Autor Wątek: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI  (Przeczytany 5565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« dnia: Czerwiec 09, 2021, 11:43:59 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2075
Muszę wymienić zbiornik paliwa w GSI. Wam pewnie też sie to przytrafiło.
Więc mamy kilka opcji
https://allegro.pl/oferta/zbiornik-paliwa-polonez-caro-plus-bak-rover-opaski-6913212021
https://allegro.pl/oferta/zbiornik-paliwa-bak-polonez-caro-duza-pompa-nowy-7657881426#
https://allegro.pl/oferta/nowy-bak-zbiornik-paliwa-polonez-caro-caro-plus-9960783951

Pewnie istnieje jeszcze cos
Ma ktoś doświadczenia co mi oszczędzi nerwów ?

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2021, 12:12:59 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
wydaje mi się że środkowy, jako jedyny ma na kołnierzu otwory tak jak oryginalny, istnieje wiec prawdopodobieństwo że oryginał.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2021, 13:19:47 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Oryginalny nie miał rury pomarszczonej jak harmonijka, a lakier był gruby i błyszczący.

Poza tym jak to na allegro. Coś zamówisz, przyjdzie coś innego bo "zdjęcie poglądowe".

Wszystkie te zbiorniki to rzemiosło i raczej z wszystkich będzie benzyna uciekać na boki.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2021, 17:09:54 pm »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
https://allegro.pl/oferta/polonez-zbiornik-paliwa-oryginal-10626784984

ten jest oryginalny do plusa - ma plastikowe odpowietrzenie, wytłoczone logo i garb
Złombol '23, team Carozela

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2021, 18:31:57 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
https://allegro.pl/oferta/polonez-zbiornik-paliwa-oryginal-10626784984

ten jest oryginalny do plusa - ma plastikowe odpowietrzenie, wytłoczone logo i garb
Dziwna rzeźba, wygląda jak zbiornik od ATU ale rura wlewowa wychodzi jak w Caro i nie ma króćca od powrotu paliwa. Nie powiedziałbym, że on jest nowy - wygląda jak opie_dolony farbą z pędzla na sztukę żeby przykryć rdze.

Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2021, 19:38:08 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2075
dobra może sprecyzuje.
Nie pytam o wasze odczucia, tylko o to czy ktoś montował i wie.
O tym czym się różnią i że są inaczej wykonane to widzę i wiem ...

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2021, 19:49:54 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Montowałem ten z drugiego linku tylko że do ATU (naklejka B). Poniżej 1/3 zbiornika paliwo odpływa od pompy na zakrętach i podczas gwałtownego przyspieszania, mimo że w środku są przegrody i wanienka na pompę. Pomalowany proszkowo, punktowo miał jakieś odpryski. Ogólnie jakość średnia, ale chyba nic lepszego nie dostaniesz.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2021, 19:51:38 pm wysłana przez Maćko »
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2021, 20:04:40 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Miałem. Cienka blacha, łatwo uszkodzić. Mimo przegród i wanienki benzyna uciekała i czasem był niezły zonk na pasie włączania jak nagle silnik zdychał. To samo na ślimakach w górę w prawo, przy 1/3 to już strach wjeżdżać.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2021, 21:49:30 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Przerabiałem temat zbiorników. Jeżeli nic się nie zmieniło, to teraz dostępne są jedynie rzemiosła z rurą pod ostrym kątem. Te z łagodnym wyprowadzeniem podobnie jak w oryginale już nie są produkowane. Mam rzemiosło z rurą pod kątem, przy montażu nie było problemów, uciekania paliwa też raczej nie zaobserwowałem, a zdarza mi się jeździć z mniej niż 1/3 baku.
Wykonanie niestety raczej słabe, blacha cienka, rogi można wyginać palcami. Warstwa farby cieniutka. Koniecznie trzeba jego pomalować od nowa i zakonserwować. Wtedy posłuży.

Możesz brać nowy, innego wyjścia nie masz, został tylko raczej jeden typ rzemiosła. W sumie w jeździe nie zauważyłem różnic względem oryginału.

Maciek, słuszna uwaga. Zbiornik ten wygląda na oryginał i nim zapewne jest, ale z rurą było coś modzone. Wygląda na to, że to zbiornik do Caro Plusa, z ucięta fabryczną rurą i dospawaną nową jakby z Atu  <lol2>

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2021, 22:29:52 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Temat nowych zbiorników przerabiałem i są dwa wyjścia,albo kupić nowy byle miał przegrody i przespawać kolano a potem zabezpieczyć na nowo zgodnie ze sztuką albo szukać ładnego oryginału. U siebie w plusie mam założony nowy bak od gaźnika po swapie wlewu i jeśli chodzi o montaż nie było problemu, wykonanie samo w sobie też na pierwszy rzut oka jest okej  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2021, 23:52:13 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tak jak wyżej wspomniano, wszystko jedno - sprzedawcy celowo wstawiają stare zdjęcia z giętą rurą, w paczce przychodzi łamana.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2021, 04:29:25 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Przegrody nie rozwiązują problemu. Pewnie, lepiej że są niż gdyby ich nie było, ale fabryczne były bez porównania skuteczniejsze.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2021, 07:58:49 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
skoro klepią tą rzemioche to jaki problem było rozciąć oryginał i  skopiować go ze środka,  równie dobrze mogli zespawać ze sobą dwa świńskie koryta
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 10, 2021, 11:25:46 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Przegrody swoją drogą,a kosz z blachy w którym jest pompa to druga sprawa. W siebie załatwiłem temat bakiem z gaźnika, zewnętrzną pompą i zbiornikiem wyrównawczym zrobionym z gaśnicy przez co myślę że temat baku i jego zdejmowania już mnie nigdy nie będzie dotyczył
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2021, 13:07:04 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przegrody swoją drogą,a kosz z blachy w którym jest pompa to druga sprawa. W siebie załatwiłem temat bakiem z gaźnika, zewnętrzną pompą i zbiornikiem wyrównawczym zrobionym z gaśnicy przez co myślę że temat baku i jego zdejmowania już mnie nigdy nie będzie dotyczył

Normalnych baków do gaźnika też już nie ma w sprzedaży. Kumpel do wąskiego caro zamówił jakiś czas temu na allegro, przyszło badziewie z łamaną rurą bez przegród (ofc na aukcji było zdjęcie starego baku z giętą rurą  <cwaniak2>). Podczas ostrego przyśpieszania i na zakrętach, przy kilku litrach paliwa w zbiorniku wskazówka latała po wskaźnikach od lewej do prawej, auto też zdążyło przydusić w takiej sytuacji kilka razy. Szajs jakich mało.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 10, 2021, 16:04:29 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
https://allegro.pl/oferta/polonez-zbiornik-paliwa-oryginal-10626784984

ten jest oryginalny do plusa - ma plastikowe odpowietrzenie, wytłoczone logo i garb

Panowie chyba nigdy nie widzieli zbiornika z atu ;)
to wyglada mi na jakaś uniwersalna forme do aut fso, bo rure ma wyprowadzoną jak w fiacie 125p,ale ma też wyprofilowane gotowe wyjscie, żeby wspawać rure jak w atu, i miejsce pod pompe paliwa
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2021, 16:24:50 pm wysłana przez mihals »

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 10, 2021, 16:20:02 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
skoro klepią tą rzemioche to jaki problem było rozciąć oryginał i  skopiować go ze środka,  równie dobrze mogli zespawać ze sobą dwa świńskie koryta
Do rovera, 1,5 roku kupiłem rzemiosło, chyba był brany z harta albo z elita. Rura wygięta normalnie, w środku przegrody jak w oryginale, jest jedna mała różnica, w tej wanience ktorą wszyscy szumbie nazywają przegrodami, są minimalnie wieksze otworki niż w oryginale, przez co nie do końca spełnia swoja role.

Ps. teraz to już małe korytka dla świń się robi z przeciętych na pół walcowych butli lpg.  :d
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2021, 16:24:38 pm wysłana przez mihals »

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2021, 00:58:31 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Proponuję zmierzyć otwory wanienki z baku oryginalnego i całą pompę wsadzić do sporej puszki w której by należało wywiercić u dołu dziurki dokładnie takiej średnicy, które by doprowadzały benzynę, a u samej góry odpowietrzające.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 16, 2021, 15:17:52 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
będą tutaj chętni na pasy podtrzymujące bak z nierdzewki? grubość 1mm, w miejscu mocowania M8 podwójne gięcie (2mm) i nit/zgrzewane

Odp: Jaki najlepszy zbiornik paliwa do GSI
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 16, 2021, 15:33:29 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2075
jak by to była dobra jakość, z ogradowanymi brzegami to czemu nie.