Autor Wątek: Jakie dobre żarówki do Lamp  (Przeczytany 6528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jakie dobre żarówki do Lamp
« dnia: Listopad 07, 2020, 13:32:43 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Siemanko niestety posiadam plusa który ma ten cholerny mikro kontroler od świateł który lubi padać . Jakie żarówki możecie polecić żeby go szlag nie trafił , mocno świeciły i nie poprzepalały mi kostek od lamp ? Wybór jest od cholery i nie wiem co wybrać szukałbym czegoś raczej co daje światło o barwie białej zimnej . Co możecie polecić?  To co mam średnio się nadaje do jazdy bardzo ciemnej w nocy zwłaszcza jak popada ;E .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2020, 14:21:26 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jak przepalone masz kostki przy żarówkach, to już wiesz dlaczego kontroler pada. Kostki natomiast padają, bo nikt nie przewidział że będą tak intensywnie obciążone. Zakładają nowe kostki i przekaźniki na instalacji do świateł mijania. Wtedy założysz sobie takie żarówki, jakie będziesz chciał.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2020, 15:10:55 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
W testach najlepiej wypadały zwykłe Philipsy, a żarówki typu plus 100% itd były wręcz gorsze.

Był też patent na przerobienie instalacji Plusa, taż że ponoć standardowe żarówki świecą dużo lepiej. Coś w tym chyba jest, bo Akwarium mi świeciło bardzo dobrze, a Plus dawał ba drogę tak mało światła, że było ciemno jak w dupie u Murzyna.

Kolejna sprawa to wygrzewanie żarówek przed włożeniem do klosza. Niektórzy się śmiali jak o tym pisałem, a potem Tomekk spsprawdził i potwierdził że nowe żarówki to potrafią garaż zakopcić, a nie tylko klosz.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2020, 15:58:22 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
halogen 55/60W i nie ma problemu z instalacja,
gdy wkladasz jakies wynalazki 90/100W to palisz i topisz
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2020, 16:16:47 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Jak przepalone masz kostki przy żarówkach, to już wiesz dlaczego kontroler pada

Akurat nie mam bo były by problemy z świeceniem i stykiem pinów (Miałem tak w pierwszym ATU to wiem o co chodzi) a nie jest tak obstawiam że to wina tego że gdzieś w aucie była uszkodzona instalacja bo wyjmując radio gdy zmieniałem deskę na starszą znalazłem potopione przewody  pod deską (nie moja sprawka takie auto kupiłem możliwe że coś było skopane przez to że ktoś wycinał alarm z niego) Co widziałem że było przypalone wymieniłem a wymieniać wiązki wnętrza to nie na moją głowę czuję że wtedy dopiero by się porobiły cyrki z elektryką brakującymi masami itd . Póki co działa to nie ruszam tego cholerstwa . Swoją drogą ciekawe po kiego grzyba takie coś wprowadzili skoro w minusach były zwykłe przekaźniki do tego i dawało radę .

Był też patent na przerobienie instalacji Plusa, taż że ponoć standardowe żarówki świecą dużo lepiej. Coś w tym chyba jest, bo Akwarium mi świeciło bardzo dobrze, a Plus dawał ba drogę tak mało światła, że było ciemno jak w dupie u Murzyna.

Nie zdziwił bym się gdyby się tak okazało że instalacja plusa ma coś skopane przez cięcie kosztów bo porównując ją nawet do minusa to ma cieńszy przekrój kabli a co dopiero w wąskim caro .

To chłopaki co brać z żarów ?

https://allegro.pl/oferta/philips-zarowka-h4-white-vision-3700k-60w-55w-9584818474

czy zwykłe? https://allegro.pl/oferta/philips-zarowka-h4-30-swiatla-premium-12v-55-60w-7526785916
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2020, 16:27:01 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2020, 16:42:24 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 640
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Najlepsze żarówki jakie miałem w polonezie to te z linku, ale kupić je teraz to już jest ciężko, ale żadna inna żarówka, nie świeciła lepiej od tych, nawet Night Breakery. https://www.olx.pl/oferta/zarowki-tesla-h4-blue-lidl-CID5-IDDhvz2.html, z aktualnie produkowanych to podobno żarówki Ring wygrywają w wielu testach żarówek https://allegro.pl/oferta/ring-zarowka-h4-130-12v-60-55w-xenon-2-sztuki-8995262532?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla&ev_adgr=Akcesoria+-+%C5%BBar%C3%B3wki&gclid=CjwKCAiAqJn9BRB0EiwAJ1SztTfky1PzQlpRa0YKVG4ahZ_mVV74hVFfpoVEP9Z2olirVzpIpbWgFxoCNWkQAvD_BwE

po rusku, ale porównanie Osramów i Philipsów https://www.youtube.com/watch?v=TyTYzWQGixw
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2020, 16:47:17 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2020, 17:26:21 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Ja polecam Osram Cool Blue Intense i Philips White Vision 3700k. Mają zdecydowanie bielsze i mocniejsze światło niż standardowe. Ciężko później się przyzwyczaić do zwykłych H4.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2020, 18:33:45 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Jak przepalone masz kostki przy żarówkach, to już wiesz dlaczego kontroler pada

Akurat nie mam bo były by problemy z świeceniem i stykiem pinów (Miałem tak w pierwszym ATU to wiem o co chodzi) a nie jest tak obstawiam że to wina tego że gdzieś w aucie była uszkodzona instalacja bo wyjmując radio gdy zmieniałem deskę na starszą znalazłem potopione przewody  pod deską (nie moja sprawka takie auto kupiłem możliwe że coś było skopane przez to że ktoś wycinał alarm z niego) Co widziałem że było przypalone wymieniłem a wymieniać wiązki wnętrza to nie na moją głowę czuję że wtedy dopiero by się porobiły cyrki z elektryką brakującymi masami itd . Póki co działa to nie ruszam tego cholerstwa . Swoją drogą ciekawe po kiego grzyba takie coś wprowadzili skoro w minusach były zwykłe przekaźniki do tego i dawało radę .

Był też patent na przerobienie instalacji Plusa, taż że ponoć standardowe żarówki świecą dużo lepiej. Coś w tym chyba jest, bo Akwarium mi świeciło bardzo dobrze, a Plus dawał ba drogę tak mało światła, że było ciemno jak w dupie u Murzyna.

Nie zdziwił bym się gdyby się tak okazało że instalacja plusa ma coś skopane przez cięcie kosztów bo porównując ją nawet do minusa to ma cieńszy przekrój kabli a co dopiero w wąskim caro .

To chłopaki co brać z żarów ?

https://allegro.pl/oferta/philips-zarowka-h4-white-vision-3700k-60w-55w-9584818474

czy zwykłe? https://allegro.pl/oferta/philips-zarowka-h4-30-swiatla-premium-12v-55-60w-7526785916


W testach ten zwykły Philips +20 dawał najwięcej światła i najbardziej równomiernie, cena dobra więc brałbym zwykłego Philipsa i szukał problemu w instalacji lub kloszach. Tym bardziej że tak jak mówiłem, Akwarium na jakichś zwykłych żarówkach mi pięknie oblewało drogę  światłem, a w Plusie to tragedia. Możliwe że ta instalacja jest tak do bani że po latach do żarówki nie dochodzi prawilne napięcie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2020, 01:28:50 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ja bym brał te H4+30% philipsa.

Ale żarówka to połowa sukcesu, nowe reflektory (fabryczne, nie wesem) i brak spadek napięcia na kostkach, i fabryczne reflektory nawet ze zwykłą narvą bez żadnych "plusów" dają radę. Wcześniej lubiłem "silver star" Osramu, ale na żarówkach mam takie samo napięcie jak na alternatorze, bez spadków, a przy 14,5V żarówka H4 lubi sobie szybciej siąść. Teraz wrzucam narvy/zwykłe philipsy, jak mam chęć to je częściej wymieniam na nowe, żeby miały jak najwyższą sprawność, i to wystarcza. Zamierzam jeszcze dorzucić jedynie atrapkę z dalekosiężnymi, żeby poprawić długie, bo widać różnicę między 4xH4 w dużym fiacie, a "pojedynczymi" długimi w polonezie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2020, 02:03:18 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
(fabryczne, nie wesem)
Wesemy się róznią tylko kapturkiem na żarówkę który można wymienić . Mam akurat i świecą spoko gdyby nie to że żarówki mam z dupy chociaż wolę te wesemy niż porozpierdzielane fabryczne do których nie ma spinek żeby je naprawić ...  Żarówki mam z dupy bo takie na których kupiłem samochód te 7 lat temu chyba jakieś  tungsram takie co na stacjach sprzedają a że nie jeździłem dużo tym autem zwłaszcza w nocy to mi to nie przeszkadzało bo większość czasu co go mam stał w remoncie to teraz się nie dziwię że są jak lampy naftowe a nie halogeny od auta  .

4xH4 w dużym fiacie, a

W Fiacie to jest elektrowania jeśli są zdrowe odbłyśniki w dobre żarówki to świecą w nocy jak by był dzień wiem pamiętam jak byłem zdziwiony jak ziomek w nocy jak cruzzowaliśmy po wioskach kantem szesnachą zapodał długie .
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2020, 02:05:26 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 08, 2020, 10:34:38 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
nie jeździłem dużo tym autem zwłaszcza w nocy to mi to nie przeszkadzało bo większość czasu co go mam stał w remoncie to teraz się nie dziwię że są jak lampy naftowe a nie halogeny od auta
Nie tak dawno temu właśnie po jeździe po zmroku i tragicznym działaniu świateł mijania wymontowałem reflektory i je umyłem. Żarówki były uprzednio zmienione na nowe Tungsramy cośtam plus (takie miałem pod ręką ze starych zapasów) i róznica po myciu jest widoczna.
Zostały jeszcze odbłyśniki, które są jakie są - ale tak jak piszesz - trudności w regeneracji z uwagi na brak dostępnych spinek.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 08, 2020, 12:23:40 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ja o wesemach mam inne zdanie. Świeciły dziadowsko i się do nich zniechęciłem, zarówno w fiacie jak i w caro. W fiacie wymieniłem nowe wesemy na stare Ruhle z H4 na P45t i jest ogromna poprawa, nówki sztuki wesemy miały potworną optykę. W polonezie zamontowałem nówki Sungsen-Ełk i też świecą dobrze. Jak porównywałeś wypalone oryginały z rozwalonymi spinkami do nowych wesemów, to jasne, że będzie się wydawać, że wesemy świecą dobrze, ale do nówek oryginałów z Ełku nie mają startu.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 08, 2020, 12:42:23 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
A znajdź coś lepszego w tych czasach . Nawet jak kupisz oryginalne lampy z spinkami które się trzymają jeszcze daje max pół roku że się upierdzielą . Próbowałem to regenerować spinkami od malucha nie da rady kulka na którą się zakłada spinkę jest za duża i po prostu spinka się rozlatuje i nie da rady tego złożyć mimo że w blachę od halogena wchodzi . Tak że za tyle hajsu co wydałem na oryginały które się rozpadały wolałem kupić świeże reflektory chociaż gdybym je rozkładał to bym wymienił w nich właśnie kwadratowy kapturek który przysłania żarówkę na oryginalny okrągły bo jednak jadąc poboczem przez to widać z prawej strony passy na odbiciu świateł  .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2020, 20:40:57 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Toż przecież mówię, kup oryginały, ale nowe,a nie używane dziadostwo  <lol> Sungsen-ZEM Ełk klepał je jeszcze na pewno w zeszłym roku. Jak spinki są nowe, to długo wytrzymają, UV i czas je wykańcza.

http://www.szp.com.pl/kontakt.php Dzwonić, pytać, może jeszcze robią, a wesemy pogonić na OLXie, albo dać komuś, kto robi 500km rocznie i nie jeździ nocą.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 08, 2020, 23:03:54 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Przemyśl Daniel tę atrapkę z halogenami. Słabo to wygląda wizualnie w Polonezie, typowe rzemiosło. W dodatku może pogorszyć chłodzenie. Również myślałem nad poprawą oświetlenia (chociaż lampy Caro na dobrych żarówkach świecą bardzo dobrze) i pomyślałem żeby zamiast halogenów przeciwmgłowych wstawić w ich miejsce identyczny halogen ale dalekosiężny i spiąć to aby włączały się razem z drogowymi  ;).

Powinno robić robotę, jedynie martwię się czy nie będą za nisko jak na światła drogowe, a to może się odbić na oświetleniu. 

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2020, 23:16:02 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
W plusie to rzeczywiście wygląda badziewnie, ale w "minusie" całkiem spoko.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 08, 2020, 23:19:27 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
atrapa wyglada slabo i jest bezuzyteczna,
w swieceniu dlugich nie ma czego poprawiac, sa wystarczajaco mocne, a uzywa sie ich sporadycznie,
jedyna sensowna rozkmina to taka jak poprawic krotkie, chociaz kiedys myslalem,ze Polonez ma takie sobie swiatla, ale gdy pojezdzilem innymi autami, to widze, ze jest zdecydowanie wysoko w hierarchii,
wiec troche mysle nad poprawa krotkich, ale juz nie w PN,

w ogole trudno cos zrobic w lampach (pojedynczych) na H4, jest male pole manewru,
zdecydowanie wiecej opcji jest w swiatlach rozdzielonych, wiec gdy dorobie sie DFa, to na pewno poeksperymentuje
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 08, 2020, 23:54:24 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Zamierzam jeszcze dorzucić jedynie atrapkę z dalekosiężnymi, żeby poprawić długie, bo widać różnicę między 4xH4 w dużym fiacie, a "pojedynczymi" długimi w polonezie
I problemy na przeglądzie raczej pewne.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 09, 2020, 00:18:15 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zaryzykuję.*






















*W razie estetycznego niespełnienia wzięciem śrubokręta do ręki, odkręceniem i wymiany na starą w 57,3 sekundy  <lol2> Sam nie wiem, czy mi się będzie to podobać, dlatego napisałem, że zamontuję na próbę. Mam tą wersję "ala orciari", więc mniej chamską estetycznie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2020, 00:20:42 am wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 09, 2020, 09:18:57 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Ze spinkami do odbłyśników niema problemu, wystarczy dobrze poszukać i okazuje się że są minimum dwie inne marki z których to pasuje prawie jak Ori a jest normalnie dostępne  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali