Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 148918 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 12, 2021, 14:17:26 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5203
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Akurat benzyna ma mniejszą rezystancję niż mieszanka gazowa, więc jest mniej wymagająca, stąd zazwyczaj jeśli auto zacznie kuleć, to najpierw na gazie
Tutaj masz rację. Najbardziej to było widać, jak mi padało ładowanie i na gazie przerywał, prykał, nawet gasł, a na benzynie chodził normalnie.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #261 dnia: Luty 12, 2021, 14:36:54 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4743
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Do gazu zmniejsza się przerwę o 0,1 (więcej nie widziałem potrzeby) i wtedy problemu nie ma  :-) Jak szarpało bez ładowania, to chyba miałeś za dużą. No i kwestia kabli nie jest tu bez znaczenia.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 12, 2021, 14:47:45 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5203
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Wtedy miałem stare kable i stare świece. A że nie wiedziałem, że ładowanie sobie szwankuje, to szukałem przyczyny w nich. nawet cewkę podmieniłem. Na jakiś czas, się uspokoiło, więc myślałem, że trafiłem, a później znowu zaczął głupieć i dopiero wtedy alternator zaczął się jeb*ac coraz bardziej, aż któregoś pięknego, deszczowego wieczoru, padł na amen i wracałem bez świateł. Cud, że nikt za mną nie jechał akurat. Ledwo się dowlekłem na benzynie. Teraz na tym alternatorze 90A, mam spokój. Założyłem voltomierz, żeby mieć cały czas podgląd, jak wygląda ładowanie i na razie jest ok. alternator pewnie by trzeba było do regeneracji dać, bo to nie nowe, ale póki chodzi, to nie ruszam. Napięcie ponad 14v daje, choć nieco mniej, niż książkowe, ale to i tak o niebo lepiej, niż tamto badziewie.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 12, 2021, 18:38:01 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 520
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Wymieniłem w sklepie Sentechy na inny komplet-znów dyskoteka pod maską  <lol2> Zbieg okoliczności (szmelc), czy może np. cewka jakoś uszkadzać te przewody? (średnio mi to pasuje) Cewkę pryskałem wodą i nie widać fajerwerków, po kablach i owszem.Ehh... A może być np. cewka uszkodzona i wywalać iskierki dopiero na przewodach?

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #264 dnia: Luty 12, 2021, 19:31:08 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4743
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
 <lol2> W takim wypadku się prosi o zwrot pieniędzy, a nie wymienia badziewie na badziewie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 12, 2021, 21:58:35 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 520
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Nie no teraz to tak, jeden zestaw może być wadliwy, ale nie dwa pod rząd ;p

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #266 dnia: Luty 12, 2021, 22:37:40 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13892
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zmierz rezystancje tych przewodow i sprawdz swiece, bo dziwne, ze nowe przewody od razu nie pozwalaja silnikowi normalnie pracowac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 12, 2021, 22:48:46 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 520
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Tylko że po spryskaniu wodą widać iskrzenie z przewodów-to chyba nie jest wina świec. Ciekawe, jak są sprawdzane przewody przed wysłaniem do sprzedaży?  <mysli>

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #268 dnia: Luty 12, 2021, 22:56:24 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 686
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Może sklep ma akurat wadliwą serię tych przewodów? Tylko gdzie na produkcji podziała się kontrola jakości?

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #269 dnia: Luty 12, 2021, 22:58:12 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13892
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tak, to wina przewodow, ale ich spryskiwanie to test ekstremalny na sprawdzenie izolacji - normalnie w takich warunkach nie pracuja,chyba ze masz spryskiwacze do szyb odwrotnie zamontowane na masce ;]
zapewne te przewody nie sa przeznaczone do uzytku w silnikach lodzi, wiec skup sie na tym, by silnik prawidlowo pracowal, nie gubil zaplonow,
jest w stanie to robic nawet na goownianych przewodach
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 12, 2021, 23:16:33 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4743
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ale drążycie  :P . To po prostu dziadowskie przewody, w dodatku nietanie, ale z kiepskich materiałów. Mało widziałem na ich temat przychylnych opinii, chyba tylko tutaj niektórzy ich próbowali bronić. Ale chyba taka specyfika for FSO, że to, co wiadomo od dawna w kręgach miłośników innych marek, czyli co należy omijać szerokim łukiem, tutaj znajduje swoich obrońców.

Co google podpowie na hasło "sentech dyskoteka"?  :d : https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=sentech+dyskoteka

Nie wiem, po co wałkować temat i szukać dziury w całym nie tam, gdzie trzeba, zamiast pogodzić się z tym, że jedne części to buble, a inne są czasem droższe, ale porządniej wykonane. Izolacja to najtańszy bubel, do tego są sztywne jak stare 15-letnie przewody. Te 3-4 lata temu, jak jeszcze były po 15zł, to można było kupić je na chwilę, jak nic lepszego nie było w sklepie. Teraz widzę, że cenę podnieśli, ale nie poszła za tym jakość. Janmor odwrotnie, te 7-8 lat temu robił przewody jakości sentecha który należało tylko omijać, a teraz poszli w jakość, przynajmniej w tych droższych seriach.

Cytuj (zaznaczone)
tak, to wina przewodow, ale ich spryskiwanie to test ekstremalny na sprawdzenie izolacji - normalnie w takich warunkach nie pracuja,chyba ze masz spryskiwacze do szyb odwrotnie zamontowane na masce

Jak nie pracują, jak wystarczy postawić auto pod blokiem i poczekać na jesienną aurę, jak leje non stop 3 dni - wilgotność w powietrzu jest taka, że jeżdżąc jeszcze camelem na sentechach te 6 lat temu zawsze pracował w takie dni świeżo po odpaleniu na 3 gary, zanim nie przegazowałem go porządnie i nie przejechałem z 1-2km, a jak się podniosło maskę, to można było oglądać pokaz pirotechniczny. Jak było sucho, nie było takich efektów.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2021, 23:59:52 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 13, 2021, 08:58:36 am »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 520
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
"Ale chyba taka specyfika for FSO, że to, co wiadomo od dawna w kręgach miłośników innych marek, czyli co należy omijać szerokim łukiem, tutaj znajduje swoich obrońców."

Czasem mam odwrotne wrażenie  <lol>

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 13, 2021, 11:09:50 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13892
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jak nie pracują, jak wystarczy postawić auto pod blokiem i poczekać na jesienną aurę, jak leje non stop 3 dni
mozna tez wymyslic kilka innych sytuacji teoretyczno-praktycznych, w ktorych pod maska panuje duza wilgotnosc, ale od kilku dni warunki pogodowe raczej wysuszaja powietrze, wiec nawet sentechy musza dobrze pracowac, bo sa nowe - nie uszkodzone, nie sparciale,
lepiej takiego przewodu nie dotykac gola reka, ale nie ma prawa gubic iskry przed swieca zaplonowa,

co do jakosci czesci, to juz chyba pisalem, ze dla mnie sentech i janmor to jeden syf i omijalem je, gdy mialem wybor,
teraz wybor kabli do PN jest znacznie ograniczony, wiec trzeba brac to, co jest dostepne,
miales jakis pazdzierz sentecha i uznales cala produkcje za syf oraz przypadkowo odkryles janmora proline, ktory okazal sie lepszy, to chwalisz pod niebiosa - sorki, ale ja nie mialem w reku dobrego przewodu janmora, ale mam jeden dobry przewod sentecha, wiec wiem ze potrafia zrobic tez dobre kable - czyli jest 1:1 jezeli chcesz sie licytowac, w jednym i drugim przypadku trzeba po prostu wybrac odpowiedni model,
bo generalnie produkcja kabli WN sprowadza sie do zacisniecia koncowek i nalozeniu fajek - to nie jest produkcja samolotow, bo wszystko dostajesz od zewnetrznych podmiotow, w tym oczywiscie najwazniejszy element ukladanki, czyli przewod,
nawiasem mowiac, to sam sobie poprawilem kable Kuguara pod wzgledem zacisniecia koncowek przycinajac wystajcy rdzen przewodu, bo pryskajac woda na fajki tez pewnie moznaby bylo obserwowac iskry

dlatego jeszcze raz powtarzam, ze przewody nalezy dokladnie obejzec pod katem ich wykonania i zmierzyc rezystancje - bo nic lepszego niz jest dostepne w sklepach juz nie zostanie wyprodukowane
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 13, 2021, 11:43:35 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4743
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
"Ale chyba taka specyfika for FSO, że to, co wiadomo od dawna w kręgach miłośników innych marek, czyli co należy omijać szerokim łukiem, tutaj znajduje swoich obrońców."

Czasem mam odwrotne wrażenie  <lol>

Ja zawsze przed kupnem części sprawdzam opinie najpierw na innych, jeszcze dyszących forach, potem tutaj, i póki co nie wyprowadziło mnie to w maliny :P

Kończąc temat przewodów, jasne, że przewody to nie jest technologia z kosmosu. Tylko, że jak zrobimy je z kiepskich materiałów, to będą sprawiały problemy, i tyle. A sentech do poloneza produkuje tylko jedną linię, i co z tego, że jakby chcieli, to by mogli, jak im się nie chce/nie opłaca i robią tylko kiepskie. W Janmorze masz chociaż jakiś wybór. A zamiast chodzić z multimetrem do sklepu i wprawiać sprzedawcę w konsternację mierząc mu przewody na ladzie, lepiej od razu wziąć coś pewniejszego. Multimetrem izolacji nie zmierzymy, a ona tutaj gra pierwsze skrzypce w przypadku przebić WN. Co do warunków pogodowych - przewody mają pracować dobrze w każdych warunkach bez przebić i fajerwerków pod maską. Waląc iskrami na lewo i prawo, do masy mogą np. ubić moduł zapłonowy, albo inną elektronikę w aucie. Co z tego, że auto będzie odpalać na takim przewodzie, jeździć, jak będzie rąbać iskrami po komorze silnika.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2021, 12:12:08 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 13, 2021, 12:14:33 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13892
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Multimetrem izolacji nie zmierzymy, a ona tutaj gra pierwsze skrzypce w przypadku przebić WN.
widziales przewod z rdzeniem stalowym w kiepskiej izolacji ? ja takiego nie widzialem i pewnie nie wystepuje w przyrodzie, bo renomowanym producentom raczej nie oplaca sie odwalac takiej chaly,
to idzie na caly swiat i ewentualne reklamacje spowodowalyby ogromne straty
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 13, 2021, 12:22:20 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4743
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tak, jest nim właśnie np. sentech do poloneza, który wali dyskoteką pod maską, przecież to iskrzenie nie bierze się znikąd, tylko właśnie z marnej jakości izolacji. Póki co tłuką te przewody, a z marnej opinii w internecie  i reklamacji jak widać nic sobie nie robią. Z mojej strony EOT.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #276 dnia: Luty 13, 2021, 13:11:12 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13892
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
skad wiadomo,ze to przewod stalowy,a nie weglowy ? Cieniacz nic nie napsal na ten temat
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #277 dnia: Luty 13, 2021, 13:41:41 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 889
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Jak dobrze mieć diesla,jedna blacha która łączy do kupy wszystkie żarowe i święty spokój  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #278 dnia: Luty 13, 2021, 13:58:09 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Zawsze w ohvkach miałem sentechy, kazde jedne nowe wyjete z pudełka waliły iskrami, po otwarciu maski nocą. Ale o dziwo problemu z pracą silnika nie było nigdy, dopiero po kupnie rovera zacząłem zwracać uwage na jakość przewodów :p

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 13, 2021, 14:13:40 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13892
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jak dobrze mieć diesla,jedna blacha która łączy do kupy wszystkie żarowe i święty spokój  <lol2>
do pastucha 1.9tdi kumpel chcial kiedys kupic, bo mu sparcialy - kosztowaly 1600pln, oczywiscie nie kupil  :d
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.