sprawdzić w twoim temacie, zanim zacząłem pisać te głupoty. Ale tak, przypominam sobie, bo auta były chyba identyczne, tak na dobrą sprawę.