Autor Wątek: Fiat 1600 z Republiki Argentyny  (Przeczytany 3946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Fiat 1600 z Republiki Argentyny
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 02, 2021, 06:56:52 am »

Offline Fiat1600

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat 1600 1971
Cześć,

Czy chcesz wtrysk jednopunktowy, czy wielopunktowy? Bo Polonez miał oba rodzaje wtrysków. Jeżeli GSI by nie pasował, to może GLI, wtrysk jednopunktowy?

Dzięki za odpowiedź. Oceniłem tę możliwość. Instalacja bryły jednopunktowej nie jest skomplikowana. Mogę to uzyskać tutaj, pochodzący z dowolnego silnika o pojemności 2000 cm3 z lat 90. Chociaż moim pomysłem jest to, że działa z wielopunktowym systemem sekwencyjnym. Zaczynam myśleć, że zostawiłbym Weber TLDE, który działał na początku, dopóki nie otrzymam systemu wtrysku wielopunktowego.

Odp: Fiat 1600 z Republiki Argentyny
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 02, 2021, 07:01:49 am »

Offline Fiat1600

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat 1600 1971
Po lekturze wątku dochodzę do wniosku, że nasz argentyński kolega chce tylko kolektor dolotowy z wtryskami (które i tak trzeba będzie wymienić na większe) i nie ma zamiaru stawiać tego na elektronice z GSi. Maniek podeślij mu jakieś fotki na zachętę ;)


Dzięki za odpowiedź. Jesteś na dobrej drodze. Moje zainteresowanie dotyczy tylko kolektora i listwy wtryskowej GSI. 4 oryginalne wtryskiwacze GSI nie są dla mnie ważne. Ale zrozumiałem, że chociaż wydaje się, że głowice kolektora GSI są takie same jak w 125p, tak nie jest. Tego nie wiedział i to właśnie musiał wiedzieć. Nie sądziłem, że Daewoo zmodyfikowało matrycę części na tyle, by tak bardzo różniła się od siebie.

Odp: Fiat 1600 z Republiki Argentyny
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 02, 2021, 07:03:51 am »

Offline Fiat1600

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat 1600 1971
Po lekturze wątku dochodzę do wniosku, że nasz argentyński kolega chce tylko kolektor dolotowy z wtryskami (które i tak trzeba będzie wymienić na większe) i nie ma zamiaru stawiać tego na elektronice z GSi. Maniek podeślij mu jakieś fotki na zachętę ;)
Ja nie mam fotek, moze Ty wyslij mu foto gotowej flanszy :)


Obraz jest mile widziany! ; D

Odp: Fiat 1600 z Republiki Argentyny
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 02, 2021, 07:06:38 am »

Offline Fiat1600

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat 1600 1971
Najlepiej by było, gdybyśmy dostali zdjęcie głowicy. Z włoskim 1600 OHV nie miałem nigdy do czynienia, głowica może być taka sama, ale lepiej się upewnić. Wtedy chyba najsensowniej by było, jakby ktoś mu wysłał głowicę GSi razem z kolektorem (choć mogę się mylić, z GSi nigdy nie miałem do czynienia).


Dzięki za odpowiedź. Jutro zrobię zdjęcie głowicy 1600. Jest prawie identyczna jak ta z Fiata 1500, z tą różnicą co do wielkości zaworów i większych rur.