Autor Wątek: Czy ten przycisk klaksonu będzie pasować  (Przeczytany 483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy ten przycisk klaksonu będzie pasować
« dnia: Maj 22, 2024, 20:19:53 pm »

Offline zakup

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 83
    • rozne

Odp: Czy ten przycisk klaksonu będzie pasować
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2024, 20:48:46 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1695
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
Jak sprężynek nie pogubią, to tak.

Ale akurat ta kierownica z linku ma jakiś upieprzony styk od klaksonu - niby powinno działać ale jakoś mi się to nie podoba.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Czy ten przycisk klaksonu będzie pasować
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2024, 21:54:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13856
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
chcesz wydac 150pln na standardowa kierownice?
swoja w znacznie lepszym stanie moge sprzedac za taka kase ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Czy ten przycisk klaksonu będzie pasować
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2024, 22:13:02 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Kierownica jak kierownica, ale przycisk za 50? Mam takich w domu kilka, a tu taka kasa za to.
Za kierownicę z mazdy dałem 50 i jest o niebo wygodniejsza i przede wszystkim, mniejsza. Pewnie wielkościowo to samo, co z kombi. No i pasuje stylistycznie do plusowej deski.

Odp: Czy ten przycisk klaksonu będzie pasować
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2024, 23:02:55 pm »

Offline zakup

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 83
    • rozne
swoja w znacznie lepszym stanie moge sprzedac

Jestem chętny. Jaka to dokładnie kierownica? możesz pokazać?
Mam nie-Plusa z drobnym wieloklinem. Więc potrzebuję czteroramienną kierownicę ze znaczkiem FSO.

przycisk za 50? Mam takich w domu kilka
Sprzedasz 1, jeśli nie znajdę oryginalnej kierownicy?

Odp: Czy ten przycisk klaksonu będzie pasować
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2024, 23:27:23 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Sprzedać w sumie mogę. A jaka to ta "oryginalna" kierownica? Chodzi ci o taką na gruby wieloklin?

Odp: Czy ten przycisk klaksonu będzie pasować
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2024, 12:59:44 pm »

Offline zakup

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 83
    • rozne
Nie, kierownic na gruby wieloklin masz jak psów. Potrzebuję na cienki. Skoro nie spotkałem takiej przez tyle lat, to już nie znajdę; planuję kupić od Plusa i osobno przycisk.

Odp: Czy ten przycisk klaksonu będzie pasować
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2024, 14:05:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13856
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
poszukam i sprawdze jak tam pasuje stary klakson do nowej kiery - raczej pasuje,

zmieniles kolumne kierownicza i dlatego masz drobny wielowypust w minusie?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Czy ten przycisk klaksonu będzie pasować
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2024, 15:48:47 pm »

Offline zakup

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 83
    • rozne
Nie, poprzedni właściciel wymienił kierownicę na Momo. Jest już przetarta na wylot, a ponadto, kierunkowskazy nie wyłączają się same.

Odp: Czy ten przycisk klaksonu będzie pasować
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 23, 2024, 20:12:08 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
poszukam i sprawdze jak tam pasuje stary klakson do nowej kiery - raczej pasuje,
Wszystko pasuje, bo oprócz wieloklinu, nic się w budowie kierownicy nie zmieniło.

Odp: Czy ten przycisk klaksonu będzie pasować
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 23, 2024, 21:56:53 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1695
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
nic się w budowie kierownicy nie zmieniło
Zdecydowanie tak, nawet faktura materiału, z którego były zrobione kierownice czteroramienne do końca produkcji, była taka sama. Dlatego stare klaksony do plusowych kierownic pasują idealnie, a oryginalne z napisem Daewoo-FSO są już troszkę inne z wyglądu (faktura powierzchni) i zawsze mnie to mocno raziło - taka trochę partyzantka.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Czy ten przycisk klaksonu będzie pasować
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2024, 22:15:34 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Dlatego stare klaksony do plusowych kierownic pasują idealnie, a oryginalne z napisem Daewoo-FSO są już troszkę inne z wyglądu (faktura powierzchni) i zawsze mnie to mocno raziło - taka trochę partyzantka.
No, nie do końca, bo akurat te klaksony z żelowym logiem FSO, mają całkiem inną fakturę, takie jakby kropeczki, zamiast "imitacji skóry". W nowszych caro, już z tym wytłoczonym logo, ta faktura jest inna, jak na całej kierownicy. Trafił mi się raz w życiu klakson z żelowym FSO o fakturze takiej, jak klaksony z tłoczonym. Jakaś przejściówka chyba, jak to w FSO.
Natomiast Klakson w plusach rzeczywiście ma inną fakturę, jakby pochodził z inek kierownicy. Po prostu widocznie mieli inne formy i tyle. Jakby nie patrzeć, zaprojektowali nowy wzór, więc nie przejmowali się zbytnio, by pasował do starej kierownicy. Jedyny plus tego klaksonu jest taki, że ma nieco inny kształt, bardziej wypukły, co trochę miało pewnie przypominać klaksony z airbagami w normalnych autach.
W Lublinach od dwójki wzwyż, mamy te same klaksony (i kierownice), tylko z logiem DMP.
https://allegro.pl/oferta/kierownica-daewoo-lublin-ii-iii-sprawna-15655811417
Apropo, autor powinien zainteresować się taką kierownicą, bo lublinach od początku stosowania tych kierownic, był już chyba tylko drobny frez. Napisać do gościa, żeby pokazał dokładną fotkę wieloklinu, albo napisał, jaki dokładnie jest.
Ale ta cena, to poroniona. Gruba przesada.

Odp: Czy ten przycisk klaksonu będzie pasować
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 24, 2024, 10:38:02 am »

Offline zakup

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 83
    • rozne
nic się w budowie kierownicy nie zmieniło
Zdecydowanie tak, nawet faktura materiału, z którego były zrobione kierownice czteroramienne do końca produkcji, była taka sama.

To stoi w sprzeczności z wcześniejszym postem:
Normalnie by wyglądała jakbyś dokupił klakson ze znaczkiem fso, aczkolwiek struktura kierownicy jest chyba minimalnie inna niż w minusie.
przez który, nie kupowałem kierownic z Plusa, a specjalnie polowałem na starszą.

Nie ważne. KGB, jeśli wyślesz mi swoją kierownicę pocztą, daj znać ile za nią wołasz, tutaj albo pw. Fotki mile widziane.