Autor Wątek: Oświetlenie wnętrza z tyłu  (Przeczytany 7941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Oświetlenie wnętrza z tyłu
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 22, 2020, 17:31:44 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A czym najlepiej przykleić dermę do plusowej podsufitki? Próbowałem (2 razy) klejem w spreju Bolla, ale ni chu nie chce trzymać. Po kilku dniach się odkleja, chociaż robiłem wszystko zgodnie z instrukcją i na ciepłym dniu. Są niby kleje tapicerskie w puszce, takie do nakładania pędzlem, to może to będzie lepsze? Ten materiał na tej podsufitce strasznie dziwny jest, jakby śliski i coś to słabo trzyma. Pewnie prędzej by się do tego "pluszaka" w minusie przykleiło, niż do tego.

Odp: Oświetlenie wnętrza z tyłu
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 22, 2020, 17:54:26 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
A czym najlepiej przykleić dermę do plusowej podsufitki? Próbowałem (2 razy) klejem w spreju Bolla, ale ni chu nie chce trzymać. Po kilku dniach się odkleja, chociaż robiłem wszystko zgodnie z instrukcją i na ciepłym dniu. Są niby kleje tapicerskie w puszce, takie do nakładania pędzlem, to może to będzie lepsze? Ten materiał na tej podsufitce strasznie dziwny jest, jakby śliski i coś to słabo trzyma. Pewnie prędzej by się do tego "pluszaka" w minusie przykleiło, niż do tego.

Kup klej tapicerski ANSER. On jest do takich rzeczy i zdaje egzamin.https://allegro.pl/oferta/anser-klej-tapicer-spray-500ml-tkaniny-podsufitka-9671401040?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla&ev_adgr=Chemia+-++%C5%9Arodki+do+napraw+i+zabezpieczania&gclid=EAIaIQobChMI7-2nw86W7QIVhKmyCh3fIw9mEAQYASABEgJ38vD_BwE


FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Oświetlenie wnętrza z tyłu
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 22, 2020, 19:11:30 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Dzięki. W puszkach widzę też jest i cena praktycznie ta sama. Za tamto gówno trochę więcej dałem  <uoee>  Tamto też klei, ale widocznie nie do każdej powierzchni. Pojawiły się teraz dermy samoprzylepne, o bardzo dużej rozciągliwości, które wystarczy lekko podgrzać zwykłą suszarką, dopasowując do miejsc o skomplikowanych kształtach, ale jest to dosyć drogie i na podsufitkę, to za drogo by wyszło. Nawet nie wiem, czy by się skleiło. Bardziej deski, plastiki itp. bo tam mniej trzeba. Na pękające deski w plusie jak znalazł. Pod tym nie będzie widać  <lol2>

Odp: Oświetlenie wnętrza z tyłu
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 22, 2020, 19:14:00 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
A czym najlepiej przykleić dermę do plusowej podsufitki? Próbowałem (2 razy) klejem w spreju Bolla, ale ni chu nie chce trzymać. [...]
Ten materiał na tej podsufitce strasznie dziwny jest, jakby śliski i coś to słabo trzyma.
Materiał musisz zerwać z wytłoczki podsufitki i potem to przejechać papierem 80.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Oświetlenie wnętrza z tyłu
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 22, 2020, 19:23:55 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Materiał musisz zerwać z wytłoczki podsufitki i potem to przejechać papierem 80
Co? Że niby jak? Chyba wystarczy odpowiedni mocny klej i już. Mi się wydaje, że może problem bardziej leży w samej dermie, bo ona ma pod spodem tą taką siatkę i to to dziadostwo chyba nie chce trzymać. Jak to robiłem drugi raz, to mi się wydaje, ze klej jednak przywarł do materiału podsufitki, ale do dermy już nie za bardzo. Kiedyś próbowałem taką dermę przykleić do blachy za pomocą super glue i ciężko to szło. Właśnie tak, jakby ta siatka nie chciała się kleić. Pewnie właśnie dlatego sa do tego odpowiednie kleje, które się dobrze łączą z tym materiałem. Był tu kiedyś na forum bardzo stary temat o oklejaniu atu plusa, kogoś z Podkarpacia, niejakiego Szczepana chyba i jak pamiętam, to używali tam jakiegoś kleju w puszce, do nakładania pędzlem. Oklejali też deskę i inne plastiki.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2020, 19:25:36 pm wysłana przez Buźka »

Odp: Oświetlenie wnętrza z tyłu
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 22, 2020, 22:21:55 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Derma dobrze się trzyma na butapren. Tapicer zrywa materiał do dykty/tworzywa, Ty możesz robic jak chcesz... Najwyżej odejdzie i napiszesz o tym na forum.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Oświetlenie wnętrza z tyłu
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 22, 2020, 23:16:39 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Aha, dopiero zrozumiałem, o co ci chodzi. Ale niestety, tam niema żadnej dykty/tworzywa. W minusach pod tym mechatym materiałem jest styropian, a to gówno jest z jakiegoś prasowanego filcu, czy uj wie czego i tak się chyba nic nie daje od niczego oddzielić. Gdyby to było na dykcie, to pewnie, zdziera się materiał z wierzchu i daje nowy, niema problemu. Tu się tak nie da. Może sama ta wierzchnia warstwa jest sprasowana do całej reszty, ale i tak nie wiadomo, czy i jak się to da oddzielić i co by z tego zostało po takim eksperymencie. Te elementy, które idą obok tylnego trójkąta, bez problemu "obiłem, bo tam nawet nie trzeba nic kleić, tylko wszystko trzyma się za uszczelką szyby i bagażnika. Tutaj jest gorzej, bo nie licząc lampki, mocowania lusterka, daszków i tych uchwytów nad drzwiami, nic tego nigdzie nie dociska, a to zdecydowanie za mało. No i grawitacja robi swoje. Mocny klej, odpowiedni do takiego materiału, dobrze wysuszyć i powinno być. To jest takie gówno, którego po ubrudzeniu czymkolwiek, już się nie doczyści. W minusie, to nawet się dało spryskać płynem i wytrzaskać karcherem, oczywiście po wyjęciu i było jak nowe. Tutaj tak raz próbowałem, to efekt był gorszy, niż zły. Jeszcze brzydsze się zrobiło. Skośni wszystko spieprzyli. Niby środek ładniejszy, ale z gorszych materiałów.

Odp: Oświetlenie wnętrza z tyłu
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 22, 2020, 23:24:14 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
W minusach pod tym mechatym materiałem jest styropian, a to gówno jest z jakiegoś prasowanego filcu, czy uj wie czego i tak się chyba nic nie daje od niczego oddzielić. Gdyby to było na dykcie, to pewnie, zdziera się materiał z wierzchu i daje nowy, niema problemu. Tu się tak nie da. Może sama ta wierzchnia warstwa jest sprasowana do całej reszty, ale i tak nie wiadomo, czy i jak się to da oddzielić i co by z tego zostało po takim eksperymencie.
Z tego co pamiętam po cięciu podsufitki, to lesor ma rację, na ten filc jest po prostu naklejony materiał obiciowy. Jutro sprawdzę dokładnie, bo ten kawałek co wycinałem, zostawiłem sobie na tzw. przydasie.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Oświetlenie wnętrza z tyłu
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 22, 2020, 23:40:37 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Hmm, gdyby tak było, to może bym coś zmodził, bo mam drugą w zapasie, więc na spokojnie można się bawić. Ale co by nie było, to bez dobrego kleju gówno zrobię, bo ta zasrana derma się tak słabo klei. Oryginalnie, to to było pewnie na jakieś prasie dociśnięte, pewnie jeszcze na gorąco. Podobnie pewnie boczki drzwiowe, bo takich przetłoczeń inaczej się nie zrobi.

Odp: Oświetlenie wnętrza z tyłu
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 23, 2020, 08:24:34 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ja kleiłem na plusową podsufitkę koc głośnikowy jakimś klejem do wykładzin podłogowych z pędzla. Ale to nie wyzwanie...
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2020, 08:26:06 am wysłana przez Bocian_s#313 »
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Oświetlenie wnętrza z tyłu
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 23, 2020, 16:57:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ale derma na podsufitce wyglada jak pol dupy zza krzaka, wiec spokojnie mozesz sobie Buźko odpuscic
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Oświetlenie wnętrza z tyłu
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 23, 2020, 17:56:49 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tobie się nie musi podobać, panie pracowniku rosyjskich (czy tam sowieckich) służb specjalnych  :P
Ja już z tym jeżdżę na podsufitce ze 2 lata i jak by mi się nie podobało, to bym dawno wywalił. problem mam tylko z odklejaniem się tego. Obszywać foteli też ludziom zabronisz, bo Ci się nie podoba? Taką ekoskórę bardzo łatwo doczyścić, w przeciwieństwie do innych materiałów. W fotelach zastąpiłem tylko czarny welur, a środki zostawiłem oryginalne, bo mam niebieskie (zielone) krzaki i za bardzo mi się to podoba, żebym to wywalał. A poza tym, przez ten welur non stop się sypał materiał z gąbki, bo boczki siedziska od strony drzwi, standardowo są rozerwane, a tak, to trzyma się to ładnie w całości i się nie sypie. No i w czystości łatwiej utrzymać, bo mam materiał oparcia na zamku błyskawicznym, jak zagłówki, więc sobie mogę wyjąć kiedy chcę i przeprać, czy coś. Same plusy. Materiał na nadkolach z tyłu też mam z czarnej ekoskóry. Tylko kanapa została nieruszona, bo nie mam takiego sprzętu, żeby przeszyć ten usztywniający plastik wszyty w materiał. Ciekawe co byś powiedział ludziom, którzy całe wnętrza mieli w ekoskórze, np. Karpiu z Podkarpacia w swoim atu plus. O ile pamiętam, to tam wszystko, co możliwe, było obszyte. Bardzo praktyczne, fajne i kurzu tak nie łapie. Nawet zamiast wykładzin to miał, czy tam jak miał zrobione. Ja nigdy nie byłem miłośnikiem tkanin materiałowych, bo to tylko kurz łapie i też z czasem się niszczy. Derma wieczna nie jest, ale to zawsze można obszyć na nowo. U mnie już kilka lat jest i nie narzekam, Nie stwardniała, ani nie popękała.

Odp: Oświetlenie wnętrza z tyłu
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 23, 2020, 20:13:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nic nie mam do dermy, sam bede nia obszywal boczki STD (gdy kiedys bede je obszywal),
moja wypowiedz dotyczyla tylko dermy na podsufitce i to w PN, w torym nie pasuje to w zadnym wypadku,
w DFie jest derma fabrycznie i nie ma z tym problemow, bo podsufitka ma inna konstrukcje, na ktorej z kolei inny material wygladal by dziwnie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Oświetlenie wnętrza z tyłu
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 23, 2020, 20:49:38 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Materiał musisz zerwać z wytłoczki podsufitki i potem to przejechać papierem 80.
Sprawdziłem, potwierdzam. Całkiem spoko się oddzielał ten materiał od bazy.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...