Autor Wątek: Gdzie jest wlew oleju do skrzyni i tylnego mostu?  (Przeczytany 6951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gdzie jest wlew oleju do skrzyni i tylnego mostu?
« dnia: Styczeń 11, 2005, 15:59:55 pm »

Piotr1111

  • Gość
Witam!
Gdzie jest wlew oleju do skrzyni i tylnego mostu?
Czy da sie latwo uzupelnic olej w skrzyni bez wyciagania jej i czy w tylnym moscie jest jakies wlew oleju bo na pierwszy rzut oka:) to widze tylko korki zlemu i  kontrolne Pozdrawiam

Gdzie jest wlew oleju do skrzyni i tylnego mostu?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2005, 16:06:30 pm »

TALREP

  • Gość
no wiec zapewne przez te korki kontrolne trzeba wlac :) jesli chodzi o most to nie pomoge, ale jesli dobrze pamietam to wlew w skrzyni jest jakos w polowie jej dlugosci i wysokosci po prawej stronie (taka sruba na klucz imbusowy)

Gdzie jest wlew oleju do skrzyni i tylnego mostu?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2005, 16:08:56 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
s? w mo?cie i skrzyni korki wlewu i spustowe oleju
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Gdzie jest wlew oleju do skrzyni i tylnego mostu?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2005, 16:53:52 pm »

Piotr1111

  • Gość
Dzieki juz wiem gdzie patrzyc jak wejde pod auto bo nie mialem czasu szukac i dlatego pytam sie ekspertow na forum:)
Pozdrawiam

Gdzie jest wlew oleju do skrzyni i tylnego mostu?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2005, 16:58:42 pm »

Chudson

  • Gość
Most ma 2 korki po lewej stronie( ten niżej do spuszczania a ten wyżej do zalewania )
Skrzynia ma 4 korki  - 1 malutki taki dziwny do niczego , 2gi w dnie z magnesem do spuszczania oleju i 2 z prawej strony skrzyni , niżej do wlewania i wyżej ( bliżej w stronę silnika ) tzw. technologiczny.

Gdzie jest wlew oleju do skrzyni i tylnego mostu?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2005, 17:00:47 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
w mo?cie jest korek spustowy na dole a jak popatrzysz trochę wyżej to też znajdziesz wlewowy , choć u mnie cięzko było go zauważyć bo miałem cał? jedn? stronę zawalon? błotem i nie było go wogóle widać ale ja już wiedziałem gdzie go szukać takze jak go nie zauwazysz to przeczysc czyms t? stronę mostu i bedzie go widać , jest on po lewej stronie samochodu
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Gdzie jest wlew oleju do skrzyni i tylnego mostu?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2005, 17:05:51 pm »

Piotr1111

  • Gość
Dzieki widzialem te 2 korki w moscie  tylko stwierdzilem ze chyba niewygodnie sie dolewa i pomyslame ze moze jest cos wyzej:) pewnie zaloze wezyk do butelki i doleje do mostu

Gdzie jest wlew oleju do skrzyni i tylnego mostu?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2005, 17:17:30 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
ja mam tak? specjaln? strzykawę do wlewania olei do mostu czy do skrzyni , kupiona jeszcze za czasów komuny , by? musiał co? pokombinować zeby wlac
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Gdzie jest wlew oleju do skrzyni i tylnego mostu?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2005, 18:14:16 pm »

Piotr1111

  • Gość
Dzieki patent ze strzykawka na pewno przetestuje:)

Gdzie jest wlew oleju do skrzyni i tylnego mostu?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2005, 18:30:47 pm »

Chudson

  • Gość
ja wkładałem w?ż do wlewu w mo?cie i przez nadkole wyprowadzałem go wysoko , na końcówkę lejek zakładałem i wlewałem olej , przy skrzyni troche trudniej bo w?ż musi i?ć pod podłog? a następnie troche do góry ale też idzie nalać

Gdzie jest wlew oleju do skrzyni i tylnego mostu?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2005, 21:20:44 pm »

Tom8

  • Gość
JA TEŻ SIE GLOWILEM JAK TU WYGODNIE WLEWAC OLEJ PRZEKŁADNIOWY. WIEC POJECHALEM NA TARG I KUPILEM SOBIE U RUSKICH TAKA POŁ LITROWA "SZPRYCOWNICĘ" DO ZDOBIENIA TORTÓW I ROBIENIA CIASTEK. ZAPLACILEM ZA NIA 10ZL I JEST TERAZ SUPER. pAMIĘTAJCIE ZEBY NAJPIERW SOBIE ODKRĘCIC KOREK WLEWU A POTEM SPUSCIC OLEJ. bO CIEZKO BEDZIE JAK SPUSCICIE OLEJ A TU KOREK WLEWU NIE ODKRECICIE I DUPE BLADA WTEDY. aHA I JESZCZE JEDNO DLA POCZˇTKUJˇCYCH. kOREK W TYLNIM MO|CIE I W SKRZYNI BIEGÓW ODKRECA SIE TYM SAMYM IMBUSEM. zEBY|CIE NIE ODKRĘCALI TEGO MNIEJSZEGO WYŻEJ BO WAM PRZEKŁADNIE POSPADAJˇ

Gdzie jest wlew oleju do skrzyni i tylnego mostu?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 06, 2005, 08:44:55 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Tomi8 wyłacz Caps Locka ...
innym prostym sposobem napełnienia olejem mostu i skrzynki jest butelka z weżykiem - i olejem grawitacyjnie sam sobie spłynie
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Gdzie jest wlew oleju do skrzyni i tylnego mostu?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 06, 2005, 11:15:48 am »

owsikk

  • Gość
Ja jak chciałem wymienić olej w skrzyni to podjechałem do warszatu zapłaciłem 5zl i jest git.
A co mostu to znalazłem taka zaj....st? strzykawe co wchodzi ze dwa litry oleju, troche j? przerobiłem, nalałem tyle ile pisz? w ksi?żce i se wstrzykn?łem :]