Autor Wątek: FSO POLONEZ Budowa naprawa eksploatacja wydania różnice  (Przeczytany 1082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FSO POLONEZ Budowa naprawa eksploatacja wydania różnice
« dnia: Lipiec 07, 2022, 15:21:51 pm »

Offline ArekTruck

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Witam
Mam zapytanie które wydanie  książki FSO POLONEZ Budowa naprawa eksploatacja Edward Morawski WKŁ jest najnowsze ? i jest ostatnim uzupełnieniem czy wyd 17 z 2005 roku czy zawiera to co wydanie 14 z 2000r i wydanie 12 z 1998 roku
zamierzam zakupić na rynku wtórym w/w książke i chciałbym aby byla z najnowszymi danymi
pozdrawiam
Arek

Odp: FSO POLONEZ Budowa naprawa eksploatacja wydania różnice
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2022, 17:01:21 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Dobrze jest mieć też książkę Trzeciaka, one obie się razem uzupełniają. Najnowsze wydanie powinno mieć wszystko to co poprzednie, po 2000 w modernizacji poloneza praktycznie nic się już nie działo (poza poszerzeniem zawieszenia w trucku) więc pewnie były jakieś drobne poprawki w książce.  Mam Morawskiego z 2000 w pdf w sumie jest powszechnie dostępna ale wrzucę wieczorem też na forum żeby już było. przydałoby się jeszcze zeskanować dedykowaną do trucka Trzeciaka tylko jakoś się nie mogę zebrać .

Odp: FSO POLONEZ Budowa naprawa eksploatacja wydania różnice
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2022, 23:41:43 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Zakres książek (Morawskiego jak i Trzeciaka) zmieniał się na przestrzeni lat. Niektóre rzeczy dochodziły z uwagi na modernizacje samochodu np hamulce Lucas, inne nie były zawarte w kolejnych wydaniach. Z tego co pamiętam w początkowych wydaniach Trzeciaka był opis demontażu błotników a później już nie. Albo na przykład, to już raczej tylko ciekawostka, w pierwszym wydaniu Morawskiego był cały rozdział poświęcony Polonezowi 2000. W kolejnych wydaniach już tego nie widziałem.

Odp: FSO POLONEZ Budowa naprawa eksploatacja wydania różnice
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2022, 12:53:06 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Witam
Mam zapytanie które wydanie  książki FSO POLONEZ Budowa naprawa eksploatacja Edward Morawski WKŁ jest najnowsze ? i jest ostatnim uzupełnieniem czy wyd 17 z 2005 roku czy zawiera to co wydanie 14 z 2000r i wydanie 12 z 1998 roku
zamierzam zakupić na rynku wtórym w/w książke i chciałbym aby byla z najnowszymi danymi
pozdrawiam
Arek
Wydanie 2000 - 448 str
Wydanie 2003 - 452 str

Odp: FSO POLONEZ Budowa naprawa eksploatacja wydania różnice
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2022, 12:32:20 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
w pierwszym wydaniu Morawskiego był cały rozdział poświęcony Polonezowi 2000. W kolejnych wydaniach już tego nie widziałem.
To dobrze, że wydawca nie marnował papieru na drukowanie stron kompletnie nieistotnych z punktu widzenia przeciętnego posiadacza poloneza.