Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 108892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1260 dnia: Listopad 30, 2021, 19:39:02 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Widzę, że u niektórych sporo się dzieje - wymiana silników itp. Z większym grzebaniem muszę poczekać do wiosny, bo w garażu brak ogrzewania (kiedyś była koza); do tego sporo godzin zajmuje praca zawodowa.

No ale coś udało się podziałać - aku wyjęty, wstawiony do kotłowni i podładowany - póki co będzie czekał w ciepłym pomieszczeniu na ponowne zamontowanie pod maską.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1261 dnia: Listopad 30, 2021, 22:12:17 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Włożyłem już dzisiaj silnik do auta i skręciłem skrzynię. Przejebane bez kanału to robić, musiałem się nagnębić, bo franca wejść nie chciała. Ja nie wiem, jak ja to robiłem do tej pory. Tzn, tak samo, ale w sensie, że jak dawałem radę. Ale to jest jednak super silnik do tego auta. Podniósł się aż do góry, bo to lżejsze od tego żeliwnego kloca. Z przodu może i bardziej upchany, ale przy grodzi miejsca full, a w ohv strasznie upchane to tam jest, że skrzynię było ciężko odkręcić i wyjąć, bo kolektor się opiera o ten plastik pod podszybiem i silnik niżej nie zejdzie.
Dla wszystkich ciekawych, którzy pytali, czy kompresor wejdzie, to na zdjęciu ładnie widać, ile jest miejsca.

Problem jest z podstawką pod komputer, bo w oryginalnym fabrycznym miejscu jest osuszacz, ale dam radę inaczej go zamontować i potnę nieco tą podstawkę. Mam drugą taką, to nic się nie dzieje. Wiązka silnika dostanie, żeby zmienić pozycję komputera. Podstawkę aku wyciąłem i wywaliłem w cholerę, bo mam drugą zapasową, to się nie musiałem pieścić. Nawalili tych zgrzewów jak pojebani, bez potrzeby tyle. Ale mam problem z linką od gazu, bo nie dostaje do przepustnicy. Czy w plusach jest jakaś inna? Dłuższa, czy jak? Dziwne rzeczy, skoro linka jest fabryczna z 1,4.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1262 dnia: Grudzień 01, 2021, 08:35:54 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Mnie czeka zimą taka rzeźba. Gorzej że nie mam obecnie dostępu do jakiegokolwiek garażu.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1263 dnia: Grudzień 01, 2021, 09:26:58 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
U mnie niby garaż, ale ciasny i musiałem mieć drzwi otworzone, więc też nie rewelacje. A z linką gazu już się wyjaśniło. Złapałem na szybkości jakąś inną, podobną i tak wyszło. Ona pewnie od jednopunktu jest, czy czegoś. Teraz trzeba się gimnastykować, żeby ją zmienić, bo plastikowe podszybie założone. Przy okazji je uszczelniłem, pozbywając się tej gąbki i dając uszczelkę samoprzylepna do okien na całym obwodzie przylegania. Przy nagrzewnicy też to stosowałem zamiast tej gąbki.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1264 dnia: Grudzień 02, 2021, 09:54:27 am »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1174
Cytat: Ciastek
zamykanie profili wahaczy, blacha 2mm.
[/quote

Bardzo dobry myk. Zwłaszcza z dolnym.
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1265 dnia: Grudzień 02, 2021, 12:27:29 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Lepiej zrobić amelinowe.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1266 dnia: Grudzień 05, 2021, 16:36:27 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Auto niemal złożyłem, został tylko środek, deska itd. Ale ja nie o tym. Przejechałem się i nawet da się jeździć na tym moście 3,9 nie jest aż taki zamulony, jak myślałem, że będzie, ale pokazuje zaniżone wartości na liczniku, co jest oczywiste. i teraz pytanie, ile trzeba rozkręcić w skrzyni, żeby zmienić napęd licznika? Da się to zrobić po puszczeniu jej na samochodzie? W sensie, nie odkręcając od silnika? Mam most 4.3 więc najprawdopodobniej jeszcze się pobawię w dorobienie i dospawanie mocowań i go wrzucę, bo to już chwila roboty, ale tak pytam o tą skrzynię.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1267 dnia: Grudzień 05, 2021, 17:17:18 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Auto niemal złożyłem, został tylko środek, deska itd. Ale ja nie o tym. Przejechałem się i nawet da się jeździć na tym moście 3,9 nie jest aż taki zamulony, jak myślałem, że będzie, ale pokazuje zaniżone wartości na liczniku, co jest oczywiste. i teraz pytanie, ile trzeba rozkręcić w skrzyni, żeby zmienić napęd licznika? Da się to zrobić po puszczeniu jej na samochodzie? W sensie, nie odkręcając od silnika? Mam most 4.3 więc najprawdopodobniej jeszcze się pobawię w dorobienie i dospawanie mocowań i go wrzucę, bo to już chwila roboty, ale tak pytam o tą skrzynię.
Bardzo ciężko zrobić to na aucie. Sama przekładnia napędu prędkościomierza jest dość długa i zaklinuje się o podłużnicę, trzeba też odkręcić śrubę na zabieraku skrzyni i zdjąć pierścień centrujący (przy pomocy ściągacza) a następnie sam zabierak żeby wyjąć koło ślimakowe z wałka głównego.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1268 dnia: Grudzień 05, 2021, 17:54:58 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2861
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
To nie takie straszne tylko trzeba trochę przy tym posiedzieć. Odkrecasz wał napędowy, potem ściągasz pierścień centrujacy, sprężyne, Odkrecasz nakretke na klucz 32 jak dobrze pamiętam, ściągasz też krzyżak, do którego przykreca się lacznik elastyczny i wał, następnie spuszczasz olej, ściągasz miskę i tam masz jedna nakretke M8 na klucz 13. Następnie wyciagasz drążek zmiany biegów i przy wybieraku też masz jedna nakretke. Wybierak też należy odkręcić i wyjac. Potem zrzucasz podpore skrzyni biegów, Odkrecasz pozostałe chyba 4 czy 5 śrub na klucz 13, Odkrecasz napęd linki i trochę go wysuwasz, nie koniecznie do końca bo i tak się nie zmieści (raczej). Następnie ściągasz tylna cześć obudowy i po chwili widać już tryb od napędu. Uważaj aby Ci kulka nie wypadła z walka głównego bo ona jest blokada tego trybu
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1269 dnia: Grudzień 05, 2021, 21:14:14 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Zamontowałem wieszaki resorów -50mm, musiałem zagiąć rant  zbiornika paliwa.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1270 dnia: Grudzień 05, 2021, 21:39:52 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
O widzisz, ostatnio montując zbiornik zastanawiałem się czy obniżona kolumienka wieszaka będzie z nim kolidowała, teraz mam podgląd jak to wygląda .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1271 dnia: Grudzień 05, 2021, 22:30:02 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Dzięki za rady. Pomyślę ewentualnie nad tym, bo ma luźną zapasową skrzynię z mojego starego GLE, to może na niej poćwiczyć. Szkoda, że prostsza nie jest zmiana samego walka sprzęgłowego, tylko też trzeba wszystko bebeszyć, bo by przełożył z tej do tamtej razem z dzwonem i po temacie. Ale tak, czy inaczej, to skończy się najpewniej na przekładce mostu bo to najprostsze i najszybsze rozwiązanie, choć na tym dłuższym moście, by się lepiej jeździło. Spróbowałem go dzisiaj na samej benzynie, bez miksera na dolocie i szedł na tym moście nieźle, choć wiadomo, że to nie taki ogień, jak na krótszym. Jakby nie te wskazania licznika, to bym go zostawił pewnie, bo nie jest aż tak źle. Tamten 4/3 co mam, jest ponoć idealnie cichy, bo to z tej budy,którą kiedyś zwiozłem, a to miało 116 000 przelotu tylko. Chłopak od którego to wziłąem, jechał tym na kołach do domu i tak mówił, że cisza była. Zobaczymy. jak będzie cichy, to dobry olej i już. Luzu to nie ma ani grama, bo zdejmowałem pokrywę.
Pytanie dodatkowe, ktoś może polecić jakaś dobrą (i darmową) aplikację na smartfona, do mierzenia prędkości auta? To bym se sprawdził z ciekawości rzeczywistą prędkość na tym moście, vs. wskazania licznika. Gdzieś tu zaglądałem w jakiś stary temat o mostach itd. i ktoś tam pisał, że według gps, te przekłamanie nie były jakieś duże, bo nawet się to w miarę pokrywało, bo licznik w poldku fabrycznie przekłamuje na plus. Jedynie na przebiegu brakowało.
Nagrałem krótki filmik, jak to razem wszystko chodzi.
https://www.youtube.com/watch?v=DpOuSfyxLQ4
Dźwięk do dupy nieco, a silnik bez założonej gumy miedzy filtrem, a przepustnica, bo gdzieś jebnąłem i nie mogę znaleźć. Silnik lekko postukuje tłokiem, jak to rover, na zimnym. ale tak chodził wcześniej, to i tak chodzi nadal. Poskładam do końca, to na spokojnie założę tu jakiś temat i opisze dokładnie co i jak. Jak widać, da się zrobić z fabrycznego GSi z klimą, GTI z klimą bez przerabiania układu. Nawet komputer udało mi się wepchnąć w fabryczne miejsce, nawierciłem tylko dwa otwory pod nitonakrętki, a osuszacz wyjąłem z mocowania i opuściłem do dołu, ile się dało, podginając delikatnie rurki. Filtr powietrza zamontowany "na oko" i okazało się, że trafiłem idealnie w fabryczne wymiary, bo po dołożeniu podstawki kompa, otwory zgrały się niż tymi na zbiorniczku wyrównawczym. Głupi ma zawsze szczęście. Wszystko na nitonakrętkach zrobione, tak samo podstawa akumulatora, którą musiałem nieco podnieść, bo przeszkadzały przewody wspomagania idące do chłodnicy. Wiązkę klimy wyprułem z wiązki głównej, chociaż wiązką bym tego nie nazwał, bo to pięć kabelków na krzyż. Zrobię to łączone na kostkach, jak powinno być zrobione fabrycznie.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1272 dnia: Grudzień 05, 2021, 22:43:01 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
W mapach Google masz prędkość, w Janosiku...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1273 dnia: Grudzień 05, 2021, 22:58:08 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Aha, ok, to sprawdzę to. Dzięki.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1274 dnia: Grudzień 06, 2021, 07:43:54 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
bo licznik w poldku fabrycznie przekłamuje na plus. Jedynie na przebiegu brakowało.
Co do przekłamywania licznika to zauważyłem czym szybciej się jedzie to pokazuje dokładniej. U mnie w seryjnym gsi przy 50km/h zaniża o 4, przy 70km/h zaniża o 3 a od 100 do 170km/h(tyle max jechałem nim) to pokazuje identycznie jak gps. Wiec nie ma źle z tym.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1275 dnia: Grudzień 07, 2021, 07:03:41 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Tylko że mapa google wskazuje zależnie od dokładności mapy. Jak będzie błąd w mapie, to może wykazać i 300kmh
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1276 dnia: Grudzień 07, 2021, 11:11:35 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Założyłem grzałkę silnika :) Jutro zdam relację, jak to działa
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1277 dnia: Grudzień 08, 2021, 23:30:00 pm »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Ostatnio to tylko wymieniłem w plusie żarówkę zegarka. Przywiozłem groki na przód tylko, ogarnę i wrzucę w plusa. Chrobocze ten most, i mnie kusi wrzucić mu 4,3 (mam jeden w zapasie)
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1278 dnia: Grudzień 09, 2021, 01:52:45 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Niewyjący 4,3? Ten święty graal, poszukiwany na grupach?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1279 dnia: Grudzień 09, 2021, 08:01:03 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
skoro cichy 4.3 jest graalem jak nazwać cichy i szeroki 4.1??