Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 119545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #360 dnia: Luty 27, 2021, 18:40:02 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Z racji tego że zrobiło się cieplej wziąłem się za SBE :P Dziś wleciał nowy drążek środkowy z końcówkami, uszczelniłem most, parę drobnych zaprawek od spodu. W czwartek założyłem nowy wydech, a przy okazji zacząłem działać trochę przy wersji typu "tunink", zostały mi do wymiany sworznie na wahaczach i pojechać na zbieżność. :D Na dniach będę próbował spasować też 15 które kupiłem.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #361 dnia: Luty 27, 2021, 18:46:59 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Pojeździłem może z miesiąc czasu polonezem po soli i dało mu się to we znaki, ręczny prawie całkowicie zniknął do tego zaciągnąć go to chyba trzeba we 2 osoby, końcowy tłumik zaczął wieszakami obijać o pas tylny, linka od sprzegła chyba też się przytarła bo już nie chodzi tak jak wcześniej. reasumując jak bawiłem się w jazde cały rok atu plusem to pory roku na nim nie robiły wrażenia, rovera którego użytkuje zazwyczaj w suche dni wyjazd zimą pokonał  :d

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #362 dnia: Luty 27, 2021, 19:39:57 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Kurde, ostatni raz tankowałem kilka tyg. temu i dzisiaj prawie mnie ścięło na stacji, jak zobaczyłem ceny gazu - 2,4x - 2,6x... Co tu się nawyrabiało...

W PNie mam teraz do zrobienia łączenie wydechu - znów wydmuchało uszczelkę za katem. Muszę też rzucić okiem, co jest przyczyną dziwnego zapachu po włączeniu ogrzewania - może kurz na nagrzewnicy - dosłownie jakby coś się przypalało (ale nie silnik dmuchawy).

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #363 dnia: Luty 27, 2021, 22:07:17 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Zrobiło się trochę cieplej, więc w garażu przyjemniej się siedzi.
Prawdopodobnie wykonałem ostanią wstawkę w karoserii malucha i tym samym po 2 latach przechodzę do następnego etapu prac - przygotowanie pod lakier.
Coś popsuło się w kombi, zaczął się przegrzewać i bardzo bardzo leniwie reagować na gaz, do tego na pełen bucie szarpie i prycha. Albo ogoliło wałek rozrządu, albo wypluł upg, albo ostatecznie skoczyła się pompa paliwa. Jeśli okaże się ta pierwsza opcja, to leci SWAP...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #364 dnia: Luty 27, 2021, 22:15:51 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na co swap ? i co ma wspolnego ogolony walek z przegrzewaniem i prychaniem ? cewke zaplonowa sprawdz
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #365 dnia: Luty 27, 2021, 23:31:30 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Albo po taniości K16, albo jakaś rzeźba z silnikami XU. Problem z tymi drugim jest taki, że owszem są dostępne, ale jako gołe słupki, więc dochodzą ogólne problemy z odpaleniem (wiązki, ECU itd.) dodatkowo trzeba by rzeźbić kolejnej ssący, bo w oryginalnym XU zazwyczaj są jakieś fikuśne barany, które na 100% nie zmieszczą się w korze silnika poloneza.
Kiedyś ojcu w Caro ogoliłi wałek i były podobne objawy. W sumie cewkę mogę podmienić, ale mam wątpliwości czy to jest to.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #366 dnia: Luty 28, 2021, 19:10:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
zostały mi do wymiany sworznie na wahaczach

A cholerstwo było w komplecie wymienione nie później niż kiedy licznik wybił 160 tys... wcześniej były jeszcze oryginalne zanitowane w fabryce. Taka różnica jakości.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #367 dnia: Luty 28, 2021, 19:30:32 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
XU. Problem z tymi drugim jest taki, że owszem są dostępne, ale jako gołe słupki

Ostatnio na Markecie Facebooka widziałem za tysiaka Carówkę z XUdem z wywaloną uszczelką pod głowicą tak że nie gadaj pan że tak ciężko osprzęt Xuda  dorwać ;-)  Wywalasz to wsawiasz 1.9 TD z Xanti i i tyle w temacie ;-)  Po krakowie jeździ Karawn złombolowóz z właśnie takim swapem ;-)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #368 dnia: Luty 28, 2021, 19:41:41 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
XU7 albo XU10, a nie żadne XUDy...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #369 dnia: Marzec 02, 2021, 12:20:01 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Wczoraj zdjąłem czapkę z silnika Atutu. Zaskoczyło mnie to że po 1/4 obrotu praktycznie wszystkie śruby były już luźne. Uszczelka gates - fabryczna czy już zmieniana?

Blok silnika wygląda jak równany grabiami. Można sobie paznokcie przypiłować. Być może tak fabryka dopracowała tą powierzchnię... wżerów brak. Krzywizny muszę sprawdzić czymś pewnym... progów na cylindrach brak. Jest kilka rys pionowych, na szklankach ślady korozji w miejscu gdzie nie pracują w głowicy, uszczelniacze zaworowe do zmiany. A to wszystko przy 165kkm.

Czy przy zdjętej głowicy mogę obrucić wałem aby oblookać wałek? Rozrządu nie ruszę przecież a i tuleje nie wyjdą...
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2021, 12:21:54 pm wysłana przez Bocian_s#313 »
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #370 dnia: Marzec 02, 2021, 13:22:22 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Czy przy zdjętej głowicy mogę obrucić wałem aby oblookać wałek? Rozrządu nie ruszę przecież a i tuleje nie wyjdą...
FSO OHV? Można kręcić; bo i co ma mu się stać.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #371 dnia: Marzec 02, 2021, 15:59:19 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2863
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Uszczelka widocznie była już zmieniana. Przy zdjętej głowicy ohv'ka można kręcić do bólu lub też aż panewka się obróci xD


W temacie, to wczoraj pierwszy raz od 1.5 roku wyjechałem Polonezem z trawy i reszty podwórka w celu umycia. Z zielonego zrobił się biały, w sensie, że cały syf opadający z komina i drzew został z grubsza zmyty. Ręczny ładnie odpuścił pomimo że był zaciągnięty a most mam na bendixie. Chyba oddam karoserie do piaskowania i koniecznie muszę kupić i wstawić lewy tylny błotnik i łączniki podłogi z progami usuwając zarazem lewarki. Po 3 latach wyszła ruda szmata...
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #372 dnia: Marzec 02, 2021, 20:02:21 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2078
Blok silnika wygląda jak równany grabiami. Można sobie paznokcie przypiłować.
Mój 1998 też tak miał. głębokie rysy koliste. A to oznacza, że nie robili tego kamieniem.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #373 dnia: Marzec 02, 2021, 21:17:14 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
widoczne "rysy" po frezowaniu ,a wystajace/ostre slady o ktore mozna pilowac paznokcie to dwie rozne sprawy

Czy przy zdjętej głowicy mogę obrucić wałem aby oblookać wałek? Rozrządu nie ruszę przecież a i tuleje nie wyjdą...
zespol stresu poroverkowego - objawia sie fobiami na temat mozliwosci dotykania silnika ze zdjeta glowica ;>

dzisiaj zlutowalem kabelek w Alfie, ktorego rozciecie spowodowalo naprawe nieznanej usterki ukladu wtryskowego,
ale polaczenie jest wymagane, by uklad dzialal - wloskie auta maja dusze, szkoda ze damska, niestety wrednej Włoszki  <uoee>
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2021, 21:22:03 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #374 dnia: Marzec 03, 2021, 11:23:00 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Pierwszy raz polonez nie przeszedł przeglądu. Wybity dolny sworzeń wahacza - chyba jeszcze fabryczny... I tylko z tego powodu. Pewnie dlatego, że na dzień dobry palnąłem, że jadę w trasę i się śpieszę. Sworzeń zamówiony z TRW, ogarnie się i liczę na spokój przez kolejne lata.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #375 dnia: Marzec 03, 2021, 13:32:52 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Pierwszy raz polonez nie przeszedł przeglądu. Wybity dolny sworzeń wahacza - chyba jeszcze fabryczny... I tylko z tego powodu. Pewnie dlatego, że na dzień dobry palnąłem, że jadę w trasę i się śpieszę. Sworzeń zamówiony z TRW, ogarnie się i liczę na spokój przez kolejne lata.
Fabryczny sworzeń wahacza można rozpoznać po obecności nitów  <spoko>

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #376 dnia: Marzec 03, 2021, 20:24:11 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Odpaliłem i pojeździłem Atu po 3 miesięcznym postoju

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #377 dnia: Marzec 03, 2021, 22:03:19 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Dzisiaj tylko rozebrałem wszystkie popychacze i wypompowałem olej.

W tym tempie to ze dwa tygodnie się zejdzie ze złożeniem...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #378 dnia: Marzec 04, 2021, 17:12:31 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Wczoraj wymieniłem sworznie na wahaczach, kilka dni temu wleciał nowy drążek środkowy z końcówkami, a dziś wstawiłem go na zbieżność i wymianę opon. Na początku myślałem, że poklepują mi popychacze ale to 4 wtrysk dostaje jebla i będę musiał się za to wziąć bo wyraźnie przelewa.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #379 dnia: Marzec 06, 2021, 20:32:08 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Dzisiaj przećwiczyłem patent z młotem wyburzeniowym. Fatk że na skodzie ale swożnie po kilku uderzeniach rozpięte. Skubany ma tyle siły że potrafi rozklepać kawałek odlewu...

Zobaczymy jak poradzi sobie ze zwrotnicami w plonezie. Z pewnością zdam relację.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.