Autor Wątek: Polonez Truck 1.9D 96' + Polonez Bella 1.6 GLI 00' + Kto wie? ;)  (Przeczytany 1853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasso94

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 6
    • Polonez Truck
Pozwolę sobie naskrobać swój temat zbiorczy, tak żeby nie zaśmiecać forum swoimi wynalazkami :]

Na początek przedstawiam swojego pierwszego poldka, czyli Truck w klekocie :)

Kupiony przypadkiem od pierwszego właściciela w 2021 roku. W dniu zakupu niecałe 92 tysiące przebiegu. Wizualne słabe 2/10, ale mechanicznie śmiem twierdzić nowe auto. Do 2014 czynna służba w hurtowni fajek - 88 756 kilometrów wg cepiku, potem po kilka stówek przebiegu rocznie. Na drugi dzień powrót do domu o własnych siłach ponad 400 kilometrów, rozruszałem tylko zacisk w kole ;) Nawet fotek konkretnych nie mam z tamtego czasu ;/





Blacha jak na poloneza bez tragedii, progi wstawione nowe, nic się nie łamie ale wiadomo, tu i ówdzie niedługo coś trzeba będzie podłatać. Silnik pali na widok kluczyka i chodzi jak zegarek - to największy atut tego egzemplarza. Wołek roboczy na dojazdy do pracy idealny :) Wiadomo, przez czas jaki jest u mnie były przygody, choćby zatarte łożysko w kole zamachowym przez które musiałem zrzucać skrzynię lub regulator napięcia odmawiający współpracy gdy akurat auto było potrzebne ;) Na dziś, po wielu godzinach pracy i zabiegów upiększających prezentuje się mniej więcej tak:




Czekam na lepszą pogodę i chęci, wleci nowy rozrząd i biorę się za uszczelniacze pompy ;)

Drugie (a chronologicznie to trzecie) kilka metrów szczęścia to zahibernowana, a raczej dobrze balsamowana przez poprzedniego właściciela plusowa Bella z 2000 roku. Oryginalna do bólu, garażowana i zadbana. Decyzja o zakupie oczywiście podjęta w 5 minut od znalezienia ogłoszenia. Czemu trupowóz? A dlaczego nie? :) Lubię auta trochę inne niż wszystkie. Do tej pory wymieniłem w niej klocki i giętkie przewody. Wpadły nowe drążki kierownicze, krzyżaki i podpora, Poza tym filtry, płyny i kosmetyka. Przyciąga wzrok i cieszy oko - i po to właśnie jest :)






Plan to zachować ją w takim stanie jakim jest przez kolejne lata. Większość tych aut skończyła na złomach, złombolach i jako kampery...

No i na wszelki wypadek gdyby taki pomysł się urodził, to nie muszę bić się z myślami, bo jest i kolejna tyle że 1.9D 98' chodząca na wszystkim co się wleje do baku <cwaniak2> Jak to mówią, auto żony  ;>



Nie nie nie, to żadna fascynacja tematem zimnego towaru :) Ta sztuka była druga po białym i miała być jedyna z "leżanek", ale że okazja była na trzecią to nic nie poradzę... :) No i pewnie to jeszcze nie koniec, polonezy to choroba  ;>



Odp: Polonez Truck 1.9D 96' + Polonez Bella 1.6 GLI 00' + Kto wie? ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2023, 19:46:55 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
4 halogeny wesem na dachu trucka - super, super. super  :d Swego czasu namawiałem kumpla, żeby w swoim tracku takie zrobił.

Gdyby jeszcze miał jakieś fajniejsze burty, tak żeby przypominał pickupa... jakbym miał trucka, to bym się bawił w rzeźbienie (jeśli się da)
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2023, 19:52:53 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Polonez Truck 1.9D 96' + Polonez Bella 1.6 GLI 00' + Kto wie? ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2023, 20:26:02 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
4 halogeny wesem na dachu trucka - super, super. super  :d Swego czasu namawiałem kumpla, żeby w swoim tracku takie zrobił.
Popieram! Elektrownia zawsze spoko  :d

Gdyby jeszcze miał jakieś fajniejsze burty, tak żeby przypominał pickupa... jakbym miał trucka, to bym się bawił w rzeźbienie (jeśli się da)
Znaczy się El Camino style?

Fajny  :d
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Polonez Truck 1.9D 96' + Polonez Bella 1.6 GLI 00' + Kto wie? ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2023, 20:44:37 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło

Gdyby jeszcze miał jakieś fajniejsze burty, tak żeby przypominał pickupa... jakbym miał trucka, to bym się bawił w rzeźbienie (jeśli się da)
Znaczy się El Camino style?

Fajny  :d

Pamiętam artykuł na jego temat. Przeróbka tyłu nadwozia - mistrzostwo! Szkoda, że autor na tym nie poprzestał, bo reszta projektu kompletnie do mnie nie przemawiała.

PS. Tomasso94,  pierwsza trupiarka - też w klekocie?

Odp: Polonez Truck 1.9D 96' + Polonez Bella 1.6 GLI 00' + Kto wie? ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2023, 20:47:28 pm »

Offline Tomasso94

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 6
    • Polonez Truck
PS. Tomasso94,  pierwsza trupiarka - też w klekocie?

Ah, zapomniałem dopisać. No na mój gust jeśli chodzi o poloneza niestety nie, bo jest to 1.6 GLI Boszowe... No ale na szczęście żadnych niepokojących objawów jak na OHVkę :)

Odp: Polonez Truck 1.9D 96' + Polonez Bella 1.6 GLI 00' + Kto wie? ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2023, 20:49:20 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wiem, w międzyczasie doczytałem w tytule wątku. 😊

Odp: Polonez Truck 1.9D 96' + Polonez Bella 1.6 GLI 00' + Kto wie? ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2023, 20:56:17 pm »

Offline Tomasso94

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 6
    • Polonez Truck
 
4 halogeny wesem na dachu trucka - super, super. super   Swego czasu namawiałem kumpla, żeby w swoim tracku takie zrobił.

Dla niektórych kwestia dyskusyjna - ale osobiście polecam, dzień w nocy <cwaniak2>

Odp: Polonez Truck 1.9D 96' + Polonez Bella 1.6 GLI 00' + Kto wie? ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2023, 22:19:52 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zdecydowanie takie coś jest ciekawsze niż 9999 raz murzyńskie felgi :) No i 6x długie muszą faktycznie dawać radę w nocy.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Polonez Truck 1.9D 96' + Polonez Bella 1.6 GLI 00' + Kto wie? ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2023, 02:46:22 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2863
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Ciekawe co na to alternator
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Polonez Truck 1.9D 96' + Polonez Bella 1.6 GLI 00' + Kto wie? ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2023, 09:30:55 am »

Offline Tomasso94

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 6
    • Polonez Truck
Ciekawe co na to alternator

Myślę że te 70A wystarczy na użycie od czasu do czasu trochę większej ilości światła i jakaś poważna krzywda mu się nie dzieje  <ok>

Odp: Polonez Truck 1.9D 96' + Polonez Bella 1.6 GLI 00' + Kto wie? ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2023, 11:43:56 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zależy, co kto lubi i gdzie jeździ. Ja bym u siebie czegoś takiego nie zainstalował.