Autor Wątek: Czy te umowy są autentyczne ??? - Zakup auta  (Przeczytany 2585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy te umowy są autentyczne ??? - Zakup auta
« dnia: Czerwiec 18, 2022, 11:53:34 am »

Offline Avira625

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
    • Polonez / akwarium
Witam, mam do kupienia auto, które jest zarejestrowane na czarne tablice, posiada stary dowod rej. dane wypisane długopisem do dowodu. Raczej nie wyrejestrowany. Przeznaczenie jako służbowy. Pod podanym adresem pokazuje Pekao S.A. Auto z 1988r, posiadam umowę z 1989r sprzedazy tego auta. Chcę sprawdzić jego autentyczność. Czy możliwe że bank sprzedał auto po prostu na umowe kupna sprzedazy na osobe fizyczna ? Mozliwe ze juz po roku sprzedal auto ? Nie moge rozszyfrowac na kogo był zarejestrowany. Jedynie adres odczytałem i tam jest aktualnie siedziba Pekao S.A., ale też nie wiem od jak dawna. Auto to Polonez akwarium.

Potrzebuję pomocy, czy nie będę miał problemów z rejestracją takiego auta ? Może ktoś chciałby za przysłowiową flaszkę odczytać mi właściciela z dowodu ? Czy powinnienem się bać że mi nie zarejestrują auta czy przy takich starych rocznikach nie powinni robić problemów ?

Diagnosta w moim mieście mówi że raczej nikt nie podważy takiej umowy, ponieważ nikt nie zgłaszał kiedyś umów, nie było to nigdzie przechowywane.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odp: Czy te umowy są autentyczne ??? - Zakup auta
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2022, 14:39:43 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
A kto jest obecnym właścicielem ? Spisujesz umowę z osobą z ostatniej umowy i tyle.

Odp: Czy te umowy są autentyczne ??? - Zakup auta
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2022, 15:34:20 pm »

Offline Avira625

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
    • Polonez / akwarium
Mam dowód rej stary na auto 1988r, umowę kupna sprzedaży z 1989r i chcę spisać kolejną umowę z tą osobą z 1989r tylko moje wątpliosci budzi ta pierwsza umowa. Czy jest szansa, że auto służbowe zostało spisane za pomocą umowy kupna sprzedaży, a nie na fakturę vat albo coś takiego.

Odp: Czy te umowy są autentyczne ??? - Zakup auta
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2022, 15:50:35 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Osobiście też kupiłem kiedyś właśnie poloneza z PEKAO SA, był tak jako służbowe auto, ale jak im zaczął się sypać, to wynajeli rzeczoznawcę, on wycenił a ja kupiłem, następnie urząd skarbowy i rejestracja na mnie . Zero problemów. Tak była to umowa kupna sprzedaży.

Odp: Czy te umowy są autentyczne ??? - Zakup auta
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2022, 21:41:05 pm »

Offline Avira625

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
    • Polonez / akwarium
Ok dziekuje, nie co mnie Pan uspokoil, zrobie przeglad to bede probowal rejestrowac jak tak. Dziekuje.

Odp: Czy te umowy są autentyczne ??? - Zakup auta
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2022, 17:31:38 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Musi być ciagłosć umów pomiedzy właścicielem z dowodu a Tobą jako rejestrującym. Jak w takich umowach dane są nieczytelne to w urzędzie Ci je odrzucą/każą uzupełnić.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Czy te umowy są autentyczne ??? - Zakup auta
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2022, 00:54:23 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Mam dowód rej stary na auto 1988r, umowę kupna sprzedaży z 1989r i chcę spisać kolejną umowę z tą osobą z 1989r tylko moje wątpliosci budzi ta pierwsza umowa. Czy jest szansa, że auto służbowe zostało spisane za pomocą umowy kupna sprzedaży, a nie na fakturę vat albo coś takiego.

To dlatego że w późnych latach 80. jeszcze teoretycznie za komuny w Polsce był wolny rynek. A po rezygnacji Jaruzelskiego z urzędu prezydenta zaczęła się jego likwidacja i powrót do socjalizmu. Stąd w okresie między reformami Messnera, a Balcerowicza, pojawiają się papiery których dzisiaj nikt by nie wystawił.

Dodam że podatek VAT istnieje w Polsce dopiero od 1993 roku, stąd wcześniej nie mogła istnieć faktura vat.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E