Autor Wątek: Kontroler świateł  (Przeczytany 1021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kontroler świateł
« dnia: Sierpień 07, 2022, 10:27:35 am »

Offline polder300

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez atu 2,9 V6 400KM polonez atu plus seria
Witam. Muszę wymienić kontroler świateł w swoim  Atu Plus 1,6 z 2001 roku. Na aledrogo jest taki sterownik ale od Lublina o symbolu APE 21-3352.Z mojego  sterownika starte są napisy nic nie można odczytać. Czy będzie pasował nie będzie problemu z kontrolka przepalonej żarówki i tym podobne?

Odp: Kontroler świateł
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2022, 21:44:07 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Coś mi się wydaje, że chyba wszystko może nie działać, a na pewno ogrzewanie tylnej szyby z przyczyn oczywistych. Te bajery typu kontrola przepalonych żarówek, to mogą tam też być, ale raczej wszystkiego co w polonezie, to nie ma. Poszukaj od poloneza. Nie na darmo są różne typy. Między atu a caro też zdaje się były różnice. Same mikroprocesory fizycznie są takie same (mają takie samo rozmieszczenie pinów). Nie zakładałem nigdy takiego z Lublina, to na 100% nie powiem, ale chyba lepiej nie ryzykować.

Odp: Kontroler świateł
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2022, 22:35:47 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Buźka, kontroler swiatel to nie jest mikroprocesor, tylko ten bialy przekaznik (zielony jest od przeciwmglowych) ,
na bialym jest napiane APE 21 ,nizej jakis nr zaczynajacy sie od 07, ale nie wiem czy to model, nie mam z czym porownac,
akurat ten jest z Trucka i taki ma czarny nadruk, a wiec kolejny sterownik poza mikroprocesorem (niebieski) z przeznaczeniem do roznych modeli

P.S.
znalazlem zapasowe nowki do caro/atu,
numer to jednak model, zielone maja ten sam APE 22 076759,
bialy caro/atu APE 21 076758 , ma tez napis 2x(55+60)W  6x5W ,a w trucku w tym miejscu jest 4x5W - zapewne chodzi o roznice w postaci podswietlenia tylnej tablicy
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2022, 22:53:24 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kontroler świateł
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2022, 23:26:25 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Buźka, kontroler swiatel to nie jest mikroprocesor, tylko ten bialy przekaznik (zielony jest od przeciwmglowych) ,
Kurła, masz rację. Zaćmiło mnie chyba i nie skojarzyłem, o czym pisze autor tematu. Ale tak, czy inaczej, to nie wiadomo, czy to wszystko jest to samo, choć niby akurat kontroler świateł powinien mieć te same funkcje, co w poldku. W Lublinach II po lifcie, instalacje elektryczne były już bardzo podobne do polonezowych, więc to chyba powinno działać.