Autor Wątek: Skaczaca wskazówka obrotomierza  (Przeczytany 1240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skaczaca wskazówka obrotomierza
« dnia: Październik 14, 2021, 10:55:46 am »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
Witam.
Mam pewnie problem
 Po wymianie silnika na nowy i aparatu z 4497 na 4498            ( wstawiłam silnik 1.6) i mam problem z skaczaca wskazówka na obrotomierzu .jeżdżąc w mieście w okolicach przed 3 tyś. A w trasie skacze na wyższych obrotach. Wymienilem:
Zielony kabelek, kopulke,palec, moduł i jedyne to po wymianie kopulki z palcem przez pierwsze 7 km był i ok A potem znowu zaczęło skakać tylko teraz powyżej 3200 obrotów.

Odp: Skaczaca wskazówka obrotomierza
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2021, 12:57:48 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Śmierdzi mimo wymiany zielonym kabelkiem, ewentualnie uszkodzeniem modułu (mniej prawdopodobne). Jaki "zielony kabelek" zamontowałeś? Nowy z allegro (czarny), czy używany fabryczny, czy nowy z zapasu (zielony)?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Skaczaca wskazówka obrotomierza
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2021, 13:32:48 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Ja bym podłączył inny obrotomierz. One też mogą mieć usterkę. Zimny lut, wyschnięty kondensator.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Skaczaca wskazówka obrotomierza
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2021, 13:36:18 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Fakt, zapomniałem zapytać - silnik przy tym przerywa, w momencie, kiedy wskazówka skacze?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Skaczaca wskazówka obrotomierza
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2021, 17:25:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zostala jeszcze cewka do wymiany, ale winna moze byc tez cewka rozdzielacza, bo z opisu wynika, ze problem pojawil sie po wymianie rozdzielacza
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Skaczaca wskazówka obrotomierza
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2021, 20:34:46 pm »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
Śmierdzi mimo wymiany zielonym kabelkiem, ewentualnie uszkodzeniem modułu (mniej prawdopodobne). Jaki "zielony kabelek" zamontowałeś? Nowy z allegro (czarny), czy używany fabryczny, czy nowy z zapasu (zielony)?
Gdy kupiłem ten aparat wymienilem sorezynki na nowe i kabelek na nowy czarny z allegro. Gdy teraz zauważyłem ta akcje zmienilem na czarny z aparatu  który do czerwca używałem w drugim silniku( pewnie ten kabelek mial z 1 tyś km)  też czarny z allegro ale nie byłoproblemów z nim wcześniej