Autor Wątek: Dziwne dzwieki po zmianie długości paska klinowego  (Przeczytany 1772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dziwne dzwieki po zmianie długości paska klinowego
« dnia: Październik 30, 2023, 20:37:35 pm »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
Witam panowie.  Nie będę juz opisywał wszystkiego od początku ale meritum- silnik ohv polonez  pompa wody nowa 2 letnia statim  do tego alternator z alfa po regeneracji jakieś 4 lata temu. Teraz zmieniłem na nim kolko pasowe z 76 na polonezowskie 64 więc też zmieniłem pasek na mniejszy. Najpierw zmieniłem na  bo taki mialem w garazu 10x940( i nie było niepokojących dźwięków) ale altek jest blisko fartucha i chciałem dać krotkszy
Dałem 930 altek jest bliżej silnika ale coś ( pompa albo  altek ) zaczął wydawać podejrzane dziwne dzwieki ( potem po powrocie do 940 po wsłuchaniu się też są ale bardzo bardzo. cicho ) dzwiek pojawia się przy opadaniu obrotów a brzmi jak by hmm powietrze przepuszczać przez karbowana rurę? Sam nie wiem. Po zdjęciu paska i odpaleniu tego nie ma więc to coś na linii pompa altek . Kręcąc reka w prawo altek jest cicho w lewo co jakiś czas bardzo cichy pisk. A pompa wody po.precenih w prawo potrafi szumieć. Teraz nie rozumiem halas nasila się gdy paska jest krótszy dziwne nie ? Jak jakim paskiem spiac  kolo pasowe walu z pompa wody ? Z pomnieciem altka ?

Odp: Dziwne dzwieki po zmianie długości paska klinowego
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2023, 00:00:34 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
pompa wody nowa 2 letnia statim

To pewnie jest przyczyna Twoich problemów, pompa statim, jak i ich sprzęgła i inne wyroby to badziew. Kiedyś kumpel miał przez chwilę, i przez gigantyczny luz montażowy na osi hałasowała, zależnie od napięcia paska.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Dziwne dzwieki po zmianie długości paska klinowego
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2023, 05:24:45 am »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
Żeby potwierdzić twoja teorie jak spiac pompę widy z wałem silnika z pominięciem alternatora?  Kurcze ale ona nie ma luzów.  Ale jak auto postoi z tydzień to to po nagrzaniu silnika pompę było słychać jak gy lozysko. Ale to inny dźwięk niż to co u mnie
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2023, 05:54:18 am wysłana przez lampart125p »

Odp: Dziwne dzwieki po zmianie długości paska klinowego
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2023, 10:54:26 am »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
Kupiłem stetoskop samochodowy. Będę doktorem, będę doktorem !

Odp: Dziwne dzwieki po zmianie długości paska klinowego
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2023, 13:27:26 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
I ja muszę sobie kupić coś takiego, ułatwiłoby czasem sprawę :D

Spiąć możesz krótszym paskiem, jakimś klinowym od pralki, czy coś takiego, na chwilę idzie dobrać... W maluchu działała podobno pończocha, samą pompę może napędzi, zanim strzeli, do testu powinna całkiem poważnie wystarczyć :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Dziwne dzwieki po zmianie długości paska klinowego
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2023, 14:05:41 pm »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
Wstępnie mierzyłem że pasek od wspomagania chyba podejdzie.  Ale pończochę też załatwię

Odp: Dziwne dzwieki po zmianie długości paska klinowego
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2023, 09:49:19 am »

Online mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A może są to odgłosy wirujących łopatek chłodzących altermator lub samego wirnika. Bo skoro zmniejszyłeś koło pasowe to zwiększyły się obroty wirnika, i może trafiłeś, że wirnik wiruje z obrotami podpadającymi pod takie odgłosy. Przecież syreny alarmowe działają podobnie, gdzie bardzo szybko wirujący wirnik przecina powietrze powodując właśnie potężny alarm.