Autor Wątek: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie  (Przeczytany 50055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 27, 2022, 22:40:22 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Poznań, Circle-K 2,99 zł/l. Do tego miałem rabat 10 gr/l., więc wyszło całkiem spoko (choć i tak wysoka cena).

Jako ciekawostka - 100m dalej jest BP --> 3,09. Inne BP od 1km dalej 3,14... (i do tego 5,99 za bene). Chyba BP nie umie w ekonomię :)

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 27, 2022, 23:59:40 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
U mnie lpg po 3.17  :(

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 28, 2022, 09:09:31 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W KRK to samo, ceny na trasie z Olkusza oscylowały w granicach 3,10-3,20, jedna stacja typu "Janusz" miała LPG za 2,99, ale była zamknięta. Byłem przejazdem późnym wieczorem i ceny mnie rozłożyły. Mocny rozstrzał jest, ciekawe, co będzie za te 4 dni.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2022, 09:11:36 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 28, 2022, 10:40:06 am »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
Łódź, Carrefour Przybyszewskiego, wczoraj: 2,79

Złombol '23, team Carozela

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 28, 2022, 10:51:10 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No to zachęciłeś. Muszę jutro odwiedzić castoramę, to od razu sprawdzę, po ile jest na carrefourze w Katowicach  ;>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 28, 2022, 11:12:40 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
wczoraj: 2,79
Nieźle. Pewnie spore kolejki do dystrybutora :)

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 29, 2022, 11:32:07 am »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
wczoraj: 2,79
Nieźle. Pewnie spore kolejki do dystrybutora :)


no właśnie o dziwo - nie

No to zachęciłeś. Muszę jutro odwiedzić castoramę, to od razu sprawdzę, po ile jest na carrefourze w Katowicach  ;>

Niekoniecznie carrefour, ale to dobry trop - zauważyłem, istnienie pewnej prawidłowości, że najlepsze paliwa cena/jakość są właśnie na stacjach pod supermarketami. Jak jeszcze mieszkałem w Lublinie to takimi punktami były Auchan na Felinie oraz Tesco przy Orkana
Złombol '23, team Carozela

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 29, 2022, 12:40:54 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Po ropie z Auchana w Bielsku kumpel robił remont wtrysków.Nawet do domu 30 km nie zdążył dojechać takie dobre paliwo mieli
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 29, 2022, 13:38:23 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Stare ludowe przysłowie mówi, ze chytry dwa razy traci. Niby to nic złego, szukać oszczędności, ale czasem właśnie można się przejechać. Ale z drugiej strony, czasem można kupić takie samo gówno, płacąc normalną cenę, bo u nas tak naprawdę, za dobre to paliwo nie jest. Stare generacje silników, które jeżdżą bezproblemowo na byle czym, mają to w rurze wydechowej, bo i tak przepalą, ale te nowe wodotryski, to już są czułe na każdy paproch, nie mówiąc o wodzie, czy innych "bonusach"
A tak w temacie, to gazik u mnie bez zmian, 2.99, natomiast ropka prawie po 6, bo brakuje paru groszy. Benzyna coś tam tańsza. Pięknie nas robią w "ch*"a, pięknie. Zanim tarcza wejdzie, to przegoni 6, a potem i tak będziemy mieć powyżej 5 i uwzględniając dalsze podwyżki, które zaraz nadejdą, bo znów niby surowiec do góry i takie tam pierdolenie, to będziemy mieć za chwilę prawie 6 z działającą "tarczą" a jak tarcza się skończy, to pewnie powitamy 7

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 29, 2022, 13:52:12 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Nie rozumiem kuszenia się na tańsze o przysłowiowe 5 groszy paliwo na marketowych stacjach. Ile na tym można zaoszczędzić tankując nawet pełny bak? 3 złote? Tankuję tylko na markowych, dużych stacjach. Nigdy nie miałem żadnych przygód że złej jakości paliwem.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 29, 2022, 14:38:53 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Najlepszy przykład na syfiastość paliwa w Polsce mam jak lecę na Niemcy. Cieszyn-Warendorf mam równy 1000 km w jedną i na pełnym baku dojeżdżam na styk,po tankowaniu u Niemca wracam do domu i robię jeszcze 300-350 km po miejscu nie wspominając że audi na ojczystym paliwie jest sporo żywsze i to taka różnica w starym dieslu który jest wszystkożerny <spoko>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2022, 14:45:16 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 29, 2022, 15:53:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Buźka, wczesniej napisalem jak tarcza bedzie dzialala w biedronce, wiec nie wiem dlaczego dziwisz sie, ze na stacjach paliw bedzie tak samo,

co do przymarketowych stacji paliw, to maja takie samo paliwo jak wszedzie, maja tez czyste zbiorniki, bo duzy przelew idzie przy takim ruchu

1000 km w jedną i na pełnym baku dojeżdżam na styk,po tankowaniu u Niemca wracam do domu i robię jeszcze 300-350 km po miejscu
chyba z zajebistej gorki wracasz z DE, ze pali 2/3 tego co pod gorke,
przeciez takie sraudi w gnoju to pali 5l/100km w PL ,to w DE musi palic 3.5l/100km,
w Miami to musi wytwarzac paliwo i zwracac do baku, dlatego tam takich nie wpuszczaja, bo w koncu zaczeloby sie wylewac na ulice ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 29, 2022, 16:20:57 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Buźka, wczesniej napisalem jak tarcza bedzie dzialala w biedronce, wiec nie wiem dlaczego dziwisz sie, ze na stacjach paliw bedzie tak samo,
Ale ja się nie dziwię, bo sam wiedziałem, jak to będzie wyglądało. Chyba już każdy widzi czarno na białym, jak się kończy "dobrodziejstwo" w wykonaniu obecnej władzy? Jak tylko ogłaszają, że robią coś dla ludzi i żeby im "pomóc" to skutek jest zupełnie odwrotny.
Vat na nawozy też ma być zerowy i już dzisiaj ponoć producenci podnieśli ceny. Zwykły rolnik, który nie odlicza vatu, coś tam będzie miał taniej, bo nie twierdze że nie, choć to grosze, ale ci wszyscy vatowcy nie dość, że nic nie odliczą, bo niema z czego, to w konsekwencji, zapłacą nawet więcej, bo cena w międzyczasie wzrosła.
Pięknie wszystkich dymają bez mydła, a na tym nie koniec. Już gdzieś mi się coś przewinęło, że szykują kolejne pomysły, jak tu ludziom"pomóc" więc bójmy się wszyscy.
chyba z zajebistej gorki wracasz z DE, ze pali 2/3 tego co pod gorke,
przeciez takie sraudi w gnoju to pali 5l/100km w PL ,to w DE musi palic 3.5l/100km,
w Miami to musi wytwarzac paliwo i zwracac do baku, dlatego tam takich nie wpuszczaja, bo w koncu zaczeloby sie wylewac na ulice
No cóż, ładnie go wyśmiałeś, ale coś takiego, to już słyszałem nie raz od różnych ludzi i to lata temu. Chodziło tu o różnicę w spalaniu pod kątem niemieckiego paliwa, które miało być o wiele lepszej jakości, niż nasze i dlatego niby silnik spalał go mniej, bo trzymało parametry itd.
Podobne gadki nieraz czytałem pd kątem ciągników rolniczych konkretnych firm, gdzie też ludzie zachwalają niskie spalanie. Pod takimi komentarzami czasem się zdarzało, ze inni ich wyśmiewali pisząc, że tamci nie tankują tych ciągników, tylko po każdym zaoranym hektarze, odlewają paliwo ze zbiornika, żeby im nie przepełniło, bo silnik im nie spala, tylko produkuje. Takie tam jaja, ale jak widzicie, wszędzie jest to samo.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 29, 2022, 16:31:24 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Tyle że ja się wcale nie czuję wyśmiany, odczucia mam jakie mam a czy ktoś w to wierzy potem czy nie to kwestia jego osoby i doświadczenia z innymi paliwami niż tym ze stacji w Kurwidołku Małym.Druga sprawa w którą niektórym może też ciężko będzie uwierzyć ale są samochody które mają dwa razy większy zbiornik jak w FSO  <spoko>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2022, 16:38:15 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 29, 2022, 20:36:52 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Mi kiedyś też Polonez w drodze nad morze palił 8,5 a spowrotem 10. Tyle że miałem pod górę bo Siedlce to jakieś 140 m npm.

Niemniej jednak jestem skłonny uwierzyć, że z tym paliwem to prawda. Nawet słynne "niemieckie proszki" pokazują jak nas dymają producenci...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 29, 2022, 21:56:35 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wiesz, paliwo, proszki, czy inne rzeczy stricte "niejadalne" to jest "ch*". Gorsza sprawa, że to samo jest z żarciem i chyba mało kto zdaje sobie sprawę, że to, co przychodzi z zagranicy do marketów, to nie jest jedzenie, tylko pasza. U nich to odrzut, a u nas pełnoprawne, najwyższej jakości jedzenie. Tu jest dopiero tragedia. Z drugiej strony, młyny radośnie mielą ukraińską pszenicę na mąkę, gdzie ta pszenica opryskiwana jest specyfikami, które u nas już dawno zostały wycofane z obrotu, ze względu na klasę toksyczności itd. Pewnie niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, bo co to obchodzi zwykłego zjadacza chleba? Tak tylko piszę, uprzedzając ewentualne zarzuty o to, że nasze żarcie jest niewiele lepsze. Ogólnie jest lepsze, ale zależy, skąd pochodzi "surowiec" użyty do jego produkcji, np. wspomniana pszenica. Niestety, ale wolny rynek powoduje to, że każdy może sobie ściągnąć wszystko co chce skąd chce i nikt z tym nic nie zrobi. Najważniejszy jest pieniądz, ale prawda jest taka, że ten, który na tym zarabia, truje także sam siebie.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 29, 2022, 22:01:33 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Tak, tylko u nas obowiązują wszelkie chore normy narzucone przez UE, a jest importowany towar z zewnątrz który już tych norm nie spełnia. To nie jest do końca wolny rynek.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 29, 2022, 23:58:33 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No tak, użyłem może złego sformułowania, próbując opisać pewne zjawisko. Chodziło mi plus minus o to, że u nas każdy "producent" może sobie ściągnąć towar, skąd mu się tylko podoba, bo nikt tego nie kontroluje i jeśli tylko nie nałożono jakiegoś zakazu na import z danego kraju, lub zaporowego cła, to jeśli się tylko opłaca, to nikt nie patrzy co i skąd to jest. Liczy się tylko zarobek. I dobrze, że poruszyłeś temat chorych norm UE vs. brak norm np. na Ukrainie. To to samo, jak z tymi ekogłupotami. Afryka, czy inne Indie, to totalny syf (w różnych znaczeniach) a Europa się dwoi i troi, żeby czasem nie zatruć całego świata, co jest totalnym nonsensem, bo niebo mamy jedno i wspólne, tak samo oceany, morza itd. W Afryce np. można sprzedawać ciągniki i samochody z silnikami niespełniającymi nawet "Euro 0" a u nas już lada chwila, będzie pewnie jakieś 7, gdzie to z rury wydechowej, będzie musiał się wydobywać zapach wanilii, czy innej aromatycznej przyprawy. Jeśli wcześniej oczywiście nie zlikwidują całkowicie możliwości posiadania samochodów spalinowych, oczywiście dla zwykłych robaków, bo elita, to wiadomo.
A i przepraszam Pana Moderatora, że odbiegłem nieco od tematu. Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że temat ciągle wisi w dziale Cała Polska. Może jednak dać go do offtopu? Tak będzie bezpieczniej i będzie można wtrącić coś nie na temat.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2022, 00:00:25 am wysłana przez Buźka »

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 30, 2022, 04:01:52 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dobrze, że jeżdżę na LPG, i w sumie mam gdzieś, na jakiej stacji tankuję, zazwyczaj na najtańszej. Auto zawsze jedzie tak samo, a filtr czysty  :d

Pan Moderator nie wiem, gdzie jest, ale ja mam pomysł, że można zrobić temat o jakości paliw w kraju, bo temat się parę razy już przewijał w ostatnim czasie :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2022, 04:05:41 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 30, 2022, 19:34:43 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez