Autor Wątek: Jakie dobre żarówki do Lamp  (Przeczytany 6533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 09, 2020, 14:01:18 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Jakaś podpowiedź?
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 09, 2020, 16:55:39 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Ja plułem na reflektory wesema, ale jak miałem w nich jakieś madafaka tuningowe żarówki wsadzone przez pana od atu z podgrzewaną szyba :P myślałem ze one tak mają po prostu świecić.
Zapodałem do tych reflektorów osramy cool blue, i na tych reflektorach mam większa powierzchnie drogi oświetloną niż oświetlają ksenony w moim dupowozie. :d i do tego bardzo ładnie odcinają światło. Na tych żarówkach światło nie jest niebieskie, tylko takie bystre białe, miałem je tez kiedyś w plusie zamontowane i również byłem bardzo zadowolony ze swiateł.
Osram Cool Blue Intense
również polecam, niedrogie żarówki które bardzo fajnie swiecą

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 09, 2020, 18:10:43 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Może trafiłeś na jakieś lepszej jakości. W Atu mam Wesemy i niezależnie od żarówek świecą tragicznie. Na poczatku miałem Philipsy +150%, teraz Osram NB Silverstar (czy jakoś tak) i bez większej różnicy. Światło z tych reflektorów nie świeci równomiernie, są takie jakby plamy jasne i ciemne.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 09, 2020, 18:36:15 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Przemyśl Daniel tę atrapkę z halogenami. Słabo to wygląda wizualnie w Polonezie, typowe rzemiosło. W dodatku może pogorszyć chłodzenie. Również myślałem nad poprawą oświetlenia (chociaż lampy Caro na dobrych żarówkach świecą bardzo dobrze) i pomyślałem żeby zamiast halogenów przeciwmgłowych wstawić w ich miejsce identyczny halogen ale dalekosiężny i spiąć to aby włączały się razem z drogowymi  ;).

Powinno robić robotę, jedynie martwię się czy nie będą za nisko jak na światła drogowe, a to może się odbić na oświetleniu. 

Dlatego oprócz poprawiania instalacji myślałem o przerzuceniu rejestracji jak w Lancerach, i zamiast tablicy dania na środek baterii czterech prostokątnych reflektorów dalekosiężnych, ale trzeba było wyjechać to wszystkie plany samochodowe poszły w diabły.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 09, 2020, 19:20:52 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wesem to manufaktura, i jak na manufakturę przystało, robią reflektory takiej jakości, że są ciut lepsze od chińskich podróbek, ale do fabrycznych reflektorów im bardzo daleko. Miałem wesemy w polonezie, 125p, wuesce. Nowy reflektor wesemu został tylko w wuesce, i szukam oryginału, żeby go wymienić, bo tak samo jak w każdym aucie - 5, 10 metrów przed autem jest silny snop światła, ale im dalej, tym wiązka jest gorsza, i oświetlenie dalszych obiektów fatalne Podmiana na "fabryczny", i nagle dalekie obiekty są dobrze oświetlone, granica światło/cień ma silne odcięcie, itd . Ich reflektory mają skopaną optykę, dlatego omijam ich wyroby poza np. halogenami, które szły na pierwszy montaż, i innego wyboru nie ma.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2020, 19:22:33 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 09, 2020, 20:35:49 pm »

Offline Michel18

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro 1.4 94/95
Jak coś, przekazuję dla potomnych. Napisałem do SUNGSAN-ZEMu i dziś dostałem odpowiedź, że od kilku lat nie produkują reflektorów do poloneza ze względu na brak dostępności kilku komponentów (pewnie też nie mają spinek  <lol2>), więc jeśli ktoś też zamierza do nich pisać to już nie musi.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 09, 2020, 20:42:35 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Jak coś, przekazuję dla potomnych. Napisałem do SUNGSAN-ZEMu i dziś dostałem odpowiedź, że od kilku lat nie produkują reflektorów do poloneza ze względu na brak dostępności kilku komponentów (pewnie też nie mają spinek  <lol2>), więc jeśli ktoś też zamierza do nich pisać to już nie musi.

A jakie komponenty mają? Bo jakby szło kupić dobre odbłyśniki, to zostaje tylko przepolerować oryginalne klosze, wydrukować spinki i problem z głowy.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 09, 2020, 20:48:16 pm »

Offline Michel18

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro 1.4 94/95
Nie ma sprawy, zapytam czego im brakuje a co mają i dam znać jeżeli mi w ogóle odpowiedzą.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 09, 2020, 20:56:10 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Jak i tak nie produkują, to mogą chcieć sprzedać jak coś mają na stanie. Myślę że kilkadziesiąt dobrej jakości odbłyśników to nawet po naszym małym forum by się rozeszło.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 10, 2020, 00:15:22 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jeśli by mieli jeszcze jakieś części po produkcji, sam bym pewnie wziął komplet, bo w całych reflektorach zużywają się tylko odbłyśniki, wypalając głównie górę od pozycji "mijania". Swoją drogą, dziwne, bo importer, od którego brałem je w Rybniku zamawiał bezpośrednio od nich, i twierdził, że to świeża produkcja.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 10, 2020, 10:13:41 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Ze spinkami do odbłyśników niema problemu, wystarczy dobrze poszukać i okazuje się że są minimum dwie inne marki z których to pasuje prawie jak Ori a jest normalnie dostępne  <spoko>
Możesz podać z jakiego konkretnie modelu mozna zaadoptować te mocowania?

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 10, 2020, 21:44:38 pm »

Offline Michel18

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro 1.4 94/95
Dostałem odpowiedź z Ełku. Produkcji zaprzestali głównie ze względów ekonomicznych poza samym brakiem i problemem z dostępnością pewnych elementów, obecnie nie posiadają już nic z tego na magazynach ani też nie posiadają materiałów do wznowienia produkcji. W wiadomości znalazła się informacja, że w ofercie posiadają jeszcze kierunkowskazy przednie.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 11, 2020, 00:11:36 am »

Offline Mat

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.9 GLD
Próbował ktoś spinki odbłyśnika z Fiata UNO które sa dostępne ? Z tego co pamiętam są na większą kulke niż z Malucha.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 11, 2020, 00:40:15 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Jest jeszcze jedna możliwość poradzenia sobie z tym problemem:

Zrobić ramki w kształcie kloszy i wpasować w nie homologowane reflektory standardowe.




Tak, tak, wiem że to już nie będzie ten wygląd.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 11, 2020, 02:49:27 am »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Jest jeszcze jedna możliwość poradzenia sobie z tym problemem:

Zrobić ramki w kształcie kloszy i wpasować w nie homologowane reflektory standardowe.




Tak, tak, wiem że to już nie będzie ten wygląd.
Jak zwykle wszystko rozbija się o kasę. Dla pięciu chętnych nikt nie zrobi takich ramek, zwłaszcza jeśli mowa o plastiku.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 11, 2020, 11:05:26 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jak zwykle wszystko rozbija się o kasę. Dla pięciu chętnych nikt nie zrobi takich ramek, zwłaszcza jeśli mowa o plastiku.
dlaczego "zwlaszcza plastiku" ? a o czym myslales na poczatku, o gipsie ?
w czasach latwo dostepnego druku 3D z plastiku realizacja jest takiego pomyslu jest dobrze przystepna - przeciez nie trzeba nawet drukowac calej obudowy, bo mozna wykorzystac plastikowa czasc oryginalnego (lub wassena, jak kto woli ;p ) reflektora i sprawa rozbija sie o przednia maskownice,

juz dawno o tym myslalem, ale chcialem isc o krok dalej i pozbyc sie kierunkowskazow, zeby rozszerzyc rozstaw lamp (dac dluzszy grill), a to niestety wymaga zrobienia calej obudowy od poczatku do konca
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 11, 2020, 12:05:57 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Jak zwykle wszystko rozbija się o kasę. Dla pięciu chętnych nikt nie zrobi takich ramek, zwłaszcza jeśli mowa o plastiku.
dlaczego "zwlaszcza plastiku" ? a o czym myslales na poczatku, o gipsie ?
w czasach latwo dostepnego druku 3D z plastiku realizacja jest takiego pomyslu jest dobrze przystepna - przeciez nie trzeba nawet drukowac calej obudowy, bo mozna wykorzystac plastikowa czasc oryginalnego (lub wassena, jak kto woli ;p ) reflektora i sprawa rozbija sie o przednia maskownice,

juz dawno o tym myslalem, ale chcialem isc o krok dalej i pozbyc sie kierunkowskazow, zeby rozszerzyc rozstaw lamp (dac dluzszy grill), a to niestety wymaga zrobienia calej obudowy od poczatku do konca
Nie wyjeżdżaj do mnie ze swoimi pyskówkami, trzymajmy jakiś poziom.
Pracowałeś kiedyś na wydrukach 3D, tych tanich FDM? Przy pracy w takich warunkach jak lampa (temperatura, drgania) to się rozwarstwi. Potrzebne byłoby minimum zalaminowanie tego żywicą epoksydową i wygrzewanie w piecu. Albo wydruk w technologii SLM a to już kilkukrotnie większe kwoty, i mimo wszystko ograniczenia technologii (porowatość).
To nie jest nic nie do przeskoczenia, jeśli ktoś chce sobie sam zrobić. Ale robienie tego przez jakąkolwiek firmę zgodnie z jakimikolwiek standardami można włożyć między bajki, bo nie zwróci się czas poświęcony na projekt. Mamy w PL kilka firm robiących wysokiej jakości retrofity, przeglądając ich realizacje można znaleźć nawet lampy do łady czy chińskich skuterów. Do wyrobów FSO nie widziałem ani jednej - bo posiadacze nie są zainteresowani. Tym bardziej z jeszcze bardziej zaawansowanym produktem.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 11, 2020, 12:13:46 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
To już prędzej bym spróbował zrobić model z Kartonu a potem okleił go taśmą i zrobił formę z żywicy  ;-)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 11, 2020, 16:10:04 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Jest jeszcze jedna możliwość poradzenia sobie z tym problemem:

Zrobić ramki w kształcie kloszy i wpasować w nie homologowane reflektory standardowe.




Tak, tak, wiem że to już nie będzie ten wygląd.
Jak zwykle wszystko rozbija się o kasę. Dla pięciu chętnych nikt nie zrobi takich ramek, zwłaszcza jeśli mowa o plastiku.
Jak zwykle wszystko rozbija się o kasę. Dla pięciu chętnych nikt nie zrobi takich ramek, zwłaszcza jeśli mowa o plastiku.
dlaczego "zwlaszcza plastiku" ? a o czym myslales na poczatku, o gipsie ?
w czasach latwo dostepnego druku 3D z plastiku realizacja jest takiego pomyslu jest dobrze przystepna - przeciez nie trzeba nawet drukowac calej obudowy, bo mozna wykorzystac plastikowa czasc oryginalnego (lub wassena, jak kto woli ;p ) reflektora i sprawa rozbija sie o przednia maskownice,

juz dawno o tym myslalem, ale chcialem isc o krok dalej i pozbyc sie kierunkowskazow, zeby rozszerzyc rozstaw lamp (dac dluzszy grill), a to niestety wymaga zrobienia calej obudowy od poczatku do konca
Hmm... inny grill to by zaś nie pasował do maski, chyba że masz jakiś inny pomysł niż myślę.

Ja bym poszedł w tym kierunku, że reflektory główne dałbym tylko nieco szerzej, i dał możliwie duże, po bokach w miejscu kierunkowskazów wpasował prostokątne, pionowo zorientowane światła do jazdy dziennej- jakby dało się odpowiedni model kupić, które w nocy by odpowiadały za doświetlanie boków, dodatkowa para okrągłych do długich bliżej środka, a mały kierunkowskaz upchnięty gdzieś między nimi.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 11, 2020, 16:25:02 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 641
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
W moim dupowozie (Omega) zamontowane były soczewkowe reflektory Depo (zamiennik), już z wypalonymi zwierciadłami, miałem kilka możliwości, kupić nowe reflektory, stare oddać do regeneracji, lub kupić nowe soczewki uniwersalne i zamontować je w miejsce starych. Wybrałem 3 opcje i na ali kupiłem to https://pl.aliexpress.com/item/32947437685.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fCZDBiF Po zamontowaniu, a nie było to takie proste, nie poznaje świateł, równo oświetlona jezdnia, bez plam itp, polecam. Wiem że w reflektorach z poloneza trzeba by jeszcze wypolerować szkło z reflektora, ale było już kilka takich projektów świateł, więc wszystko do zrobienia. A same nowe soczewki też drogie nie są. Soczewki mają elektrycznie sterowaną przesłonę, która unosząc się robi nam z mijania światła długie, co prawda w omedze z tego nie korzystam, bo tam długie są obsługiwane drugą żarówką, ale sama przesłona działa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2020, 16:27:33 pm wysłana przez lukasz190 »