Autor Wątek: króciec filtra paliwa caro plus  (Przeczytany 1501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

króciec filtra paliwa caro plus
« dnia: Wrzesień 09, 2022, 22:23:18 pm »

Offline tomi222

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez caro plus
Witam.
Poszukuję króćca filtra paliwa do Poloneza caro Plus silnik 1.6 gli wielopunktowy wtrysk.
Jest to króciec wkręcany w filtr metalowy (np filtr filtron PP 859)
Konkretnie potrzebuję króciec na wyjściu z filtra, ten kątowy.
Może ktoś z Was posiada taki króciec na sprzedaż lub wie gdzie taki mogę dostać ewentualnie czy pasuje z jakiegoś innego samochodu.
Będę wdzięczny za pomoc bo mi się ułamał i auto w tej chwili stoi.
Pozdrawiam
Tomek

Odp: króciec filtra paliwa caro plus
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2022, 18:28:05 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Wszystko inne tylko nie filtron . TO dziadostwo się rozpada i zapycha wtryskiwacze . 4 pod rząd mi się rozpadły w Roverze a są identycznie jak te tu na zdjęciu. Najłatwiej było by ci znaleźć właśnie linie paliwową od Rovera przy ścianie grodziowej są identyczne końcówki.  Szukaj z rovera nawet nie Poloneza z ściany grodziowej miały identyczne króćce.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2022, 18:30:09 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: króciec filtra paliwa caro plus
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2022, 22:13:55 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
a tak  jak masz trochę czasu i chęci  to proponuje całkowicie przerobić to gówniane  rozwiązanie i zmienić lokalizacje dla tego filtra -wsadź go jak w jedno-punkcie  na  fartuch
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: króciec filtra paliwa caro plus
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2022, 00:26:19 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w jednopunkcie jest w tym samym miejscu, ale na wezach nakladanych na gladkie krocce,
i tak najlepiej przerobic w GSI, tak robilem i dla pewnosci zakladalem po dwie opaski zaciskowe na krociec, ale generalnie takiej potrzeby nie ma

P.S.
przez umiejscowienie nadal jest problem przy wymianie filtra, bo weze trzeba sciagnac, a sa zazwyczaj mocno przyklejone do krocca, a ciasno tam na rozne manewry,
jednak w GSI nie ma miejsca pod maska, by jakos rozsadnie wcisnac ten filtr
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: króciec filtra paliwa caro plus
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2022, 00:49:36 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
jednak w GSI nie ma miejsca pod maska, by jakos rozsadnie wcisnac ten filtr
Pozwolę sobie się nie zgodzić. Ja dawno wywaliłem to pod maskę i umieściłem nieopodal pompy hamulcowej, a połączyłem to na wężach z rovera, bo jak ktoś tu przytomnie zauważył, gwinty są te same. Nie pokażę zdjęcia, bo go nie mam, a teraz i tak siedzi roverek. Umieszczenie tego filtra w fabrycznym miejscu, to nieporozumienie, delikatnie mówiąc. Wszystko koroduje na potęgę, a i z odkręceniem problem, bo trzeba się nagimnastykować.

Odp: króciec filtra paliwa caro plus
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2022, 10:48:26 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
jednak w GSI nie ma miejsca pod maska, by jakos rozsadnie wcisnac ten filtr
Ej no bez przesady, ja nie dość że mam wciśnięty filtr paliwa, to za nim dodatkową pompę paliwa robiącą właściwe ciśnienie na listwie. Także sam filtr można spokojnie zmieścić tylko trzeba ciut inaczej poprowadzić przewody.



I spokojnie można to zrobić na opaskach.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: króciec filtra paliwa caro plus
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 11, 2022, 14:09:23 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tylko fabrycznie, gdy tam jest obudowa filtra powietrza i ida przewody do chlodnicy oleju wspomagania, a trzeba miec miejsce na parownik gazu,
to juz miejsca na filtr benzyny nie ma,
a w dodatku trzeba rzezbic przy przewodzie doprowadzajacym paliwo do listwy,
miejsce filtra beny w Plusie moze nie jest najszczesliwsze pod wzgledem wymiany, ale raz na kilka lat to nie jest uciazliwe,
szukac nowego trzeba, gdy chce sie zamontowac zewnetrzna pompe paliwa, bo tam jest akurat jedno z lepszych miejsc na pompa - wtedy brakuje miejsca na filtr :p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: króciec filtra paliwa caro plus
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2022, 20:18:22 pm »

Offline tomi222

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez caro plus
No na razie sobie poradziłem, tzn. podłączyłem przewody na złączkach hydraulicznych.
Natomiast nadal wolałbym bez rzeźby żeby to zostało także pewnie będę jeszcze szukał tego króćca

Odp: króciec filtra paliwa caro plus
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2022, 21:43:48 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Odpisałem Ci na twój post ale w innym dziale ;/ nie zauważyłem, że złożyłes temat w dwóch miejscach.
Króciec oczkowy prosty chyba na M14, do tego śruba i 2 podkładki miedziane i założyć na to przewód gumowy i porzadny cybant i będzie bez żadnej rzeźby typu drut
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)