Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 108897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 18, 2021, 16:43:05 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Jakby mało było problemów, to pierwszy raz w życiu, zacięła mi się stacyjka i teraz się boję kluczyka wyciągać. Po prostu po wyjęciu i ponownym włożeniu, nie mogłem jej przekręcić. Dopiero poruszałem w prawo i w lewo i puściło, ale to już jest sytuacja niebezpieczna. Gdyby nie to immo, to bym założył inną, bo mam ze 3 z plusa bosha i z rovera.
Mam podobnie. Czy można potraktować jakimś środkiem smarnym?
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 18, 2021, 17:38:38 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mam tak w trucku - nie wyjmuje kluczyka,
smarowanie gowno daje, kiedys gdy zaczela sie zacinac pierwszy raz, to rozebralem ja, przyszlifowalem to i owo i wyrzucilem "blokade przed przekreceniem bez kluczyka"
pomoglo na dluzszy czas, bo winny byl bebenek,
ale teraz winny jest chyba mechanizm obslugujacy blokade kierownicy i na razie nie chcialo mi sie tego rozbierac i dociekac przyczyny

jezeli chodzi o immo, to stacyjke mozna zmienic, a koleczko od immo sparowac z kluczykiem oddzielnie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 18, 2021, 20:31:53 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Jak to Plus to nie wyciągaj ze stacyjki o ile dzieci nie mają dostępu do Poloneza. Na części Plusa nie ma zapotrzebowania. Pół roku temu zostawiłem auto przed marketem z kluczykami wiszącymi w zamku drzwi. Stał tak 8 godzin, jak wróciłem to zarówno Polonez był na miejscu jak i kluczyki wisiały sobie w zamku drzwi. Nic nie wskazywało żeby ktoś do niego wsiadał ani tym bardziej jechał. Od tamtego czasu w ogóle nie ryglowałem drzwi idąc na zakupy.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 18, 2021, 22:31:25 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ja jak patrzę na swój kluczyk od kombi to mam wrażenie, że poprzedni właściciel delikatnie przyciął na przebiegu i samochód ma ze 100 koła więcej niż na liczniku, bo w porównaniu do oryginalnych kluczyków z Atu (które w momencie kupna miało 25kkm więcej) jest go o połowę mniej. Ale na szczęście jeszcze nie ma tendencji do zacinania się. Jak już o kombi mowa, ogarnąłem wycieraczkę od strony kierowcy niestety musowo trzeba będzie wymienić ramię, gdyż ponieważ jest już na prawdę mocno obrobione na wieloklinie. Wymieniłem sworznie górne na wspomniane kilkanaście postów wcześniej RTSy. Poprzednio zamontowane byle leżaki z "Spółdzielnia Inwalidów Siedlce" natomiast dziwny traf był taki, że bardzo szybko się wybiły i zwłaszcza w zimniejsze dni bardzo nieprzyjemnie stukały o skrzypiały na dołkach. Zawiozłem kierownicę od kombi do obszycia skórą ;)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 18, 2021, 22:52:48 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Mowa. Miałem takiego kumpla, gdzie w rodzinie byli sami super katolicy. Do tego stopnia, że gościowi odbiło i zaczął palić książki widząc wszędzie dzieło szatana. Wszyscy świętojebliwi, a jego dziadek miał zaciesz że jak sprzedawał Ładę to cofnął licznik o 100 tys. km i kupujący mu przepłacił.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 18, 2021, 23:18:58 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Banned kiedy wydajesz książkę z historiami, no jak czytam twoje posty to masz same historie godne nakręcenia filmu gat. Dramat obyczajowo-sensacyjny  :P

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 19, 2021, 00:10:48 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Banned kiedy wydajesz książkę z historiami, no jak czytam twoje posty to masz same historie godne nakręcenia filmu gat. Dramat obyczajowo-sensacyjny  :P

Czekam aż wydasz książkę o swoich samochodach.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 19, 2021, 09:17:16 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Mowa. Miałem takiego kumpla, gdzie w rodzinie byli sami super katolicy. Do tego stopnia, że gościowi odbiło i zaczął palić książki widząc wszędzie dzieło szatana. Wszyscy świętojebliwi, a jego dziadek miał zaciesz że jak sprzedawał Ładę to cofnął licznik o 100 tys. km i kupujący mu przepłacił.

Oooo widzę, że nie tylko ja spotykałem w życiu katolickich schizofreników, co z dystansem podchodzili do zapisów Dekalogu, a wpadali w szósty grzech główny, gdy delikatnie na to uwagę zwracałem...
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 19, 2021, 10:56:53 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Kto modli się pod figurą ma diabła za skórą.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 19, 2021, 13:14:09 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
mam też w pracy takich, nie żebym się z tego śmiał bo powodu nie ma, ale najbardziej wkurwia mnie ta katolicka obłuda, zawiść, zazdrość, podsrywanie  na innych i wiele innych chorych zachowań, ale w kościele zawsze i na kościół  zawsze, z księdzem  układziki, jak się to widzi to się rzygać chce. Mam wrażenie że większość modli się i chodzi do kościoła   dla pokazania się, a nie z prawdziwej wiary ale to już ich sprawa
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 19, 2021, 13:48:07 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Mam wrażenie że większość modli się i chodzi do kościoła   dla pokazania się, a nie z prawdziwej wiary
Ale to nie jest żadne wrażenie, tylko fakt oczywisty. Ja sam już to obserwuję od ładnych kilkunastu lat. Prawda jest taka, że większość ludzi uważa się za katolików, ale w codziennym życiu, to jakoś daleko im do tego. Tak na dobrą sprawę, gdyby ludzie żyli wedle tych wszystkich praw itd, to by ich inni zajechali w życiu, bo zasada nadstawiania drugiego policzka, raczej się nieco kłóci z obecnymi czasami. Ale co by nie było, to ci sami ludzie, wytykają palcami tych wszystkich, którzy nie udają katolików, tak jak oni. Ja nadal "należę" do KK, nie mam zamiaru się wypisywać, ale też nikt nie przymusi mnie do chodzenia do kościoła. Jeśli poczuję taką potrzebę, to pójdę, sam dla siebie. Wyszedłem z założenia, że jeśli miałbym tam iść i patrzeć na ściany, to lepiej siedzieć w domu. Po co udawać? Okazjonalnie ślub, czy jakieś chrzciny, czy pogrzeb, to się idzie i to nie musu, tylko z szacunku dla "zapraszającego" Nikt przecież nikogo nie wygoni. Jak byłem dzieciakiem, podchodziłem do tego inaczej, wiadomo, ale z czasem, zacząłem patrzeć na to inaczej i widziałem też tą wszechobecną obłudę. Ludzie chodzą, bo "tak wypada" i "żeby inni widzieli" żeby można było potem tamtych palcami wytykać.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 19, 2021, 17:31:11 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Banned kiedy wydajesz książkę z historiami, no jak czytam twoje posty to masz same historie godne nakręcenia filmu gat. Dramat obyczajowo-sensacyjny  :P

Czekam aż wydasz książkę o swoich samochodach.

Było by nudno bo odpalasz i jedziesz, raz na jakiś czas coś ulegnie awarii, nie wiem kto by chciał oglądać film o wymianie paska rozrządu. Kurde moda na sukces była by już bardziej interesująca  :|

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 21, 2021, 22:14:58 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Urlop zleciał jak z bicza.
Ostatnie 3 dni były przeplatane jazdą za oglądaniem tru... Znaczy ten, perełek od Niemca lub Franczyza i grzebaniem przy wuesce.
Na pierwszy ogień wymiana zapłonu z zakichanych platynek na CDI, potem dokładne przeczyszczenie gaźnika. Oryginalny gaźnik okazał się jednak właściwie nie do odratowania, a za używkę w stanie niewiadomym handlarzyk zaśpiewał takie pieniądze, że postanowiłem kupić nowego chinola. Chińczyki, wesołki zrobili gaźnik owszem, ale nie do WSK 175/junaka tylko do SHL 175(?), czyli gardziel jest o 2 mam węższa niż oryginał. I cały misterny plan... Spróbuję odpalić na tym czymś, ale jak będzie słabo to kij z gwarancją i idę do tokarza, żeby gardziel roztoczył do nominalnych 26mm. Ale najpierw muszę dokończyć odgrzybianie i modyfikacje instalacji elektrycznej w tymże wynalazku.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 21, 2021, 22:30:09 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Cholera, zapomniałem Ci odpisać, żebyś nie brał losowego gaźnika z allegro, podesłałem sprawdzone źródło, bo one mimo, że są wizualnie identyczne, różnią się na tyle wykonaniem, że czasem uniemożliwiają pracę motoru.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 21, 2021, 22:47:41 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
co za roznica czy gaznik do WSK 175 czy do SHL 175 , na wyscigi tym sie wybieracie ?
gaznik w SHL 175 byl calkiem spoko, gdybym nie zaczal w nim grzebac to jezdzilby do dzis ;p
tak wiec przestrzegam przed roztaczaniem gardzieli, bo raczej wiecej sie zepsuje niz poprawi
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 21, 2021, 23:12:18 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
KGB, pegazy były spoko, ale dopóki nie były wyrypane na amen, a na obecnym rynku części do WSK są same wytłuczone na amen śmieci po naprawach typu czyszczenie gardzieli drutem, lub zadrożone unikaty larytas dla konesera w cenie 3 normalnych gaźników do chińczyka. Lepiej pójść w podróbę dellorto i mieć spokój, ja tak zrobiłem w swojej 125 zamiast G20 (to akurat było g..no nawet jak było nowe).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 22, 2021, 18:33:03 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Z racji wiosennej pogody (10*C) Octa i Poldek pozbyły się zimowego syfu - umyte myjką ciśnieniową; solidnie ile sie dało także od spodu. Nie jest może tak błyszcząco jak w PNie Talesa, ale jak dla mnie OK :)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 22, 2021, 19:18:12 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Z racji wiosennej pogody (10*C) Octa i Poldek pozbyły się zimowego syfu
To samo muszę jutro zrobić, bo konkretnie zaje*any jest. Dzisiaj, to się dopiero uświnił, bo w mieście byłem, a tam jeziora wody na ulicach, bo nie ma gdzie odpłynąć. I tyle jest warta taka zima. Po cholerę w ogóle cokolwiek pada, żeby za tydzień się roztopić i narobić bajzlu. Za chwilę pewnie znowu zamarznie, dlatego trzeba umyć teraz.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 23, 2021, 00:41:44 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2861
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
. Po cholerę w ogóle cokolwiek pada, żeby za tydzień się roztopić i narobić bajzlu. Za chwilę pewnie znowu zamarznie, dlatego trzeba umyć teraz.
Jaki kraj taka pogoda 😜☺️
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 23, 2021, 00:55:25 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jakie życie, taki rap, jaka świnia, taki schab.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...