Autor Wątek: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu  (Przeczytany 3375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« dnia: Czerwiec 15, 2022, 18:25:23 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Witam .Mam problem z abimexem ,motor po remoncie od zera ,tłoki ,korby ,wał wszystko wyważone,wał z korbami wleciał od Plusa . Pytanie czy ktoś sprawdzał czy Plus ma w innym miejscu klin od dolnego koła pasowego niż stary typ?Już tłumaczę o co chodzi  wszystkie graty osprzętu czyli moduł,cpwk ,tps ,sonda itd, nowe.Po odpaleniu kulawo chodzi na wolnych obrotach tak jakby mu zapłony wypadały ,czasem se zgaśnie albo strzeli w dolot.Sprawdziłem lampa zapłon i zdębiałem, pokazuje 30 stopni przed GMP ,znak na kole w pionie przy sprawdzaniu lampa. Jedyne co mi przychodzi do głowy to albo klin w plusowym wale jest w innym miejscu albo mam trefne koło pasowe. Ktoś coś?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2022, 18:30:33 pm wysłana przez Artek824 »
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2022, 19:34:23 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 641
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Wydaje mi się że Daniel ma w swoim remontowanym silniku wał z plusa, ale głowy nie dam uciąć. Poszperaj w tym temacie, może trafisz na odpowiedź. http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=49713.60

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2022, 20:09:58 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Z plusa i to w dodatku z mojego. Wały w polonezie we wszystkich ohv były te same tak samo panewki,różnica jest tylko miedzy silnikiem na łańcuchu a pasku ze względu na szerokość przedniej panewki głównej  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2022, 20:55:17 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Też tak myślałem ale wysprawdzałem juz wszystko co się dało, wypodmieniałem i dalej lipa.Auto kupiłem nie palace z motorem w bagażniku a graty sam kompletowałem bo wielu rzeczy brakowało w tym koła pasowego ,które zakupiłem na alledrogo. Po sprawdzeniu zapłonu lampa przyszły mi do głowy tylko 2 rzeczy ,albo wał plusowy ma klin w innym miejscu (mało prawdopodobne) albo trefne koło które ma klin nie w tym miejscu co trzeba.
Wszystko wszystkim ale skąd się wzięło 30 stopni przed GMP na wolnych?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2022, 20:59:14 pm wysłana przez Artek824 »
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2022, 00:03:25 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zgadza się, mam wał z plusa, wszystkie są takie same.

CPWK ma prawidłową szczelinę między kołem pasowym? W moskwiczu montowałem abimexa i działy się cuda, okazało się, że czujnik siedział zbyt luźno w "prototypie" i prawie tarł o koło pasowe, co powodowało niekontrolowane zapłony.

Koło dobrze siedzi na klinie? Nie ścięło go czasem?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2022, 00:46:07 am »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
W sumie tego jeszcze nie sprawdzałem  ,ale jak go składałem na stojaku kontrolowałem temat kilka razy i niby siedziało wszystko prawidłowo. Klin oczywiście nowy aczkolwiek jeszcze to mi zostało do sprawdzenia .Szczelina 0.7 mm
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2022, 00:47:44 am wysłana przez Artek824 »
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2022, 09:55:43 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Sprawdź, bo sprawcą najdziwniejszych usterek jest często totalna pierdoła.  ;p
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2022, 12:32:58 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Koło sprawdzone, siedzi poprawnie na klinie ,dalej lipa
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2022, 22:40:29 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
GMP trzeba sprawdzić na czujnik zegarowy wkręcony w miejscu świecy na 1 cylindrze i zaznaczyć na kole OD NOWA GMP  -na bank będzie  inne niż fabryczna kreska, Kolejna sprawa o której nikt nie myśli to przewód od czujnika wału do modułu zapłonowego - ok 20 lat robi swoje -stary sztywny od oleju i mający zwarcia a zamiennika nie ma ...
Kolejna inna sprawa które daje ciekawe "efekty" to nowe świece bo sam się przejechałem na tym - nowe nie znaczy dobre... wkręć stare działające trupy i zobacz czy przypadkiem nie jest lepiej. Bo na 4 nowe 2 mogą nie palić  :]

Na korpusie przepustnicy są 3 wejścia na weze na takim przykręcanym elemencie - odpowietrzanie baku i jakieś tam pierdoły - w polonezie byłą tam gumowa zaślepka która mogła się zdegradować zobacz czy nie ciągnie tam przypadkiem lewego powietrza gdzieś. Kolejna sprawa silniczek krokowy i czystość iglicy i kanału obejściowego.
Do testów odepnij tez wtyczkę  czujnika predkości VSS ze skrzyni biegów i odepnij zasilanie kompa zeby zrestować - przez niego wolne obroty potrafią szaleć.
Zmierz tez proszę kompresje na poszczególnych garach na ciepłym silniku czy na pewno ok po remoncie - może np luzy są za ciasne czy coś...
Sprawdz tez spinaczem kody błędów PRZED ODPIECIEM AKU...  Cewki działają wszystkie poprawnie i dają iskre ? Swiece maja dobra szczeline ? Abimex  to dobry prosty system i musi działać
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2022, 23:17:57 pm wysłana przez Elwood#1887 »
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2022, 09:13:39 am »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Czujnik zegarowy już właśnie zamówiony.Ze świecami robiłem test na starych trupach bo też się nieraz na nowych przejechałem.Czujnik położenia wału z kabelkiem nowy oryginalny że starych zapasów,cewki podmieniałem ,moduły pod cewka też, kompy przerobiłem ze  3 i bez zmian .
Komprecha zmierzona ,jest ok .Pozostaje tylko sprawdzenie rozrzadu ,ale narazie czekam na czujnik zegarowy.
A co do błedow to wywalał blad krokowca ,też podmieniałem że sztuki ,bez zmian, przejście od wtyczki do sterownika 'przedzwonione' i niby jest ok.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2022, 09:15:44 am wysłana przez Artek824 »
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2022, 10:47:21 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
do ustawienia GMP nie potrzebujesz czujnika, wystarczy pret zeby uzyskac wystarczajaca dokladnosc,
potrzebna jest jedna osoba do pomocy, zeby krecila walem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2022, 18:38:40 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Teoretycznie tak,ale jeszcze przy jego pomocy ustawienie wałka rozrzadu sobie sprawdzę. Prętem jednak tak dokładnie nie wyczuje.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 02, 2022, 14:18:57 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Dzisiaj walnąłem łbem o miske olejowa i se przypomniałem co zrobiłem a mianowicie:
Założyłem ostrzejszy wałek z Rewaru u nich tzw .pierwszy sportowy zarys czyli lekko poprawioną seria ,myślę że pewnie on daje w kość bo wszystko jest ustawione na seryjne znaki .Myślę że trzeba będzie założyć koła rozrzadu z Plusa i z dużego koła zrobić regulowane i dopiero to wszystko poustawiac 
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2022, 19:53:13 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2022, 21:42:10 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
1.5? A komputer też masz fabryczny od 1.5? Były dwa typy, 1.5 miał inny.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 02, 2022, 22:34:01 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Mam wszystkie typy ,nówki sztuki .Teraz chodzi na kompie z 1.6 gli z sondą bo taka jest wiązka, ale wersje kompów beż sondy testowałem i też śmiga na nich. Jak to poskładam do kupy to wytestuje wszystkie podczas jazdy.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 02, 2022, 22:41:11 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 641
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Były cztery typy komputerów,. po dwa dla jednej pojemności.
Komp dla 1.5 AE czyli z silnik posiadający sondę lambda
Komp dla 1.5 AF czyli z silnik posiadający potencjometr CO na prawym fartuchu bez sondy lambda.
Komp dla 1.6 CE czyli z silnik posiadający sondę lambda
Komp dla 1.6 CF czyli z silnik posiadający potencjometr CO na prawym fartuchu bez sondy lambda
Na każdym kompie jest nalepka dla jakiej pojemności jest dedykowany oraz czy dla wersji z lambdą czy bez. Mam gdzieś w czeluściach HDD wsad który ponoć zwiększa moc i moment ohvłki ale nie wiem jak to wgrać.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2022, 22:44:10 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 03, 2022, 12:00:27 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
To bardzo miła informacja i pewnie bede sie uśmiechał do Ciebie w tej sprawie. Mam kabel do abimexa a żeby tam cokolwiek wgrać to trza by starego kompa i Windows 98 z racji że wszystkie programy latają pod Dos em.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 03, 2022, 12:04:30 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Aaa I Fuck up ów nie koniec ,oczywiście nie pomyślałem że jak założe ostrzejszy wałek zmieni się wartość podciśnienia w kolektorze ssacym. Chodzi już ok ale dalej jest trochu przylany no i wczoraj się okazało tj wyżej napisałem mapsensor ma przez to inne wskazania i dalej go jeszcze zalewa.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 03, 2022, 12:35:11 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
powinien skorygowac dawke po sondzie,

co do wgrywania programu, to nic do abimexa nie wgrasz - trzeba nagrac kosc na programatorze, stara wylutowac i najlepiej wlutowac podstawke, zeby wyjmowac kosc w razie potrzeby
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.