GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > Układ Hamulcowy

LUCAS- regeneracja zacisków

(1/1)

ceva:
Podchodził ktoś do regeneracji zacisków systemu Lucas w Polonezie? Jeżeli tak, to jakie zestawy (tłoczek, gumki) polecacie, to co znalazłem (a być może zbyt słabo szukam) to albo rzemiosło albo Autofren z z dupy wziętymi kurzochronkami...

śledzik:
Nie wiem czmu z dupy wzietymi kurzochronkami ale autofren nie jest taki zly. Jak Ci nie pasuje to bierz ERTa. Wystarczy, ze dobierzesz po srednicy tloczka reperaturki a tloczek po wymiarach. Nie tylko w Polonezie byly tego typu zaciski

mihals:
Ja robiłem na autofrenie i wszystko pasowało jak trzeba. Jaki nr zestawu dobierałes, że był problem z osłonami?

ceva:
Kilka słów wyjaśnienia, na razie do tematu regeneracji zacisków podchodzę bazując na wiedzy teoretycznej pochodzącej m.in. z książki Trzeciaka. Wynika z niej, że w przypadku zacisków lucasa są dość specyficznie mocowane kurzochronki, zarówno w korpusie jak i na tłoczku, inne niż w większości zacisków. Autofren czasami dość specyficznie dobiera zawartość swoich zestawów, a czasem jeszcze ciekawiej przyporządkowuje je do danego pojazdu. To co jest wystawione na allegro pod hasłem lucas, to prawdziwy misz-masz, przynajmniej tak wynika ze zdjęć. W hurtowni motoryzacyjnej po katalogu dobrano mi taki zestaw gumek, z którego w Polonezie mógłbym zastosować chyba jedynie uszczelkę tłoczka, wspominana wcześniej kurzochronka była z dupy pod kątem sposobu montażu. Jeżeli macie sprawdzone zestawy, pasujące w 100% do Poloneza to proszę o podanie numerów katalogowych. Jak nie pomoże wymiana zacisku hamulcowego na sprawniejszy, to będę zmuszony do regeneracji zacisków.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej