Autor Wątek: Kołek rozporowy  (Przeczytany 1801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kołek rozporowy
« dnia: Październik 22, 2023, 01:56:42 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Pytanie bardziej na ogólnomotoryzacyjne forum, ale może tutaj ktoś coś podpowie...

Potrzebuję kołek tego typu:


...z tą różnicą, że musi być nie szóstka, lecz ósemka.

Wszystkie, jakie udało mi się gdziekolwiek wypatrzeć, mają rozpieranie już przy samej flanszy, a ja potrzebuję właśnie coś takiego, jak na obrazku - żeby było dopiero w co najmniej półcentymetrowym odsadzeniu od niej.
Nigdzie nikt nie ma tego cholerstwa...
Och, przepraszam... Ja mam... Ale tylko jedną sztukę. A potrzebuję ze dwadzieścia...

Odp: Kołek rozporowy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2023, 02:22:04 am »

Odp: Kołek rozporowy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2023, 06:16:44 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No ale przecież ten ma rozcięcie aż do samego kołnierza, więc logiczne, że tuż przy nim będzie już rozpierać, a mnie chodzi o to, żeby był "skok jałowy", bo muszę złączyć dwie warstwy, które mają swoją grubość (pierwsza ok. pół centymetra) i zależy mi na tym, żeby kołek się rozszerzał dopiero za tą drugą.

Odp: Kołek rozporowy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2023, 10:54:49 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mozesz sobie zmodyfikowac moment rozpierania przez nawiercenie na odpowiednia glebokosc,
a druga sprawa, ze takie kolki to pic na wode, fotomontaz, wiec nie wazne jak beda sie rozpieraly, bo i tak beda trzymaly na slowo honoru
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kołek rozporowy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2023, 11:02:35 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Kołek rozporowy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2023, 11:10:28 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
mozesz sobie zmodyfikowac moment rozpierania przez nawiercenie na odpowiednia glebokosc
Yyy... No ale co mam niby nawiercić, skoro otwory już są wystarczająco głębokie?
a druga sprawa, ze takie kolki to pic na wode, fotomontaz, wiec nie wazne jak beda sie rozpieraly, bo i tak beda trzymaly na slowo honoru
Dla mnie to wystarczające, bo obciążeń przenosić nie będą prawie żadnych. Ważne, żeby rozszerzały się nie w materiale, a dopiero tuż za nim, bo chodzi też o łatwość demontażu, a jak powpierdalam je na chama, to potem trzeba będzie równie na chama je wypierdalać - i tyle z nich zostanie, że znowu trzeba będzie szukać nowych. Nie, tak ja nie chcę.

Odp: Kołek rozporowy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2023, 17:45:34 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
mozesz sobie zmodyfikowac moment rozpierania przez nawiercenie na odpowiednia glebokosc,
a druga sprawa, ze takie kolki to pic na wode, fotomontaz, wiec nie wazne jak beda sie rozpieraly, bo i tak beda trzymaly na slowo honoru

Tak? To wyrwij chociażby nadkole przymocowane na takie kołki. Powodzenia życzę.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Kołek rozporowy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2023, 18:46:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Tak? To wyrwij chociażby nadkole przymocowane na takie kołki. Powodzenia życzę.
nie raz i nie dwa tak robilem, bo to goowno najczesciej nie da sie rozlaczyc,
to ze trudno wyrwac taki kolek, to bynajmniej nie znaczy ze trzyma on solidnie elementy ze soba,
luz na ~1mm pozwalajacy przesuwac sie miedzy soba nie ma nic wspolnego z laczeniem


No ale co mam niby nawiercić, skoro otwory już są wystarczająco głębokie?
nawiercic kolek na taka glebokosc, by ten wkret rozpierajacy nie rozpieral kolka na poczatku (na dlugosci, ktora chcesz uzyskac bez rozpierania),
ale serio, jezeli chodzi o 5mm to szkoda sobie tylek zawracac, bo otworu na tej glebokosci nie rozepchniesz i przynajmniej masz szanse uzyskac jakas akceptowalna sztywnosc polaczenia
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kołek rozporowy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2023, 20:08:29 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
nawiercic kolek na taka glebokosc, by ten wkret rozpierajacy nie rozpieral kolka na poczatku (na dlugosci, ktora chcesz uzyskac bez rozpierania)
Muszę przyznać, że niegłupie rozwiązanie, chociaż nie jestem zwolennikiem takich amatorskich przeróbek, o ile kołek ma być wielorazowy.
jezeli chodzi o 5mm to szkoda sobie tylek zawracac, bo otworu na tej glebokosci nie rozepchniesz i przynajmniej masz szanse uzyskac jakas akceptowalna sztywnosc polaczenia
Wiesz, ja porównywałem różne kołki, bo mam tego mnóstwo. Ale - jak to najczęściej w życiu bywa - akurat nie takiego, jak trzeba.
Przymierzałem różne, i sztywność połączenia zawsze była odpowiednia. Łatwością zamontowania natomiast się różniły.

PS. W międzyczasie udało się coś namierzyć...
https://clipulka.com/index.php?route=product/product&path=59&product_id=9962
https://clipulka.com/index.php?route=product/product&path=59&product_id=12357

Myślałem, że ze skoro Romix tego nie ma, trzeba szukać gdzieś "pod ladą" - a jednak niekoniecznie.