Autor Wątek: domykanie/otwieranie szyb z pilota...  (Przeczytany 4100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

domykanie/otwieranie szyb z pilota...
« dnia: Czerwiec 21, 2005, 18:49:50 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
czy ktos juz kiedys o tym myslał?? Co do tego byłoby potrzebne...zaznacze ze el.szyby juz mam ;)
  • Jef
  • Czaku

domykanie/otwieranie szyb z pilota...
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2005, 18:51:00 pm »

Pier

  • Gość
ktos gdziec cos pisal na temat ukladu domykajacego szyby przy zamykaniu auta

domykanie/otwieranie szyb z pilota...
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2005, 18:52:26 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Pier#1616, tak wiem ze to mozliwe i wykonalne w ramach centralki alarmu jednak moja centralka takeij opji nie posiada i chciałbym to zrobic niezaleznie od alarmu i c.zamka.

[ Dodano: 2005-06-21, 18:52 ]
Pier#1616, tak wiem ze to mozliwe i wykonalne w ramach centralki alarmu jednak moja centralka takeij opcji nie posiada i chciałbym to zrobic niezaleznie od alarmu i c.zamka.
  • Jef
  • Czaku

domykanie/otwieranie szyb z pilota...
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2005, 19:00:34 pm »

Pier

  • Gość
z tego co pamietam, to ten uklad reagowal na sygnal do centralzamka od alarmu, ale dawno o tym czytalem, wiec moge zle pamietac ;)

domykanie/otwieranie szyb z pilota...
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2005, 19:01:55 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Pier#1616, tak racja mój bład...rzeczywiscie na c.zamek.

[ Dodano: 2005-06-21, 19:11 ]
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=53948330
znalazłem cos takeigo da sie to podpiac do c.zamka z alarmem tak zeby yła mozliwosc sterowania szybami?? Bo nie do konca rozumeim opis...
  • Jef
  • Czaku

domykanie/otwieranie szyb z pilota...
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2005, 22:34:38 pm »

kowal

  • Gość
Ja mam cos takiego :)
Ale nie podlaczone jeszcze pod alarm :) Uklad nazywa sie Proxima SSM-2 i kosztuje 142zeta.
Bajer polega na tym, ze wlaczasz alarm szyby sie zamykaja - przychodzisz, rozbrajasz i szyby wracaja do miejsca z ktorego sie zamkely :) (czas powroty mozesz ustawic 15min albo 1h)
Do tego naciskasz raz krotko przycisk - szyba idzie max dol/gora chyba ze przerwiesz proces nacisnieciem guzika.Trzymasz guzik to szyba idze poki nie puscisz guzika :)
Innym bajerem jest zabezpieczenei przed przycieciem reki - przy ustalonym poborze pradu (8 albo 10A) sterownik zatrzymuje podnoszenie szyby - zapobiega to spaleniu sie silnika i przycieciu reki :)

domykanie/otwieranie szyb z pilota...
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2005, 23:10:32 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
i ma niezaleznego pilota?? fajny bajerek.W sierpniu sobie cos takiego załoze bo czerwcowa wypłata jest przeznaczona na wakacje :roll:
  • Jef
  • Czaku

domykanie/otwieranie szyb z pilota...
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2005, 23:27:06 pm »

kowal

  • Gość
nie, sterowanie podaniem stalej masy... czyli np. z centralnego

domykanie/otwieranie szyb z pilota...
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2005, 23:38:32 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
musze pogadac z xdx moze ten "elektroniczny" umysł cos spłodzi :roll:
  • Jef
  • Czaku

domykanie/otwieranie szyb z pilota...
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2005, 15:23:55 pm »

Karaœ#1878

  • Gość
a jak jest ze sterowaniem podno?ników?? Bo przeł?cznik puszcza na podno?nik cały czas masę, dopiero, jak się go naci?nie, to na którym? przewodzie pojawia się + zamist -

Chciałbym sterować tylnymi szybami przeł?cznikami z przodu, ale nie bardzo wiem, jak rozwi?zać ten fant  :?

domykanie/otwieranie szyb z pilota...
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2005, 16:05:26 pm »

XDX#1825

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
musze pogadac z xdx moze ten "elektroniczny" umysł cos spłodzi


to fajnie mozna by zrobic na mikrokontrolerze :)
ale ja niestety sie nie znam na tych ukladach az tak dobrze zeby cos splodzic:)

Uklad o ktrorym pisze Kowal wart jest samemu do wykoania za jakies 40 zx max. Tylko ze trzeba sie troszke znac:) no i plus jest taki ze mozna zrobic funkcje jakie sie chce, a nie jakie daje producent:)

domykanie/otwieranie szyb z pilota...
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2005, 17:59:24 pm »

kowal

  • Gość
Cytat: "Kara?#1878"
a jak jest ze sterowaniem podno?ników?? Bo przeł?cznik puszcza na podno?nik cały czas masę, dopiero, jak się go naci?nie, to na którym? przewodzie pojawia się + zamist -

Chciałbym sterować tylnymi szybami przeł?cznikami z przodu, ale nie bardzo wiem, jak rozwi?zać ten fant  :?


http://www.fso.inds.pl/viewtopic.php?t=3142 tutaj byl kiedys schemat, napisz do Zorta PM albo maila to moze go jeszcze raz dolaczy bo ktos usunol zalacznik

[ Dodano: 2005-06-22, 18:00 ]
Cytat: "XDX#1825"
Uklad o ktrorym pisze Kowal wart jest samemu do wykoania za jakies 40 zx max. Tylko ze trzeba sie troszke znac:) no i plus jest taki ze mozna zrobic funkcje jakie sie chce, a nie jakie daje producent:)


nie sadze ze 40zl max - sa w tym ukladzie conajmniej 4 przekazniki kazdy 10zeta kosztuje to juz masz 40zeta... Jak mi sie gwarancja skonczy to to rozpruje i dam fotki na forum :)

domykanie/otwieranie szyb z pilota...
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2005, 22:15:01 pm »

ajk#1212

  • Gość
Witam!!
Układ dla takich "bajerów" jest naprawdę prosty .... chociaż jesli kto? nie miał nigdy lutownicy w rękach to raczej sobie nie poradzi ;) ....
Tu jest link do firmy NordElektronik : http://www.nordelektronikplus.pl/sklep/oferta_form.asp#  
na tej stronie s? dwa układy potrezbne do skonstruowania sememu za ok 30-40 zł takigo układu domykania szyb ....
1. Pierwszy moduł to : NE036 STOPER TIMER ... za 15 zł >> on musi pracowac z przeka?nikami jako moduł z zadanym czasem (np. 20 sekund jesli tyle wynosi czas pomiedzy pełnym zamonkieciem okna) ..... Oczywi?cie sprawa zasilania 12V to kwestia stabilizatora itp....... a wyj?cie na przekażnik z impulsu na brzęczyk
2. Następny układ to choćby bezpiecznik elektroniczny NE517 za 6,20 z tym że potrezba jak wiadomo dwa ( na kazdy silnik) >> tu zadajemy okreslony pr?d przy którym silnik dobrze domyka szybe.... a to po to że jesli zadamy układowi czasowemu 20 sekund a szyba będzie otwarta do połowy to 10 sekund będzie domykał a potem następne 10 sekund UGOTUJE nam silnik od szyb  8) ... a tak ten oto bezpiecznik odł?czy nam zasilanie przy poprze domknietej szyby .....
Itd, itd ....... prosty układ tylko troszke czasu i chęci :) ...
P.S. Układ czasowy jest wyzwalany swichem więc (impulsem) inaczej mówi?c >> zał?czy go impuls z centralki alarmowej podawany na C.Z. ......

domykanie/otwieranie szyb z pilota...
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2005, 23:25:56 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
na allegro swego czasu byly pewnie i sa modul MD-2 i kosztowal cos kolo 60 zl do 2 szyb
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

domykanie/otwieranie szyb z pilota...
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 28, 2005, 13:33:12 pm »

kowal

  • Gość
Tylko ja wolalem odzalowac te 80zeta wiecej i miec taki modul z bajerami, a nie tylko zamykanie szyb z alarmu :)

domykanie/otwieranie szyb z pilota...
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 28, 2005, 16:48:13 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
no własnie nie chodzi mi o ich domykanie ale raczej o ich pełna kontrole z pilota ;)
  • Jef
  • Czaku