Autor Wątek: Janusz- Polonez Caro Plus 97  (Przeczytany 6554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 27, 2023, 19:46:44 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Dla mnie żadna to nowość. Nie ma czegoś takiego że do Poloneza nie można indywidualnych tablic. Delikwent chce, płaci i ma. A to,że w urzędach za szkłem siedzą nie przeszkolone osoby to już inna sprawa


Można by wywnioskować stereotyp,że jak masz Poloneza to Ci się nie należy bo nie można nazw własnych czy tez,że jesteś biedak.
Dzisiejsze realia odzwierciedlają mentalność polaków z tamtych lat. Kiedyś sprzedał prawie darmo a dziś spogląda na to z łezka w oku i bije się w plecy,że nie dbał i ze zlomowal
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2023, 19:50:08 pm wysłana przez śledzik »
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 29, 2023, 06:06:24 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
W urzędach jest tak, że albo ludzie się znają na przepisach przez przypadek, bo i tak konkurs był zrobiony pod nich, albo się nie znają, bo nikt normalny by nie był bieżąco z przepisami za takie pieniądze.

Chcesz coś niestandardowego załatwić w urzędzie, to tak wkuj przepisy żeby zawstydzić urzędnika, to wszystko przejdzie. Nie znasz przepisów, to przynajmniej przekonująco zgrywaj pewniaka i zgrywaj prawdopodobne numery z prawdziwych ustaw.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 31, 2023, 04:55:18 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Niektórzy twierdzą, że są w stanie zrobić skuteczny dym. Jeden chłopaczek z forum syreniarzy pisał kiedyś, że w urzędzie w Krakowie przy przerejestrowywaniu na siebie udaje mu się zachować czarne tablice. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale w Białymstoku byłoby mniej więcej tak:
To pan się jeszcze na spokojnie zastanowi, czy chce dzisiaj załatwić sprawę, a ja poproszę następną osobę...

Co do indywidualnych, nie zastanawiałem się nigdy, czy w rzeczywistości udało mi się spotkać poloneza z takimi tablicami. Indywidualne są wyjątkowe same z siebie, chociaż teraz już spowszedniały ze względu na realną wartość 1000 zł, który trzeba na takie tablice przeznaczyć. Najbardziej zwracały uwagę jeszcze w czasach "flagowych" - zwłaszcza, kiedy widziało się je na takich samochodach jak daewoo espero czy ford sierra...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2023, 04:57:01 am wysłana przez mp79 »

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 31, 2023, 06:58:22 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Niektórzy twierdzą, że są w stanie zrobić skuteczny dym. Jeden chłopaczek z forum syreniarzy pisał kiedyś, że w urzędzie w Krakowie przy przerejestrowywaniu na siebie udaje mu się zachować czarne tablice.

Pewnie przerejestrował na białe i zgłosił źe czarne zaginęły.

W każdym razie dzisiaj by taki numer nie przeszedł, bo system komputerowy w przeciwieństwie do papieru, po prostu pewnych rzeczy nie przyjmie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 31, 2023, 21:10:22 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Jedyny sposób to dopisać się jako współwłaściciel i potem wykreślić starego ale trzeba znaleźć kogoś kto na to pój
dzie.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 01, 2023, 05:05:12 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No nie wiem... Teraz, jak masz dopisanego współwłaściciela, w d.r. nie ma informacji o nim, tylko "współwłasność". Poza tym, jak zmienia się pierwszy współwłaściciel, zmienia się pierwsza strona dokumentu i nie wyobrażam sobie, że nie każą zmieniać tablic. No chyba że po drugiej stronie trafisz na miłośnika czarnych, co bardzo wątpliwe.
Nam na początku stycznia 2004 starego lublina kazali przerejestrować na białe, mimo iż zmienił się tylko drugi współwłaściciel. Być może, gdyby sprawa oparła się o wyższe instancje, można by było zachować czarne, ale nikt nie miał czasu ani siły kopać się z koniem.
Gdyby tak się zastanowić, w takiej sytuacji wszystko sprowadza się do dobrej bądź złej woli urzędnika. Każdy dowód rejestracyjny wypisuje się tak samo - drukarzom wszystko jedno, kogo i jaki nr rejestracyjny wpiszą. Ale urzędnicy zawsze mogą powoływać się na przepisy - a te wyraźnie wskazują, jaki wzór tablic teraz w Polsce obowiązuje...

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 01, 2023, 10:13:14 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Jedyny sposób to dopisać się jako współwłaściciel i potem wykreślić starego ale trzeba znaleźć kogoś kto na to pój
dzie.
Próbowałem tak zrobić, samochód od nowości z rodzinie - zmiana właściciela z dziadka na ojca tzn współwłasność a potem dziadek zmarł i chciałem to wyprostować to od razu kazali zmieniać tablice.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 02, 2023, 16:13:16 pm »

Offline Matiz OBR

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 10
    • GF8, K11, Miatolonez, Chorzuk
Hej

Patent z współwłaścicielem raz przechodził, raz nie. Dużo zależało od losowych czynników, np. jak babka sie skapnęła że coś jest nie tak i poleciała do naczelnika sie spytać, to zazwyczaj było "po ptokach".

Jak nie zwróciła uwago to przechodziło. Zazyczaj "na wioskach", w duzych miastach prawie zawsze robili problem

Generalnie ostatnio ich argumentem jest zawsze "cepik 2.0 tego nie przepuszcza bo brakuje jednej cyfry"

A już całkiem kończąc temat- ponoć nasza ulubiona partia znowu coś pogmerała w przepisach i niby jest prikaz wymiany tablic na białe, nawet jak właściciel, nawet jak aktualnie zarejestrowane.

Nie sprawdzałem nawet tej sprawy, bo już dawno przestałem liczyć na czarne. A my mieliśmy wyjątkowo fajną sytuacje ,że Dyrcio od ktorego kupilismy poldka był skłonny do patentu "na współwłąściciela", bo też mu sie podobały te blaty. Tylko ja jak debil sie poszedłem przed całą akcją spytać do urzędu... i spaliłem patent dla wszystkich w moim mieście prawdopodobnie....  <idiota>

A to, że my krzyczymy od dawna, że jedyne prawdziwe historyczne blaty to czarne na białym ,a nie gówniane "żółte autko przedwojenne" to już nawet mi sie nie chce gadać...

w UK jakoś idzie zrobić białe na czarnym odblaskowe...

Że nie wspomne o kangurach , gdzie na japonskie auto można sobie zrobić austalijskie blaty stylizowane na JDM. My jak zwykle sto lat, już nie za murzynami, tylko nawet za kangurami...



A to, że mamy najbrzydsze blaty na świecie, a nasz polska czcionka to jak ktoś powiedział "gwałt na liternictwie" to bede pisał za każdym razem jak ktoś podnosi temat tablic. Zobaczcie jakie niemieckie blaty są ladne, czcionka FE-Schrift, cieszy oko!

Apropo afryki, to nawet SudAfrica (Gauteng) ma lepsze blaty od nas!

Marzeniem ściętej głowy jest, żeby w obliczu zapowiadanego od dawna pozbycia sie wyrózników wojewódzkich
robili tablice z małym godłem wojewódzkim, tak jak to było planowane przy przesiadce "z czarne na czarne" pół wieku temu

Francuzi mają fajne. Nowa czcionka zdecydowanie na minus (stare francuskie blaty biale na czarnym były śliczne!)
Ale każdy okręg ma jakiś swój znaczek na tablicy.

Druga sprawa- nasz ukochany rzad mógłby w koncu przestać traktować blaty jak dokument państwowy, którego potarganie grozi więzieniem, tylko przejść na plastkowe blaty do kupienia na każdym rogu jak w UK!

kto kiedyś zgubił rejestracje i musial wyrabiać wtórnik pewnie tez jest tego samego zdania...
To sie niestety nie zdarzy, bo ktoś zarabia za dużo kasy na produkcji tablic i ani myśli wyrzec sie zarobku...

Serio
i tutaj na bok preference polityczne
chciałbym żeby jakiś petrolead wdostał sie w końcu do odpowiedniego resortu i pootwierał wszystkie okna zeby tam przewietrzyć!

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 02, 2023, 18:33:44 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
mamy najbrzydsze blaty na świecie, a nasz polska czcionka to jak ktoś powiedział "gwałt na liternictwie"
U nas, jak dla mnie, czcionka jest OK. A przynajmniej z początku tak było, dopóki nie weszły ośmioznakowe i nie trzeba było szukać węższych odpowiedników niektórych liter, które z czasem stały się standardem dla wszystkich wydawanych tablic, potem jeszcze te pokraczne zmniejszone, przez co zabrakło czteroznakowych wariacji i trzeba było wymyślać nowe wyróżniki dla województw...
Ogólnie, co się dało w Polsce spieprzyć, spieprzono również w dziedzinie tablic rejestracyjnych.
Aż dziwi wrażenie, że szwedzkie od jakiegoś czasu wydawane są z nową czcionką, bardziej przypominającą tę naszą, a nie - jak wcześniej - litewską.
Ale co do czcionki, chociaż od czasu pierwszych białych tabli, które w niezmienionej formie odziedziczyły ją po czarnych, rzeczywiście ją okaleczono, dla mnie ukraińskie to jednak  największa stylistyczna porażka - wyglądają jak żart Zełenskiego, pisane jak przez kurę pazurem. Rosyjskie mają podobną czcionkę, ale nie wiem - nie wyglądają aż tak tragicznie...

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 02, 2023, 19:55:08 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG


A to, że my krzyczymy od dawna, że jedyne prawdziwe historyczne blaty to czarne na białym ,a nie gówniane "żółte autko przedwojenne" to już nawet mi sie nie chce gadać...


A to, że mamy najbrzydsze blaty na świecie, a nasz polska czcionka to jak ktoś powiedział "gwałt na liternictwie" to bede pisał za każdym razem jak ktoś podnosi temat tablic. Zobaczcie jakie niemieckie blaty są ladne, czcionka FE-Schrift, cieszy oko!

Zgadzam się w 100%. Ale jak to w Polsce, musimy mieć po prostu wszystko przaśne, i brzydkie - oprócz natury. Po prostu jesteśmy jako naród na bakier z estetyką, którą wyrzucono do śmietnika wraz z likwidacją stanowiska plastyka miejskiego w latach 90.

Największym gwałtem są wspomniane "żółte" blachy - są tak kiczowate, bo zaprojektowane w okresie panowania pierwszej fali disco polo, i ogólnej mody na czerwone ramy okienne z żółtymi klamkami itp :P. Nigdy nie chciałem tego chłamu na samochód, nawet za korzyści wynikające z możliwości naginania prawa dzięki żółtym.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 07, 2023, 15:38:49 pm »

Offline Anka99

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
    • Polonez Bella
Zły dzień...

Janusza zamieniłam na Belle z moimi przyjaciółmi, więc deal jak najbardziej dla mnie satysfakcjonujący. Tablice ma indywidualne, bo po prostu zostały takie nadane dla zakładu pogrzebowego, w którym kiedyś "służyła". Jako, że nie trzeba teraz zmieniać tablic, a są one dla mnie takie trochę klimatyczne to zostały. Szczerze mówiąc szkoda by mi było trochę wydawać siana sama z siebie gdybym takie miała mieć. Wolę wpakować ten 1000 PLN w części czy nawet paliwo.
Pozdrawiam!  :]

Edit. Ogołem na codzień wali mnie za przeproszeniem to jakie kto ma tablice. Żółte, zielone, czarne czy kij wie jakie. Nie mam jakiegoś parcia na konkretne, ale co kto lubi. :D
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2023, 15:40:58 pm wysłana przez Anka99 »
Jedyne co spalił Fiatem to duże ilości paliwa.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 07, 2023, 19:22:35 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Gdyby ktoś mnie zapytał, który samochód wymieniłbym na nowszy, pierwszy, który nasuwa mi się na myśl, jak na złość, jest akurat na indywidualnych tablicach, z nazwą firmy. 😅
Kurczę, nie chciałbym, żeby ktoś obcy jeździł z taką indywidualką, a do wymiany tablic przecież nie zmuszę. Zanosi się na dożywocie, a samochód ma dopiero 10 lat 😣

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 07, 2023, 20:34:35 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jako, że nie trzeba teraz zmieniać tablic
indywidualnych nigdy nie trzeba bylo zmieniac, chociaz baby w niektorych WK twardo probowaly wprowadzic swoje widzimisie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 08, 2023, 09:23:10 am »

Offline Anka99

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
    • Polonez Bella
O kurde to nie miałam pojęcia. Myślałam, że jest tak jak z normalnymi blachami.

Tak naprawdę jak pozdejmuje naklejki z ich zakładu i zrobię swoje to nikt nie będzie nawet kojarzył ich firmy.  : <lol>
Jedyne co spalił Fiatem to duże ilości paliwa.