Autor Wątek: Gażnik oryginalny czy od 1,6 do DOHC?  (Przeczytany 2997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gażnik oryginalny czy od 1,6 do DOHC?
« dnia: Czerwiec 19, 2005, 14:27:37 pm »

misiuto nz

  • Gość
Jakie sa plusy i minusy tych i tych?
Dzieki.
Pozdrawiam.

Gażnik oryginalny czy od 1,6 do DOHC?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2005, 21:55:58 pm »

vox+241

  • Gość
Z tego co czytam to zdania s? podzielone jedni uwazaj? ze na tym od 1.6 nie bedzie miał takich osi?gów jak na oryginalnym, w oryginalnym jest problem z automatycznym ssaniem, je?li masz gaz to raczej ten od 1.6.
Poczekaj na wypowiedzi speców DOHCowych ,Seru Mrozka Elwooda.......

Gażnik oryginalny czy od 1,6 do DOHC?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2005, 22:45:48 pm »

odiss

  • Gość
i Pitera

Gażnik oryginalny czy od 1,6 do DOHC?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2005, 23:18:55 pm »

vox+241

  • Gość
no wła?nie te "...."oznaczały tych niewymienionych  8)

Gażnik oryginalny czy od 1,6 do DOHC?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2005, 23:39:03 pm »

SerU#408

  • Gość
I zdania nadal będ? podzielone. Je?li masz zamiar je?dzić na gazie, to praktycznie jeden kij jaki to będzie ga?nik (we? jednak pod uwagę, że trudno dorwać mikser do  ga?nika z DOHC)

Przy benzynie można zacz?ć się rozpisywać. Mnie w oryginalnych DOHC-owych ga?nikach drażni automatyczne ssanie, które często lubi szwankować i wpływać na ogromne spalanie. Poza tym dostępno?ć czę?ci zamiennych do tych ga?ników też pozostawia dużo do życzenia.

Poldkowy ga?nik można tak podszykować, że spokojnie będzie sobie radził z silnikiem 2.0 (obróbka przelotów, dysze, rurki emulsyjne, regulacja etc.)

Generalnie sprawa otwarta i uzależniona od stanu oryginalnego ga?nika i dostępu do miksera w przypadku LPG. Ja jeżdżę na ga?niku poldka, Piter też i nie narzekamy :mrgreen:

Gażnik oryginalny czy od 1,6 do DOHC?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2005, 23:44:55 pm »

Piotrek_

  • Gość
ano nie narzekamy :mrgreen:

Gażnik oryginalny czy od 1,6 do DOHC?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2005, 20:06:08 pm »

misiuto nz

  • Gość
Ssania jush nie ma. Przepustnica lezy w schowku=) Więc je?li polonezowski to co należy w nim zrobić? Wymienić, co na co, rozwiercić i takie tam?
Dzieki i pozdrawiam.

Gażnik oryginalny czy od 1,6 do DOHC?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2005, 22:04:49 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "vox#241"
Z tego co czytam to zdania s? podzielone jedni uwazaj? ze na tym od 1.6 nie bedzie miał takich osi?gów jak na oryginalnym, w oryginalnym jest problem z automatycznym ssaniem, je?li masz gaz to raczej ten od 1.6.
Poczekaj na wypowiedzi speców DOHCowych ,Seru Mrozka Elwooda.......


Daleko mi do liderów ;)  ale sie staram.

Jak nie masz ssania w tym gazniku to sobie daruj : tez to przechodziłem : krecisz ,krecisz a on ma cie w dupie. Wiec lepiej zamontuj gaznik od poldka. Czesci do adf 250 sa jeszcze dostępne, ale nie wszystkie i dosyc drogie ;komplet uszczelek to prawie 50 zł a w zestawie nie ma membrany pompki :mad:. Jak do innych typów nie wiem ale raczej na bank nie za dobrze.
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Gażnik oryginalny czy od 1,6 do DOHC?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2005, 22:41:41 pm »

Mrozek#83

  • Gość
Jestem leń i nie chce mi się tego pisać po raz n-ty. Poszukaj, jak nie tu, to na ak.

Gażnik oryginalny czy od 1,6 do DOHC?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2005, 22:48:22 pm »

misiuto nz

  • Gość
Cytat: "Elwood"
Cytat: "vox#241"
Z tego co czytam to zdania s? podzielone jedni uwazaj? ze na tym od 1.6 nie bedzie miał takich osi?gów jak na oryginalnym, w oryginalnym jest problem z automatycznym ssaniem, je?li masz gaz to raczej ten od 1.6.
Poczekaj na wypowiedzi speców DOHCowych ,Seru Mrozka Elwooda.......


Daleko mi do liderów ;)  ale sie staram.

Jak nie masz ssania w tym gazniku to sobie daruj : tez to przechodziłem : krecisz ,krecisz a on ma cie w dupie. Wiec lepiej zamontuj gaznik od poldka. Czesci do adf 250 sa jeszcze dostępne, ale nie wszystkie i dosyc drogie ;komplet uszczelek to prawie 50 zł a w zestawie nie ma membrany pompki :mad:. Jak do innych typów nie wiem ale raczej na bank nie za dobrze.



Mylisz się. Bo ssania nie mam kilka miesiecy i pali od kopa :roll:  I to na gazie. Chyba, ze kilka dni postoi to wtedy chwilke kreci ale lapie i tak szybko.
Pozdrawiam.