Autor Wątek: Likwidacja szkody - ile powinienem dostać...  (Przeczytany 1677 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Likwidacja szkody - ile powinienem dostać...
« dnia: Lipiec 15, 2022, 10:43:09 am »

Offline mafii

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1995 & 2000
Cześć. W skrócie - mój polonez został uszkodzony na parkingu. Sprawca oczywiście uciekł - po miesiącu ustaliłem kto to - ostatecznie mam jego oświadczenie o spowodowaniu kolizji. Ubezpieczycielem jest Warta, mój Polonez to ATU Plus GTI, kolor 69e. Uszkodzenia to tylny zderzak (wyrwany z mocowania, mocowania połamane, narożnik i cała lewa cześć odrapana do czarnego), rozbita tylna lewa lampa. Domyślam się, że ubezpieczyciel sprawcy będzie chciał wypłacić jakieś grosze (nie zdziwię się, że jeszcze całkę w wysokości 800zł). W tych zwariowanych ekonomicznie czasach straciłem osobiście wyczucie co ile teraz kosztuje. Doradźcie mi proszę abym nie wyszedł na jelenia. Wiem, że jeśli sam tego nie dopilnuję to będę miał tam odwaloną rzeźbę (ze względu na ślizgi i połamane mocowania), lakiernikiem też nie jestem - zdaję sobie też sprawę, że kolor 69e (złoty metalik) też ciężko dobrać. Chcę to zrobić zgodnie ze sztuką aby autko cieszyło jeszcze oko. Pozdrowienia :)

Odp: Likwidacja szkody - ile powinienem dostać...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2022, 10:52:48 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Poczekaj cierpliwie na wycenę. Jeśli będzie mała, to bierz faktury na części i usługi. Muszą Ci pokryć szkodę w całości. Napewno wartość auta wylicza średnica biorąc pod uwagę allegro, olx i inne portale bo FSO w katalogach to już dawno nie ma. Będą mieli ciężko to rzetelnie wycenić
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Likwidacja szkody - ile powinienem dostać...
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2022, 19:00:11 pm »

Offline roverek

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 mpi
Z własnego doświadczenia. Warta. Ubezpieczyciel sprawcy tak wyceni pojazd, że prawdopodobnie będzie szkoda całkowita. Ponieważ koszt materiałów i naprawy wg rzeczoznawcy  przekroczy wartość pojazdu. Zdobycie oryginalnych części zamiennych ( bo tak powinni kalkulować) jest już niemożliwe. Zaproponują jakieś grosze.
W moim przypadku wycena robocizny i materiałów nieznacznie przekroczyła wartość pojazdu, i dlatego szkoda całkowita.  I tu zwróć uwagę na wycenę. Bo rzeczoznawcy ubezpieczycieli świadomie zaniżają wartość pojazdu i nie uwzględniają dodatkowych aspektów na Twoją korzyść. W moim przypadku olewali argumenty stojąc na stanowisku ich wyceny. Dopiero powołanie rzeczoznawcy (mojego) i jego wycena spowodowała, że ubezpieczyciel zgodził się na naprawę pojazdu. To nie był polonez.

Odp: Likwidacja szkody - ile powinienem dostać...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2022, 10:49:25 am »

Offline mafii

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1995 & 2000
Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Odpiszę tutaj jak dostanę wycenę szkody. Coraz częściej myślę o przerobieniu na minusa (zderzaki, listwy i nosek) - być może nawet orciari. Pozdrowienia

Odp: Likwidacja szkody - ile powinienem dostać...
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2022, 08:20:15 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Jest duża szansa że dostaniesz odpowiednią kasę za szkodę, Ja w tym roku dostałem koło 5 tyś i to jeszcze nie była szkoda całkowita według ubezpieczyciela. A miałem do wymiany lewy błotnik, maskę, nosek, atrapę, zderzak, lewą lampę i jakieś drobniejsze rzeczy

Odp: Likwidacja szkody - ile powinienem dostać...
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2022, 23:36:51 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Lakierowanie lekko zarysowanego zderzaka 1300zł rok temu w AXA. Nie był to Polonez.
Wrzuć fotkę uszkodzenia Atu.

Odp: Likwidacja szkody - ile powinienem dostać...
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2022, 11:02:22 am »

Offline mafii

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1995 & 2000
Witam Przyjaciele - w załączeniu fotki uszkodzeń. Wycenę dostałem na 1152 zł netto (1417zł brutto ). W wycenie co nie podoba mi się to naprawa zderzaka - wyceniona na 30zł. Kto wie jak wygląda mocowanie w plusie to zdaje sobie sprawę, że to ciężko nawet naprawić zgodnie ze sztuką. Brać? Nie brać?

Odp: Likwidacja szkody - ile powinienem dostać...
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2022, 14:02:57 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Ja bym brał. Wypłata nawet 1zl odszkodowania to już według przepisów przyznanie się do winy przez co później łatwiej o dopłatę do roszczenia
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Likwidacja szkody - ile powinienem dostać...
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2022, 14:28:47 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
30pln za przyklejenie mocowania bocznego moze jest cena realna, a moze nie,
cala kwota wydaje sie niska jak na dzisiejsze czasy, raczej sugeruje brak wymiany elementow zderzaka, a boczne mocowanie nie jest jedynym w przypadku zderzaka,
napisz co i jak zostalo policzone, oni lubia wrzucac amortyzacje gdzie tylko sie da
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Likwidacja szkody - ile powinienem dostać...
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 18, 2022, 07:16:11 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Ja jak dostałem wyliczenie to ceny części brali np z allegro, Wiec u mnie odszkodowanie się zgadzało

Odp: Likwidacja szkody - ile powinienem dostać...
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 18, 2022, 11:49:44 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
Brać? Nie brać?
brać ale nie na zasadzie ugody. potem odsprzedać szkodę dalej i przytulić drugie tyle
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Likwidacja szkody - ile powinienem dostać...
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 18, 2022, 16:17:53 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Kuzyn tak się odwoływał jak mu gość w golfa 2 GTI wyjechał,kasa już była spokojnie na naprawę i jeszcze by zostało ale mu było mało aż ostatecznie wypłacili 2/3 z ceny początkowej i tyle z tej januszerki było  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Likwidacja szkody - ile powinienem dostać...
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2022, 23:00:37 pm »

Offline mafii

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1995 & 2000
Udało się wynegocjować 1900zł brutto. Do tego mam dostać 300zł na auto zastępcze. Myślę, że jest ok. Dzięki Panowie za pomoc <3