GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > Układ Hamulcowy

Pytanie o sekcje w pompie bendix dziwny przypadek

(1/4) > >>

lampart125p:
Witam panowie.
Sprawa wygląda następująco. Zbiornik plynu hamulcowego  na 2 korki z żółtymi czujnikami.
Dziś zapaliła mi się kontrolka poziomu plynu hamulcowego.  Patrze że w 1 zbiorniczku w tym bliżej przodu auta jest minimum plynu , za to w drugim zbiorniczku (zbiornik wersja dwa korki na pompie ) jest na ful i aż wylewa się pod tym żółtym gumowym kapturkiem.
Auto jeździ hamuje bajka ale wyglądało to jak by plyn został przepompowany z mniejszego zbiorniczka do większego sekcjami pompy i tam go wywaliło. Bo choć zbiornik na pompie ma 2 pojemniczki nie są przepływowe. Czy jest taka możliwość? Czy tylko moj wymyśl i znowu korki się jebia

diodalodz:
jest taka możliwość. Na tłoczku jest uszczelka która rozdziela sekcje.
pierwsza komora od kierowcy to sekcja przodu. Jeśli nie ma wycieków to trzeba rozebrać i naprawić pompę. Nie wiem tylko czy jeszcze da sie kupić reperaturki.
Blokada tłoczka jest albo zawleczką pod zbiorniczkiem albo śrubką wkręcaną od dołu.
Tylko uważaj na oczy bo fiatowa pompa rozdziewiczyła moje oczka.

lampart125p:
Jest to pompa LPR kupiona w 2015 r . Kurde ale auto fajnie hamuje  ale już to jest drugi raz gdy w mniejszym zbiorniku brakuje plynu i góra zbiorniczka jest zapocona mokra

KGB:
nie pamietam,czy widzialem zbiorniczki bez polaczenia miedzy soba, wiec po prostu zamontuj takie zbiorniczki (te z czarnymi korkami na pewno sa polaczone wezykiem), albo dorob wezyk,
albo rozbiez pompe i wymien uszczelki

lampart125p:
Ja mam taki zbiorniczek https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x901c/7c/d8/0f/polonez-caro-zbiornik-plynu-hamulcowego-podkarpackie-stalowa-wola-537999705.jpg. jest nie przelewowy

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej