Autor Wątek: Zielony kabelek od aparatu ?? Czym można go zastąpić??  (Przeczytany 1430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zielony kabelek od aparatu ?? Czym można go zastąpić??
« dnia: Luty 05, 2021, 21:43:54 pm »

Offline Żbiku

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fso Polonez 1.6GLI 95r
Witam czy ten słynny zielony kabelek mogę zastąpić zwykłymi kabelkami bez ekranu??? będzie to działać???  Albo kupić zwykły kabel z ekranem i do robić końcówki???

Odp: Zielony kabelek od aparatu ?? Czym można go zastąpić??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2021, 21:49:59 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przewód musi być ekranowany, żeby nie łapał zakłóceń i silnik nie chodził nam jak traktor.

Po co chcesz kombinować, jak oryginalne/na wzór oryginału wytrzymują te kilkanaście lat, a nowy kosztuje grosze: https://allegro.pl/oferta/przewod-aparat-zaplonowy-modul-fso-polonez-zuk-8784485419

W opisie masz "GLI", szukasz oczywiście "zielonego kabelka" do gaźnikowca, bo pod tym pojęciem głównie te są kojarzone? W abimexach one są pancerne.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Zielony kabelek od aparatu ?? Czym można go zastąpić??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2021, 21:59:35 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Nie wiem jakie były oryginały ale te współczesne sa bardzo kiepskie, a widziałem kilka. Można przeciąć pojedynczy przewód paznokciem. Dodatkowo zdarzają się takie które mają złe długości przewodów. Nie pamiętam który ale jeden powinien być dłuższy a drugi nieco krótszy. W efekcie pod kopułka jeden przewód jest mocno napięty a drugi za długi. No chyba że można przełożyć przewody w zlaczu przy module.

Odp: Zielony kabelek od aparatu ?? Czym można go zastąpić??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2021, 22:01:04 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
One są na standardowej złączce, więc powinno się je dać zamienić. Można zrobić sobie samemu taki kabelek, ale musi być on w porządnym ekranie, no i trzeba dorobić/zagiąć na kablu mocowanie na śrubę do aparatu.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Zielony kabelek od aparatu ?? Czym można go zastąpić??
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2021, 00:03:01 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
One są na standardowej złączce, więc powinno się je dać zamienić. Można zrobić sobie samemu taki kabelek, ale musi być on w porządnym ekranie, no i trzeba dorobić/zagiąć na kablu mocowanie na śrubę do aparatu.

Wystarczy obwiązać folią aluminiową, czy to się nadaje tylko do "doekranowania"?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Zielony kabelek od aparatu ?? Czym można go zastąpić??
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2021, 01:10:11 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A każdy ekran spełni zadanie, byleby był podłączony do masy od strony modułu.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Zielony kabelek od aparatu ?? Czym można go zastąpić??
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2021, 08:01:25 am »

Offline Żbiku

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fso Polonez 1.6GLI 95r
Spoko ja mam abimexa na aparacie tymczasowo ponieważ nawalił mi moduł wszystko mi działa lecz wypadają zapłony od 2 do 3 tyś obrotów i prawdopodobnie zielony kabelek .

Odp: Zielony kabelek od aparatu ?? Czym można go zastąpić??
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2021, 12:08:43 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
kable muszą być specjalne, bo płyta w aparacie się rusza podczas jazdy, dzięki podciśnieniowemu wyprzdzaczowi zapłonu. Zastosowanie zwykłych przewodów miedzianych szybko zakończy żywot takiej wiązki. Trzeba stosować przewody z rdzeniem miękkim (wiele cienkich drutów) albo przewody z innym rdzeniem niż miedziany.