Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----  (Przeczytany 53168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #460 dnia: Maj 21, 2022, 09:50:50 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Nic bardziej nie denerwuje jak ktoś zagląda drugiemu do portfela. Cztery lata temu jeździłem nacodzień podłubanym Volvo 940 które paliło 10-12 litrów gnoju na 100,dziennie robiłem jakieś 50-70 km i też głupia gadka z każdej strony i opinie "fachowców" i ekonomistów że kopci, że nie ekonomiczne i wejź to sprzedaj w "ch*" najlepiej  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #461 dnia: Maj 21, 2022, 09:59:57 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Nic bardziej nie denerwuje jak ktoś zagląda drugiemu do portfela. Cztery lata temu jeździłem nacodzień podłubanym Volvo 940 które paliło 10-12 litrów gnoju na 100,dziennie robiłem jakieś 50-70 km i też głupia gadka z każdej strony i opinie "fachowców" i ekonomistów że kopci, że nie ekonomiczne i wejź to sprzedaj w "ch*" najlepiej  <lol2>

Już przywykłem  <lol2> Jak mówię, że chcę kupić Subaru Impreze, 95% rozmówców próbuje mi uświadomić, że zesram się finansowo  <rotfl2> ale dlatego, że wszyscy Ci ludzie w myślach mają niebieskiego sedana z wielkim spojlerem, świszczącą turbiną i wielką mocą pod maską ;) Zresztą... biorę pod uwagę, że auto mnie przerośnie, wtedy po prostu je sprzedam ;) ale będę mieć świadomość, że miałem, pojeździłem, spróbowałem.

Wczoraj znów pojeździłem Polonezem. Rozrusznik po regeneracji, a zawiesza się  ;-|

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #462 dnia: Maj 21, 2022, 10:00:30 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tego się trochę boję... Dlatego chciałbym się nacieszyć, najeździć różnymi autami, żeby potem nie pluć sobie w brodę, że jak miałem możliwość to tego nie robiłem.

I właśnie dlatego u mnie będzie dalej śmigane moskwiczem i polonezem w gazie, aż odpadną w nich koła,a nie np. 2 sztuki ero-tico które by spaliło 5-6l lpg/100km, ale zanudziłbym się w nim na śmierć :P

A co do rozrusznika, może zostawili stary elektromagnes? Mój właśnie kończy żywot, przy ok. 135kkm. Przy czym nie wiem jaki rozrusznik ma rover.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2022, 10:03:56 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #463 dnia: Maj 21, 2022, 10:21:54 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Tego się trochę boję... Dlatego chciałbym się nacieszyć, najeździć różnymi autami, żeby potem nie pluć sobie w brodę, że jak miałem możliwość to tego nie robiłem.

I właśnie dlatego u mnie będzie dalej śmigane moskwiczem i polonezem w gazie, aż odpadną w nich koła,a nie np. 2 sztuki ero-tico które by spaliło 5-6l lpg/100km, ale zanudziłbym się w nim na śmierć :P

A co do rozrusznika, może zostawili stary elektromagnes? Mój właśnie kończy żywot, przy ok. 135kkm. Przy czym nie wiem jaki rozrusznik ma rover.

Rozrusznik to kolejny temat do zajęcia się, i to w najbliższym czasie. Szkoda, że nie idzie kupić tego nowego.

Poza tym, zaczyna odzywać się wał. Po zlocie na Pomorzu się nim zajmę. Natomiast przed zlotem liczę, że zdążę ogarnąć hamulce z przodu. Jak zdążę to pochwalę się w temacie ;)

Co do Tico, co prawda nie był to samochód wywołujący u mnie jakieś emocje, ale dawał swego rodzaju gokartową frajdę z jazdy :D na dłużej bym go nie chciał, ale na chwilę, na kilka miesięcy był nawet spoko :D Ale widzę, że wiesz doskonale o co mi chodzi :) Są auta które chciałem mieć, w sumie nadal bym chciał, ale pogodziłem się z faktem, że po prostu nie będę ich mieć z różnych powodów. Np jeszcze kilka lat temu, marzyłem, że dokupię sobie 125p żeby mieć hobbystycznie obok Poloneza, ale ich ceny są już tak absurdalnie chore, że zrezygnowałem. O ile jeszcze rozumiem wczesne roczniki, czy wczesne MR-y, to mnie się marzył egzemplarz z końca produkcji, a płacenie za taki wóz w dobrym stanie ponad dwie dychy to dla mnie abstrakcja. Po prostu uważam, że one nie są tyle warte a okres w którym można było kupić takie auto w przystępnej cenie... przespałem i pogodziłem się z tym.

Cieszę się, że miałem przez chwilę Wartburga i Żuka, bo były to auta którymi chciałem chwilę pojeździć, pobawić się i to się udało :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #464 dnia: Maj 21, 2022, 10:24:45 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jaki zlot jest na pomorzu? :) Co do wału, w Wał-Car na pewno go ogarną.

Tiktokiem jeździłem chyba z 2 tygodnie, ale jakieś specjalnej frajdy nie dostarczył, już np. w favoritce było ciekawiej. Najzabawniej było, jak w tikaczu otworzyła mi się przednia maska podczas jazdy i z impetem rąbnęła w przednią szybę. Szyba cała, ale maskę pogięło.

Rozrusznik się praktycznie nie zużywa, dobra regeneracja i będzie śmigał jak nowy. W OHV tylko elektromagnes kończy żywot, u mnie np. po w/w przebiegu uzwojenie elektromagnesu jest już przegrzane, i po prostu muszę wymienić go na nowy, ale sam rozrusznik zregenerowany świeżo po kupnie auta kręci dalej jak szalony.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2022, 10:30:52 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #465 dnia: Maj 21, 2022, 10:30:59 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
10-12 czerwca zlot FSO Pomorze. Jedziemy z Łodzi większą ekipą  <spoko>

W wał carze tylko wyważą, czy kompleksowo zrobią wszystko ?

Favoritka jest jednym z aut które naprawdę bardzo miło wspominam :)

Jakość Tico, zwłaszcza blachy jest... mhm... dyskusyjna  :P za to mechanicznie to fajne auto, o dziwo naprawdę niezawodne.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #466 dnia: Maj 21, 2022, 10:32:34 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A o to nie pytałem, musiałbyś do nich zadzwonić, ale domyślam się, że skoro wyważają na aucie i robią to naprawdę dobrze, to pewnie regenerację też robią. Zresztą, regenerację zrobi Ci jakikolwiek warsztat, tylko jakikolwiek warsztat go nie wyważy poprawnie.

Szkoda, że taki termin, akurat będę w LPU na parę dni od ósmego  <smutny> Na zlot PTK raczej nie mamy co liczyć, chyba, że się uda namówić jakieś osoby na pomoc w np. wyszukaniu ośrodka i ruszy temat na wrzesień...
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2022, 10:34:51 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #467 dnia: Maj 21, 2022, 12:29:50 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Dawid91 jakby co to ten elektromagnes pasuje do rovera https://allegro.pl/oferta/elektromagnes-rozrusznika-ss4023-zm-11977383343 .  A co może być kiedy rozrusznik na zimno kręci ale nie zazębia ? Wymieniłem u siebie w 1.4 elektromagnes, tulejki i bendix, nie pomogło. Teraz jak jest cieplej to nie ma problemu tak samo na rozgrzanym silniku odpala od strzała, ale jakiś czas temu gdy były niższe temperatury to musiałem kilka razy próbować zanim załapał. 

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #468 dnia: Maj 22, 2022, 12:00:23 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Nic bardziej nie denerwuje jak ktoś zagląda drugiemu do portfela.
no widzisz, rozne stopnie rozwoju intelektualnego i emocjonalnego, to rozne powody do zdenerwowania na innych ludzi tak najbardziej,
mnie najbardziej denerwuje, gdy ktos pozbawiony jest logicznego myslenia i zastepuje je zyczeniowym, nie rozumie co przeczytal, ale dopowie sobie co chcialby tam widziec np. :

spalanie czystej benzyny boli przy tankowaniu na stacji
tutaj ktos zaglada do swojego portfela,
ale jakis znieczulony gosc widzi go chyba w dwoch osobach, albo widzi tam jeszcze kogos innego - generalnie widzi co chce zobaczyc i denerwuje sie na widok immaginacji wlasnego mozgu,

mniej znieczulenia, wiecej myslenia !!

wszyscy Ci ludzie w myślach mają niebieskiego sedana z wielkim spojlerem, świszczącą turbiną i wielką mocą pod maską
mi tam kojarzy sie ze sztruclem z wielka rura wydechowa, ktory glosniej pierdzial niz przyspieszal meczac sie z wyprzedzeniem mnie, gdy jechalem roverkiem lajtowo 110,
najwidoczniej nie tylko zuzycie paliwa ma takie jak OHVka, osiagi rowniez ;p

2 sztuki ero-tico które by spaliło 5-6l lpg/100km, ale zanudziłbym się w nim na śmierć
wiele zlego mozna zarzucic tikaczowi, ale na pewno nie to ze w trzeciej dekadzie XXI wieku jest nudnym wozidlem


Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #469 dnia: Maj 22, 2022, 12:29:12 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Cytat: Dawid91 w Wczoraj o 09:59:57

    wszyscy Ci ludzie w myślach mają niebieskiego sedana z wielkim spojlerem, świszczącą turbiną i wielką mocą pod maską

mi tam kojarzy sie ze sztruclem z wielka rura wydechowa, ktory glosniej pierdzial niz przyspieszal meczac sie z wyprzedzeniem mnie, gdy jechalem roverkiem lajtowo 110,
najwidoczniej nie tylko zuzycie paliwa ma takie jak OHVka, osiagi rowniez ;p
No tak. Karol takie miał  :-)
https://www.youtube.com/watch?v=6BfX4Vmcvoc
A żeby nie śmiecić w temacie, to muszę napisać, że wczoraj wreszcie umyłem moje fake GTI, po (chyba) dwóch, lub trzech miesiącach stania, lub jeżdżenia takim ujebanym. Trzeba by jeszcze środek ogarnąć. Jak już się kiedyś wyliżę i ogarnę ważniejszą robotę, to wlatuje ponownie do niego most 3,9 i wymieniam flaki do napędu licznika w skrzyni. Pojeździłem trochę na tym roverowym i mi wystarczy. Aż tak wielkiej różnicy nie ma między nimi, a demona przyspieszenia i tak się z tego nie zrobi. Zawsze to niższe obroty na trasie i mniejsze spalanie. Ten roverowy jest jednak w miarę cichy, może takie delikatne, ledwo słyszalne śpiewanie dochodzi, ale to naprawdę cichy egzemplarz, za to 3.9 mi standardowo śpiewał, ale mi to nie przeszkadza, to jest cały urok tych aut. Ale zanim go przełożę, to go trochę spróbuję wypiaskować i pomalować, bo jeszcze nie jest najgorszy, bo trochę lakieru jeszcze na nim jest, więc będzie mniej roboty.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #470 dnia: Maj 22, 2022, 14:59:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jakie masz opony ? generalnie nie warto wymieniac napedu licznika, bo dluzszy most poprawi wskazania licznika, zaleznie od opon, albo skazuje blad wskazan, albo bedzie troche zanizal, ale mniej niz zawyza fabrycznie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #471 dnia: Maj 22, 2022, 20:31:35 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
A ten kierowca z Subaru wiedział że bierze udział w jakimś wyścigu czy poprostu stanąłeś obok niego na światłach?  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #472 dnia: Maj 22, 2022, 20:53:46 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
jakie masz opony ?
175/70 bodajże, 13"
generalnie nie warto wymieniac napedu licznika, bo dluzszy most poprawi wskazania licznika, zaleznie od opon, albo skazuje blad wskazan, albo bedzie troche zanizal, ale mniej niz zawyza fabrycznie
No, tu masz rację, bo już to wcześniej patentowałem, zanim wrzuciłem 4,3 i sprawdzałem z nawigacją i jeśli chodzi o prędkość, to było 4-5 km/h różnicy we wskazaniach (o ile dobrze pamiętam), opisywałem to już tu wcześniej, czyli licznik pokazywał mniej, niż było na navi, ale na przebiegu kilometrów troszkę brakowało. Oczywiście, nie są to aż tak duże wartości, żeby o to kruszyć kopie, ale denerwuje mnie świadomość, że nie jest tak, jak powinno. Choć i na upartego, to można by się przypieprzyć do ciut mniejszych opon, zamiast fabrycznych 185, ale tu różnice wartości, są chyba tym bardziej pomijalne? Generalnie, to nie za bardzo chce mi się targać od nowa skrzynię i nie do końca jestem pewny, że to zrobię, natomiast most, z pewnością zmienię, bo gdyby mnie kiedyś naszło sprzedać ten sprzęt, to pewnie trzeba by go przywrócić od oryginału, więc jedna robota mniej. Dlatego też m.in. zrobiłem taki myk z klimą, żeby tu nic nie przerabiać. Dawał sobie radę na tym 3,9, po prostu trzeba go troszkę wyżej pokręcić, niż na 4,3, żeby miał lżej po zmianie biegu, ale rover, to nie ohv i lubi wyższe obroty. 4,3 jest fajne "na miasto" ale na dłuższą metę, po trasach, jest męczące. Rover daje sobie radę na niższych obrotach, a ohv się strasznie męczy, więc tu jest pole do popisu i ten most mu nie zaszkodzi, a ja się też z nikim nie ścigam. Na 4,3 ta jedynka robi się strasznie krótka, a na 3,9 jednak jest jakaś odczuwalna różnica. Zobaczy się, zmiana mostu, to żadna robota, więcej pierdolenia jest z odpowietrzaniem hamulców. Fajnie miałem, jak miałem te zaciski lucasa z tyłu w starym caro, to nie było takich problemów i można było most codziennie zmieniać. Aż mnie kusi tu przerobić tak samo, bo ciągle ten ręczny jakiś niedorobiony jest, a podstawiłem go nawet ręcznie jeszcze. Nigdy nie lubiłem bębnów i to się nie zmieniło. Linka nie zapieczona niby, a hamuje jakby na jedno koło.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #473 dnia: Maj 23, 2022, 15:29:05 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Panowie, mam pytanko: czy z pomocą żurawia do silników polonezowe OHV wychodzi razem ze skrzynią, czy stawia opory i lepiej oddzielnie to robić? Potrzebuję wyciągnąć silnik do uszczelnienia i umycia (znaczenie terenu olejem przestało mnie cieszyć), wolałbym wyciągnąć w całości, będę dłubał sam  <mysli>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #474 dnia: Maj 23, 2022, 17:33:24 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Ja to zawsze wyciągam osobno,chwila dłużej ale wygodniej i nie trzeba się szarpać żeby to wytargać prawie w pionie  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #475 dnia: Maj 23, 2022, 20:07:30 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Łatwo obskrobać przedni pas o miskę. Wyciągasz praktycznie pionowo a łapa skrzyni lubi się haczyć o drążek środkowy. Wkładać jest chyba jeszcze gorzej.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #476 dnia: Maj 23, 2022, 23:04:45 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja bym się nawet nie zastanawiał, nad wykręceniem skrzyni, inaczej sobie nie wyobrażam. Ja kanału nie mam, a i tak skrzynię zawsze odkręcam. Jakbym miał, to tym bardziej bym odkręcił.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #477 dnia: Maj 24, 2022, 00:12:58 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w bez pomocy drugiej pary rak to praktycznie niewykonalne - nawet przy rozbiorce auta odkrecilem skrzynie od silnika, bo razem bym ich nie wyciagnal, a nie zwracalem uwagi, czy cos sie bedzie obijalo

175/70 bodajże, 13"
na takich kolach przy napedzie 1.6 to GPS pokazuje 90-91 ,gdy na liczniku jest 100 - tutaj zalozenie mostu dluzszego o 10% zniwelowaloby blad wskazan
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #478 dnia: Maj 24, 2022, 10:48:46 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Dawid91 jakby co to ten elektromagnes pasuje do rovera https://allegro.pl/oferta/elektromagnes-rozrusznika-ss4023-zm-11977383343 .

Dzięki, zamówiłem  <spoko>

Wczoraj akurat skończyłem robotę trochę przed północą, więc korzystając z okazji, po północy pojechałem na shella tankować we wtorkowej promocji  <ok>

Coraz mocniej zaczyna mi się wał odzywać. Tzn tak myślę, że to wał, bo most wydawał zupełnie inne dźwięki i zmieniały się one w zależności od tego czy dodawałem czy puszczałem gaz. Teraz niezależnie od tego jak jadę, i z jaką prędkością, słyszę nieco głuchy dźwięk ze strony napędu, nie wiem jak to ująć w każdym razie w ogóle nie przypomina odgłosów mostu które miałem przed wymianą mostu na cichy.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #479 dnia: Maj 24, 2022, 11:04:55 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A łożyska na półosiach masz świeże?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...