Autor Wątek: Jakie dobre żarówki do Lamp  (Przeczytany 6520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 11, 2020, 16:42:38 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
zamontowaniu, a nie było to takie proste, nie poznaje świateł, równo oświetlona jezdnia, bez plam itp, polecam. Wiem że w reflektorach z poloneza trzeba by jeszcze wypolerować szkło z reflektora,

Tylko że to już z kolei byłoby nielegalne, a gdyby homologowany reflektor zamontować tylko na ramce to co innego.
Cały problem to wykonanie maskownicy, ale tu bym szedł właśnie w wykonanie modelu, następnie kopyta i zrobienie maskownicy z żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 11, 2020, 19:00:06 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Nie wyjeżdżaj do mnie ze swoimi pyskówkami, trzymajmy jakiś poziom.
w przypadku niezadowolenia z mitycznej jakosci konwersacji zawsze mozesz isc do innego tematu i np. podyskutowac o disco polo,
z taka wrazliwoscia raczej nie dogadasz sie nawet z 49% spoleczenstwa, wiec to jak najbardziej twoj problem, a nie moj,
w skrocie : zluzuj gatki

Pracowałeś kiedyś na wydrukach 3D, tych tanich FDM?
nie pracowalem i nie uwazam, by mi to bylo potrzebne w zyciu do szczeascia,
za to sprawiasz wrazenie, jakbys sam pracowal tam zbyt dlugo, bo juz wietrzysz interes, czy tam brak interesu, a przeciez nigdzie nie padlo pytanie gdzie to kupic ;]
raczej padla sugestia, ze mozna zrobic tak jak wyglada to na obrazku,
wiec wypadaloby zaczac o sposobu na zrobienie

Przy pracy w takich warunkach jak lampa (temperatura, drgania) to się rozwarstwi. Potrzebne byłoby minimum zalaminowanie tego żywicą epoksydową i wygrzewanie w piecu.....To nie jest nic nie do przeskoczenia, jeśli ktoś chce sobie sam zrobić.
no widzisz, jednak sam dopuszczasz taka mozliwosc, wiec najlepiej byloby skupic sie na opcji wytwarzania jednostkowego, bo to ze zadna firma nie podejmnie sie produkcji to oczywista oczywistosc

przeglądając ich realizacje można znaleźć
co mam obejrzec ??
nie no, bez jaj,
gdy pisales o jakims poziomie dyskusji, to nie sadzilem, ze bedzie to poziom kanalu zamieszkalego przez korposzczury,
tak wiec powiem tylko, ze w sprawie ulepienia sobie swiatel nikt tu nie potrzebuje twojej akceptacji afirmacji realizacji projektu inwestycji <hahaha>

Hmm... inny grill to by zaś nie pasował do maski, chyba że masz jakiś inny pomysł niż myślę.
jasne,ze ksztalt maski trzeba by bylo przerobic pod szerszy grill ,
kierunkowskazy tez musialby byc inne, przeciez to przerobka glownie stylistyczna, wiec musi wygladac dobrze, a nie smiesznie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 11, 2020, 19:32:49 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Nie wyjeżdżaj do mnie ze swoimi pyskówkami, trzymajmy jakiś poziom.
w przypadku niezadowolenia z mitycznej jakosci konwersacji zawsze mozesz isc do innego tematu i np. podyskutowac o disco polo,
z taka wrazliwoscia raczej nie dogadasz sie nawet z 49% spoleczenstwa, wiec to jak najbardziej twoj problem, a nie moj,
w skrocie : zluzuj gatki

Pracowałeś kiedyś na wydrukach 3D, tych tanich FDM?
nie pracowalem i nie uwazam, by mi to bylo potrzebne w zyciu do szczeascia,
za to sprawiasz wrazenie, jakbys sam pracowal tam zbyt dlugo, bo juz wietrzysz interes, czy tam brak interesu, a przeciez nigdzie nie padlo pytanie gdzie to kupic ;]
raczej padla sugestia, ze mozna zrobic tak jak wyglada to na obrazku,
wiec wypadaloby zaczac o sposobu na zrobienie

Przy pracy w takich warunkach jak lampa (temperatura, drgania) to się rozwarstwi. Potrzebne byłoby minimum zalaminowanie tego żywicą epoksydową i wygrzewanie w piecu.....To nie jest nic nie do przeskoczenia, jeśli ktoś chce sobie sam zrobić.
no widzisz, jednak sam dopuszczasz taka mozliwosc, wiec najlepiej byloby skupic sie na opcji wytwarzania jednostkowego, bo to ze zadna firma nie podejmnie sie produkcji to oczywista oczywistosc

przeglądając ich realizacje można znaleźć
co mam obejrzec ??
nie no, bez jaj,
gdy pisales o jakims poziomie dyskusji, to nie sadzilem, ze bedzie to poziom kanalu zamieszkalego przez korposzczury,
tak wiec powiem tylko, ze w sprawie ulepienia sobie swiatel nikt tu nie potrzebuje twojej akceptacji afirmacji realizacji projektu inwestycji <hahaha>

Hmm... inny grill to by zaś nie pasował do maski, chyba że masz jakiś inny pomysł niż myślę.
jasne,ze ksztalt maski trzeba by bylo przerobic pod szerszy grill ,
kierunkowskazy tez musialby byc inne, przeciez to przerobka glownie stylistyczna, wiec musi wygladac dobrze, a nie smiesznie

Z mojej strony EOT, ale następnym razem postaraj się zachować podobny poziom wyszczekania na zlotach zamiast snuć się grzecznie z plecaczkiem na dupie. Nie mam zamiaru bawić się w internetowe napinki.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 11, 2020, 19:43:51 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie ma sprawy, nie widze problemu by prowadzic dyspute na zywo, tylko ze zlotami jakos krucho ostatnio, a sam zbyt wielu nie odwiedziles,

ale co do mojego plecaczka noszonego na dupie, to juz jest tylko i wylacznie moja sprawa i nie zmienie go np. na garnitur by podjac w skromne lesne progi takie osobistosci,
zreszta plecaczek przyda sie, bo przyniose w nim tensometry, zeby zmierzyc napiecie twoich gaci - bedzie mozna wprowadzic korety do kowersacji <lol2>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 20, 2020, 19:46:54 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Próbował ktoś spinki odbłyśnika z Fiata UNO które sa dostępne ? Z tego co pamiętam są na większą kulke niż z Malucha.
Testowałem dzisiaj te spinki z Uno (przynajmniej wg sprzedawcy to były od Uniacza) - są bardzo podobne do tych z Kaszlaka, no i w związku z tym za małe :/

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 20, 2020, 20:10:21 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Próbował ktoś spinki odbłyśnika z Fiata UNO które sa dostępne ? Z tego co pamiętam są na większą kulke niż z Malucha.
Testowałem dzisiaj te spinki z Uno (przynajmniej wg sprzedawcy to były od Uniacza) - są bardzo podobne do tych z Kaszlaka, no i w związku z tym za małe :/

Proponuję to co za małe żmudnie powiększyć poxiliną.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 20, 2020, 20:42:36 pm »

Offline Mat

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.9 GLD
To może śrubki regulacyjne odbłyśnika wymienić na te ze 126p z mniejszą kulką
https://allegro.pl/oferta/sruba-regulacji-reflektora-lampy-fiat-f-126p-nowa-7215900169
Zostaje jeszcze kwestia tej stałej trzeciej kulki przerobić na mnienszą lub spinke dopasować do niej, ja to robię tak że rozgrzewam jedna śrubke z kulką większa  i modeluje spinki z malucha na FSO :P

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 20, 2020, 20:52:40 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Proponuję to co za małe żmudnie powiększyć poxiliną.
Zbyt mały jest otwór / przestrzeń na kulkę - materiał trzeba zebrać a nie dodać.

ja to robię tak że rozgrzewam jedna śrubke z kulką większa  i modeluje spinki z malucha na FSO
To tej operacji te spinki mają jeszcze sensowną wytrzymałość? Bo rozumiem, że wytapiasz miejsce na kulkę FSO.

Kiedyś próbowałem miniszlifierką powiększać tę przestrzeń, ale efekt nie był zadowalający.

Można też w drugą stronę - niektórzy pisali, że szlifowali kulki, aby je dopasować do spinek.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 20, 2020, 22:58:28 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Można też w drugą stronę - niektórzy pisali, że szlifowali kulki, aby je dopasować do spinek.
Najbardziej sensowna opcja. Trochę zabawy, ale wykonalne. Lepiej odchudzić część metalową, która i tak jest wytrzymała, niż plastikową, która jest słabsza, a tam za gruba ścianka chyba nie jest. Dodatkowo, w lampie jest ciepło. Ciekawe, czy można by odciąć kulkę i przyspawać (czy jakkolwiek inaczej trwale przymocować) tam śrut z łożyska o odpowiedniej średnicy? Ale o ile się nie mylę, to chyba te kulki nie są idealnie okrągłe?

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 21, 2020, 09:47:52 am »

Offline Mat

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.9 GLD
Teraz dwa reflektory mam tak zrobione przemodelowane na gorąco, trzyma się to lepiej niż na Polonezowskich zamiennikach, które potrafiły wypaść przy zmianie żarówki.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 22, 2020, 00:46:11 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Nie wiem jak to robiłeś bo u mnie każda próba kończyła się połamaniem tych spinek ... Jak już tak chcecie się bawić to lepiej przerobić mocowania na coś co jest ogólnodostępne (nawet spawając) i oddać odbłyśnik do firmy która zajmuje się regeneracją takich rzeczy żeby na nowo nałożyła chrom na odbłyśnik . Ja nie miałem siły się pieprzyć kupiłem te nowe Wesemy + Wleciały Osram Cool Blue Intense na pewno jest lepiej niż było bo wcześniej jak sprawdziłem dokładnie to miałem fabryczne żarówki na których była data 97 rok. Cóż od kupna auta nie wymieniałem ich jedynie z lampy do lampy przekładałem jak urywały się spinki a że moje auto więcej stoi w garażu niż jeździ to nie widziałem że tak do bani świecą w nocy .
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2020, 00:59:29 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 22, 2020, 21:49:36 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ciekawe czy te osramy wytrzymają chociaż połowę tego co te stare żarówki...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 22, 2020, 22:56:35 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Moje świecą już 3 lata. Nawet gdyby przepalały się szybciej to i tak warto.

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 22, 2020, 23:26:40 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Łysy z M4K ostatnio podjął temat świateł, chińskich xenonów i ledów no i chwalił te oryginalne ledy Osram.
https://www.youtube.com/watch?v=u3qvoEsDwx4

Odp: Jakie dobre żarówki do Lamp
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 25, 2020, 19:01:36 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Łysym to bym się nie sugerował bo to chorągiewka, jednego dnia mówi A, drugiego dnia mówi B i nie wynika to z tego, że człowiek nie krowa i ma prawo zmienić zdanie tylko skąd dostanie eciepecie.