Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 123333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1300 dnia: Grudzień 19, 2021, 22:25:08 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wykręciłem most z plusa. Zmieniam na prawilne 4.3, tylko mocowania jutro muszę dorobić. Zobaczymy, czy rzeczywiście jest taki cichy, jak mi mówiono. W razie czego, to będę miał szeroki most na tarczach i bębnach, w zależności od widzimisię i z mocowaniami pod skośne amory. Tylko się zastanawiam jeszcze, czy go zostawić na bębnach, czy dać jednak tarcze i modlić się, żeby zacisków nie zapiekało? Nie lubię bębnów w samochodach osobowych i to bardzo, a patentu z podwójnymi zaciskami lucasa, nie chce mi się powtarzać, zwłaszcza że tamte półośki z mocowaniami, poszły na złom razem z poldkiem. Nie miałem innego mostu na podmiankę, bo bym to zrobił.

Mocowania dorobię z jakiegoś profila, kupi się kawałek. Nie chce mi się tyle bawić i wycinać z blachy, a potem spawać. Tak będzie szybciej i wygodniej. Nawiercić otwory pod śruby amorków i przyspawać do mostu. Zmieniam, bo mi go muli strasznie po zmianie biegu na wyższy i trzeba go wysoko kręcić, a dodatkowo, mikser na dolocie robi też swoje. Zresztą, GSI zdławione na dolocie, miało to samo, choć tam moment inny i trochę inaczej było. I tak lekko się zdziwiłem, bo wszyscy zawsze pisali, że roverem 1,4 na moście 3,9 nie da się jeździć, a tu jest całkiem całkiem. Gdyby był na samej benzynie, bez zwężki, to było by troszkę lepiej, bo pojeździłem tak chwilę w ramach testów. Niemniej, ten most nie nadaje się zbytnie do tego silnika. Na trasy, jak się rozbuja, to by się jechało dobrze, ale na krótkich odcinkach, to jest męczarnia. No i te wskazania licznika, ja lubię mieć wszystko ok. Niby według gps się to nie tak znów różniło, ale na przebiegu oszukuje. Na 20 chyba 1, czy 2 kilometrach, brakowało zdaje się 2 km według wskazań z tej aplikacji. Oczywiście też pozostaje kwestia prawdziwości jej wskazań, ale uznajmy, że pokazuje dobrze. Na prędkości jest różnica dosłownie 3-4 km według wskazań licznika, a na wyższych prędkościach jakby się nawet pokrywa. Ale tu tez jest kwestia prędkości podnoszenia się wskazówki, bo przecież na telefonie tylko wyświetla cyferki i nic więcej, a licznik w poldku jest całkowicie mechaniczny. Przy 3000 obr/min na piątym biegu, pokazuje mi 95 km/h i gps plus minus to samo. Ciekawe co by licznik pokazał, gdyby napęd w skrzyni był wymieniony? Nie zwracałem nigdy uwagi, jak pokazywało w GSI przy tej prędkości obrotowej. Opony mam 175/70.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1301 dnia: Grudzień 20, 2021, 01:34:45 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wymieniłem łożyska na półosiach, oba na nowe C4. Jaka błoga cisza nastała :) Już nic nie tłucze z tyłu. Te, które zdemontowaliśmy, miały spore luzy, i hałasowały.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1302 dnia: Grudzień 20, 2021, 01:47:14 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2081
jaki przebieg ?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1303 dnia: Grudzień 20, 2021, 07:38:23 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Wykręciłem most z plusa. Zmieniam na prawilne 4.3, tylko mocowania jutro muszę dorobić. Zobaczymy, czy rzeczywiście jest taki cichy, jak mi mówiono. W razie czego, to będę miał szeroki most na tarczach i bębnach, w zależności od widzimisię i z mocowaniami pod skośne amory. Tylko się zastanawiam jeszcze, czy go zostawić na bębnach, czy dać jednak tarcze i modlić się, żeby zacisków nie zapiekało? Nie lubię bębnów w samochodach osobowych i to bardzo, a patentu z podwójnymi zaciskami lucasa, nie chce mi się powtarzać, zwłaszcza że tamte półośki z mocowaniami, poszły na złom razem z poldkiem. Nie miałem innego mostu na podmiankę, bo bym to zrobił.

Mocowania dorobię z jakiegoś profila, kupi się kawałek. Nie chce mi się tyle bawić i wycinać z blachy, a potem spawać. Tak będzie szybciej i wygodniej. Nawiercić otwory pod śruby amorków i przyspawać do mostu. Zmieniam, bo mi go muli strasznie po zmianie biegu na wyższy i trzeba go wysoko kręcić, a dodatkowo, mikser na dolocie robi też swoje. Zresztą, GSI zdławione na dolocie, miało to samo, choć tam moment inny i trochę inaczej było. I tak lekko się zdziwiłem, bo wszyscy zawsze pisali, że roverem 1,4 na moście 3,9 nie da się jeździć, a tu jest całkiem całkiem. Gdyby był na samej benzynie, bez zwężki, to było by troszkę lepiej, bo pojeździłem tak chwilę w ramach testów. Niemniej, ten most nie nadaje się zbytnie do tego silnika. Na trasy, jak się rozbuja, to by się jechało dobrze, ale na krótkich odcinkach, to jest męczarnia. No i te wskazania licznika, ja lubię mieć wszystko ok. Niby według gps się to nie tak znów różniło, ale na przebiegu oszukuje. Na 20 chyba 1, czy 2 kilometrach, brakowało zdaje się 2 km według wskazań z tej aplikacji. Oczywiście też pozostaje kwestia prawdziwości jej wskazań, ale uznajmy, że pokazuje dobrze. Na prędkości jest różnica dosłownie 3-4 km według wskazań licznika, a na wyższych prędkościach jakby się nawet pokrywa. Ale tu tez jest kwestia prędkości podnoszenia się wskazówki, bo przecież na telefonie tylko wyświetla cyferki i nic więcej, a licznik w poldku jest całkowicie mechaniczny. Przy 3000 obr/min na piątym biegu, pokazuje mi 95 km/h i gps plus minus to samo. Ciekawe co by licznik pokazał, gdyby napęd w skrzyni był wymieniony? Nie zwracałem nigdy uwagi, jak pokazywało w GSI przy tej prędkości obrotowej. Opony mam 175/70.
No to chyba ci dosyć zaniża, u mnie przy 3k obrotów jest trochę ponad 100 km/h tylko ja mam opony 185/70 a jest lekka różnica w średnicy koła. Na 175 bardziej zaniża licznik i raczej nie osiągniesz żeby idealnie pokazywało z gps. Dziwę się że zmieniasz most. Według mnie 3.9 jest dużo lepszy szczególnie jak sporo się jeździ, przede wszystkim dosyć niższe obroty na trasie

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1304 dnia: Grudzień 20, 2021, 08:57:11 am »

Offline kliper

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
    • Bosch 97 -> 1.4
Po kilku miesiącach zbierania sił wywaliłem wczoraj tomasretto at07 na rzecz odpowiednika rge92. Po wstępnym ustawieniu od razu czuć różnicę i go tak nie zalewa przy ruszaniu. Ciekawe jak to wpłynie na spalanie na tomasetto w trasie całkiem spoko bo okolice 10l/100km, za to miasto tragedia - potrafiło dochodzić i do 18. Trochę pojeżdżę i pewnie opiszę.

Dodatkowo ile wołać za tomasetto? Przebieg około 20kkm.


Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1305 dnia: Grudzień 20, 2021, 11:10:32 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak masz śrubę, to i tak będzie żarł. Poza tym, ten rge to chyba jakaś gruba podróba? Wygląda dość dziwnie.

Diodalodz, ponad 130 tyś. Z obu stron były fabryczne FŁT. Gość z tego warsztatu, którego dane dałem poniżej, oszukał mnie 4 lata temu, że wymieniał łożysko, pokazując za nie rachunek i pudełko, podczas, gdy na półosiach były nieruszane pierścienie, i fabryczne łożyska. Oszukał mnie też na wymianie olejów i innych rzeczach (wtedy przestałem do niego jeździć). Świeżo wymieniony olej w moście po 200km był czarną, glutowatą breją, ofc nowy olej dostał do ręki  :d kto by się spodziewał, starszy, miły dziadek.

Mechanika pojazdowa Winkowski Krzysztof

Adres: Katowicka 21, 40-174 Katowice
Godziny: Otwarte ⋅ Zamknięcie: 16:00
Telefon: 602 177 878
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2021, 11:29:21 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1306 dnia: Grudzień 20, 2021, 11:28:06 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Opony mam 175/70
To jak masz mniejszą średnicę koła niż fabryka, to licznik będzie zawyżał wskazania prędkości.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1307 dnia: Grudzień 20, 2021, 12:47:31 pm »

Offline kliper

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
    • Bosch 97 -> 1.4
Jak masz śrubę, to i tak będzie żarł. Poza tym, ten rge to chyba jakaś gruba podróba? Wygląda dość dziwnie.
Stag 100 z krokowcem, więc bez problemu.
Parownik to Emmegas ml90

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1308 dnia: Grudzień 20, 2021, 12:49:38 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To jakim cudem wciągał 18 litrów? Podłączałeś komputer pod staga? Nawet na tym beznadziejnym parowniku, przy sterowaniu mieszanką, nie powinno dojść do takich wartości.

W każdym razie, wymiana na plus.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1309 dnia: Grudzień 20, 2021, 13:06:14 pm »

Offline kliper

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
    • Bosch 97 -> 1.4
Przylewał mi przy dynamiczniejszym ruszeniu i łapał muła na sekundę, dwie (a wiadomo jak to bosza, trzeba deptać w mieście :P) krokowiec był za wolny po prostu, a już nie chciałem mieszać bypassem. Mimo prób regulacji zwątpiłem w ten parownik, a że drugi udało mi się pozyskać przelewem <soczek>, to sprawa prosta.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1310 dnia: Grudzień 20, 2021, 13:07:31 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Prędzej stawiałbym na potrzebę regulacji komputera, ale lepszy parownik też nie zaszkodzi.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1311 dnia: Grudzień 20, 2021, 13:12:07 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No to chyba ci dosyć zaniża, u mnie przy 3k obrotów jest trochę ponad 100 km/h tylko ja mam opony 185/70 a jest lekka różnica w średnicy koła. Na 175 bardziej zaniża licznik i raczej nie osiągniesz żeby idealnie pokazywało z gps. Dziwę się że zmieniasz most. Według mnie 3.9 jest dużo lepszy szczególnie jak sporo się jeździ, przede wszystkim dosyć niższe obroty na trasie
No tak, zaniża względem fabrycznego GSI, bo przełożenie w skrzyni jest pod most 4.3 W roverze, to stówka na liczniku, była chyba zawsze na 3,5 tysiąca obrotów, czy jakoś tak. Most 3.9 jest dobry na trasy, to tak, ale ja mało jeżdżę w dłuższe trasy, a na tym moście go trzyma trochę. Zobaczę teraz, jak będzie na 4.3. Dłuższy most, to bardziej do 1,6 albo 1,8.

To jak masz mniejszą średnicę koła niż fabryka, to licznik będzie zawyżał wskazania prędkości.
Tylko że instrukcja obsługi, którą mam z moim poldkiem, już podaje opony 185/70 i 175/70 jako stosowane zamiennie.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1312 dnia: Grudzień 20, 2021, 13:21:10 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Vagi z przełomu lat 90 czyli wszystkie golfy, polówki,passaty fabrycznie kłamały na prędkości zawyżając ją o równe 10km/h po całej skali i nikt z tego powodu doktoratu nie pisał  <spoko> Nawigacja do ręki żeby porównać z tym co jest na blacie i tyle,jak będzie z 5 na godzinę przekłamywać to but w podłogę i jeździć bez stresu
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1313 dnia: Grudzień 20, 2021, 13:36:25 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Według przepisow, każdy predkosciomierz ma zawyzac prędkość od 5 do 10% w celu bezpieczeństwa. Nie wiem o jakie bezpieczeństwo tu chodzi ale chyba i takie aby przy mierzeniu suszarka byla jakas tolerancja
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1314 dnia: Grudzień 20, 2021, 14:00:07 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
No to chyba ci dosyć zaniża, u mnie przy 3k obrotów jest trochę ponad 100 km/h tylko ja mam opony 185/70 a jest lekka różnica w średnicy koła. Na 175 bardziej zaniża licznik i raczej nie osiągniesz żeby idealnie pokazywało z gps. Dziwę się że zmieniasz most. Według mnie 3.9 jest dużo lepszy szczególnie jak sporo się jeździ, przede wszystkim dosyć niższe obroty na trasie
No tak, zaniża względem fabrycznego GSI, bo przełożenie w skrzyni jest pod most 4.3 W roverze, to stówka na liczniku, była chyba zawsze na 3,5 tysiąca obrotów, czy jakoś tak. Most 3.9 jest dobry na trasy, to tak, ale ja mało jeżdżę w dłuższe trasy, a na tym moście go trzyma trochę. Zobaczę teraz, jak będzie na 4.3. Dłuższy most, to bardziej do 1,6 albo 1,8.

To jak masz mniejszą średnicę koła niż fabryka, to licznik będzie zawyżał wskazania prędkości.
Tylko że instrukcja obsługi, którą mam z moim poldkiem, już podaje opony 185/70 i 175/70 jako stosowane zamiennie.
3.9 do miasta też daję radę, przynajmniej w gsi. To spora jest różnica ja przy 3500 mam koło 120km/h. Jak bym miał 4.3 i takie wysokie obroty to szybko by wyleciał ten most. Te opony są zamienne, Tylko różnią się trochę średnicą i różnica między tymi rozmiarami w prędkości może być max do 2km/h

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1315 dnia: Grudzień 20, 2021, 14:24:46 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Według przepisow, każdy predkosciomierz ma zawyzac prędkość od 5 do 10% w celu bezpieczeństwa. Nie wiem o jakie bezpieczeństwo tu chodzi ale chyba i takie aby przy mierzeniu suszarka byla jakas tolerancja
Raczej takie że jak ktoś jedzie 50 to tak naprawdę leci te 45 powiedzmy więc jest jakiś tam zapas. Moja matka jak widzi znak 50 to jedzie 45 plus przekłamanie to faktyczna prędkość jej wychodzi ze 40 km/h jak nie mniej
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1316 dnia: Grudzień 20, 2021, 14:56:20 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ja mam w drugą stronę. 10km zniża, kolejne ok.10km na tolerancję dla radaru. Jestem jednym z tych morderców co jeździł do niedawna 80km/h w obszarze zabudowanym.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1317 dnia: Grudzień 20, 2021, 17:36:45 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
10 mniej ratuje prawo jazdy xD
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1318 dnia: Grudzień 20, 2021, 17:54:06 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V

3.9 do miasta też daję radę, przynajmniej w gsi. To spora jest różnica ja przy 3500 mam koło 120km/h. Jak bym miał 4.3 i takie wysokie obroty to szybko by wyleciał ten most. Te opony są zamienne, Tylko różnią się trochę średnicą i różnica między tymi rozmiarami w prędkości może być max do 2km/h

Do GSi tak, do 1.4 nie. 4.3, ostatecznie 4.1 to jedyne opcje, żeby to się jakoś chciało zbierać. Inżynierowie OBR nie bez powodu stwierdzili, że ten silnik ma sens tylko przy pojemnościach 1.6 i 1.8 i sprawę z 1.4 "uratowali" mostem 4.3.
Żeby ten sterownik był programowalny to spokojnie te 10 niuta by się dołożyło na dole, chociaż i tak pojemności się nie oszuka.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1319 dnia: Grudzień 20, 2021, 20:18:31 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Rozpocząłem rzeźbe z dodatkowymi lampkami w środku w 125p. Hmmmm nasuwa mi się tylko myśl czy w 91 roczniku nie zaślepili miejsca w słupkach na lampki bo np w słupkach c są piękne miejsca na lampeczki od 125.....
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........