Autor Wątek: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-  (Przeczytany 257691 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1440 dnia: Sierpień 07, 2023, 02:56:06 am »

Offline Matiz OBR

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 10
    • GF8, K11, Miatolonez, Chorzuk
Witam wszystkich, większość ludzi zna mnie pod pseudonimem Matiz. Forum czytam od dawna, a wiedza która zostala tu przekazana wielokrotnie mi pomogla. Dziękuje wam i jeszcze będę dziekowal w moim wątku. Skąd jest OBR też sie potem wytłumacze, wątek do działu "auta sympatyków" już jest w trakcie pisania

moge troche stanąć ością w gardlę żeranskim ortodoksom, bo poza Borkiem,do polonezów mam stosunek obojetny. Przez ojca który połknął bakcyla złombolowego niejako wkręciłem sie, czy nawet porzuciłem moją pierwotną afiliacje czyli japończyki.

Jednak to cały czas puka od środka i przybywam do was żeby zaprezentować Poloneza z napędem z Mazdy MX5 NA czyli Miatoloneza.

Jak sie okazuje, nie jestem pierwszy. Projekt Poldożer już coś takiego zrobili. A wpisywałem w necie, szukałem. Oczywiście żadnego "normalnego" info w internecie tylko wszystko na srejsbuku. Srejsbuk nie wyskakuje w wynikach google i już prawie obwołałem sie "pierwszym w polsce i na świecie. Niestety nie- jestem chyba drugi. I co ciekawe nie odezwałem  do Poldożerów (mimo że planowałem) także sam jestem ciekaw jak nasze auta sie różnią...

Dajcie chwile żeby poprawić błędy, napisac historie powstania która nikogo nie interesuje itp.
miejcie oko na dział "auta sympatyków"
Pozdrowienia!

Buźka, siema  <jupi>




Jak widzicie cała przygoda z polską motoryzacją to dla nas przede wszystkim dobra zabawa :)



Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1441 dnia: Sierpień 07, 2023, 12:49:52 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Buźka, siema  <jupi>
No witam. Właśnie miałem tu pisać, że chyba znam tego gościa z Polskich Dostawczaków. Fajnie, że fora się "przenikają" bo umówmy się, w dobie fejsbuka, takie fora, to już przeżytek.Ale tutaj przynajmniej nic nie ginie.
O ile kojarzę, to jeszcze tu i tam jest miedzian. Tam ma zdaje się trucka zielonego. Pewnie jeszcze parę osób by się znalazło. Prevent tu kiedyś był z ekipy FSO Pomorze, na forum PD, prezentował Żuka A07 "w gnoju".
Ja tutaj się zarejestrowałem w 2010, czyli rok wcześniej, niż na Polskich Dostawczakach.

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1442 dnia: Sierpień 07, 2023, 15:55:10 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Witamy Kolegę!

zaprezentować Poloneza z napędem z Mazdy MX5 NA czyli Miatoloneza.
O i takie swapy do Polonii to ja rozumiem, lekkie i zgrabne silniki z dużym potencjałem do modyfikacji to jest to. Brdzo fajnie pasują do lekkiej konstrukcji Poloneza, nie to co wszelakie R6, V6 etc...
MX-5 już jeździ, AE86 też gdzieś się przewijało, jeszcze tylko 3S-GE brakuje, no i Renesisa z RX-8  ;>
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1443 dnia: Sierpień 07, 2023, 17:21:09 pm »

Offline Matiz OBR

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 10
    • GF8, K11, Miatolonez, Chorzuk
Buźka ja Ciebie i DziwnegoMaga jeszcze mijałem na motoshowminiatura, ale chyba dostałem permabana, bo mnie wnerwiły  te zgryźliwe tetryki, które siedzą tam na moderacji i punktują każdego za przecinki jakby znowu był 2008 rok...  :jezyk2:

Sławku to my sie dogadamy, bo ja pomimo całego mojego zdroworozsądkowego podejścia do spraw motoryzacyjnych (zazwyczaj piętnuje nieudanie rozwiazania techniczne, i jawne nabijanie ludzi w butelke nie wiem- np silnik THP)
...to jestem wielkim fanem "cudownego motoryzacyjnego bezsensu" jakim jest wankiel  :d
Serio, byłbym wstanie przeswapować wankla do subaru, za co zostałbym prawdopodobnie powieszony za jaja  :d
Akurat renesis to moim zdaniem wielka pomyłka- pozbawić turbodoładowania silnik który produkuje tyle gazów spalinowych...
nawet sami włąściciele przyznają że RX8 "nie jedzie"...
Jedyne miejsce gdzie ten silnik ma jakikolwiek sens to motosport. To cud że mazda utrzymala go tak długo w produkcji...

także jeszcze raz Pozdrowienia i do przeczytania!

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1444 dnia: Sierpień 07, 2023, 17:42:28 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Buźka ja Ciebie i DziwnegoMaga jeszcze mijałem na motoshowminiatura
Ooo, to chyba musiał być jakiś inny buźka, bo nie przypominam sobie takiego forum. Byłem (jestem) za to zarejestrowany na Samochodymadeinpoland.

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1445 dnia: Sierpień 08, 2023, 13:04:11 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Oo pachnie świeżym podejściem do niby rozpracowanych na wszystkie sposoby problemów  <ok> to lubię  <spoko>
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1446 dnia: Wrzesień 05, 2023, 12:13:21 pm »

Offline wojtas74

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • stilo
Witam forumowiczów.
Po 3 latach przerwy znowu jestem szczęśliwym posiadaczem poloneza. Tym razem to caro gli z 1996 roku.

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1447 dnia: Wrzesień 06, 2023, 20:18:06 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Najważniejsze, że szczęśliwym... 😂

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1448 dnia: Marzec 02, 2024, 20:19:37 pm »

Offline Wojciech

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1995 rok, Polonez Caro PLus 1997 rok
Dzień dobry wszystkim zgromadzonym na tym forum :)

Dziękuję za przyjęcie, jestem właścicielem dwóch Polonezów  - Caro z 95 oraz Caro Plus z 97.



Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego weekendu.

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1449 dnia: Marzec 02, 2024, 20:38:19 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
O kurczę, Górny Śląsk ma naprawdę mocną ekipę! Tylko pozazdrościć... 😌