Autor Wątek: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv  (Przeczytany 2501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« dnia: Grudzień 21, 2020, 13:19:10 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ludziska. Pytanie. Czy w ohv może cieknąć olej z pod uszczelki głowicy? Ohv to nie moja liga i muszę się doszkolić. Mam cały silnik w oleju a najwięcej ho jest właśnie na wysokości uszczelki. Olej czysty i stan bez zmian. Płyn trochę brudny ale bez majonezu i ubytki skromne...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2020, 14:16:30 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Ano trochę może, szczególne od strony dolotu i z przodu, gdzie przebiega kanał olejowy, ale raczej cieknie dekiel zaworowy, albo pluje odpowietrzenie
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2020, 15:35:09 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
od strony dolotu cieknie ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2020, 19:47:07 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Będę musiał umyć silnik i sprawdzić. Zauważyłem że miałem źle wsadzoną uszczelkę w korku oleju. Może stąd ten wyciek...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2020, 21:03:30 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Właśnie tak, umycie może wskazać miejsce wycieku, czasami może pomóc dokręcenie głowicy, jak tam leci, lub dokręcenie pokrywy zaworów, jak stąd leci. Osobiście jak składam nową uszczelkę pod głowicę, to od strony kolektora ssącego uszczelkę smaruję silikonem czerwonym od obu stron, nie za dużo delikatnie tak, czekam aż przyschnie i dalej na blok i głowica przykręcam, zgodnie ze sztuką. I czasami starcza na dłużej na wycieki.

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2020, 21:38:33 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2863
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Czerwony silikon to przeżytek. Lepsze szare lub bezowe dirko. A po drugie proponuje sprawdzic plaskosc przylgni bloku, czesto jest tak, ze blok jest mocno krzywy a glowica prawie wcale. Jakosc obecnych uszczelek pod glowice to inna kwestia
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2020, 22:02:33 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Bloku w ohv nie da się tak łatwo skrzywić,raz puki co mi się taki zdarzył z mojego gsi gdzie silnik był tak ugotowany że aż trzeszczał a po ostygnięciu maks co pokazał to 1.5 bara na cylinder  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2020, 00:33:27 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2078
mój był krzywy w okolicy 1 cylindra i termostatu. Usiadł w tym miejscu i go planowałem

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2020, 00:54:50 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Nie wiem jak to AA/AB/CB OHV, ale FIRE w Pandzie to mi zaczął puszczać olej na styku bloku z głowicą już przy 50 tys. km, a UPG padło dopiero przy 145 tys.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2020, 01:07:54 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Bloku w ohv nie da się tak łatwo skrzywić,raz puki co mi się taki zdarzył z mojego gsi gdzie silnik był tak ugotowany że aż trzeszczał a po ostygnięciu maks co pokazał to 1.5 bara na cylinder  <spoko>

A blok, który poszedł do fiata? :P Tam jak pamiętam zebrali aż 0,22 mm.

Nie wiem jak to AA/AB/CB OHV, ale FIRE w Pandzie to mi zaczął puszczać olej na styku bloku z głowicą już przy 50 tys. km, a UPG padło dopiero przy 145 tys.

U znajomego uszczelka wystrzeliła niedawno po 100 kkm, silnik 900 w uno z okolic 2000r.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2020, 05:13:47 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Tam była kwestia tego że był zgnity
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2020, 09:14:35 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
żeliwo z którego wykonano blok jest złej jakości. materiał wokół otworów śrub podnosi się podczas dokręcania głowicy bo śruby są zbyt długie i opierają się o dno otworu lub o zbyt płytki gwint. w rezultacie śruby dokręcone z właściwym momentem, głowica luźna a materiał wokół śrub poderwany. leczenie polega na dogwintowaniu otworu do samego dna odpowiednio obciętym gwintownikiem lub skrócenie śrub o 5 mm.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 22, 2020, 16:28:25 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Właśnie tak robię jak składam na nową uszczelkę pod głowicę. Otwory na śruby głowicy są przegwintowane odpowiednim gwintownikiem, przedmuchane, śruby wyczyszczone, wkręcone paluszkami do oporu, i sprawdzenie czy są niżej niż wynosi grubość głowicy, jak za wysoko to delikatnie na szlifierce  obniżone. I jak narazie zdaje to egzamin.

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2020, 16:58:59 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
A nie lepiej kupić nowe śruby?

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 22, 2020, 17:28:53 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
 nowe śruby też należy obciąć, też są zbyt długie.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 23, 2020, 12:48:42 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1175
nowe śruby też należy obciąć, też są zbyt długie.
Sprawdzę to w najbliższym czasie
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 23, 2020, 13:09:35 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
głębokość otworu to nie wszystko, ważne jest jak głęboko został nagwintowany pełnym gwintem. gwintownik maszynowy ma długi stożek prowadzący, nie nacina pełnego gwintu do samego dna otworu.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 26, 2020, 20:28:34 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Krótko mówiąc zła technologia produkcji.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Wyciek oleju z od uszczelki głowicy ohv
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2020, 22:21:43 pm »

Offline tomeQ

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • c+ gsi
Jak dobrze pamiętam to głębokość otworów w bloku pod śruby głowicy mają ~10mm zapasu więc na styk to to nie jest. Problem z uszczelkami pod głowice to brak reżimu podczas montażu (brudne gwinty, śruby, niedoczyszczone powierzchnie bloku, dokręcanie jakimiś podejrzanymi kluczami, brak smarowania podkładek i gwintu przed skręceniem itd.) i kiepskie odprowadzanie ciepła w upały przez chińskie/tureckie "chłodnice". Przy szpilkach M12 i 100Nm dokręcenia prawidłowo zmontowana uszczelka to 100-150 tyś jeżdżenia. Jak ktoś jest ostrożny to składać na loctite 3020, zdecydowanie pomoże na trwałość jeśli blok nie jest krzywy.
Odnośnie pytania o pocenie to gdyby się lało spod uszczelki to już by ją wypłukało/wydmuchało i byłyby bardziej spektakularne objawy. Sprawdzić dokręcenie dekla zaworów, ewentualnie wymienić uszczelkę pod nim albo sprawdzić czujnik ciśnienia oleju, spod korka zawsze się dymi i zbiera tam osad, jeśli odma jest drożna to na nim nie będzie się lało, prędzej bagnet wywali i tamtędy upuści ciśnienie.