GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > Mechanika

podpora wału i zużycie oleju 1,5 l/1000 km

(1/1)

Russell:
Witam,
Często na tym forum spotykam się ze stwierdzeniem że jak poldek bierze dużo oleju to trzeba wymienic uszczelniacze na zaworach. W 2 na 10 przypadkach to moze i prawda. ale w pozostałych 8 trzeba wymienic też pierscienie na cylindrach. tak mi mówił mechanik u którego robiłem głowice, ale miałem, nadzieje ze uszczelniacze wystarczą. no i jak palił ok litr oleju na sto, to teraz 1.5 litra pali. Więc idąc za radą tegoż i innych mechaników radze by robić i uszczelniacze i pierscienie razem bo bedzie kicha.

a teraz pytanie. Przy ostrym lub szybkim skręcaniu cos łupie w okolicach mostu. wiem że juz temat był ze sto milionów razy, ale ani to linka od ręcznego, ani krzyżaki. przyjrzałem się podporze wału, i zauważyłem niezłe luzy. tzn jak się wałem rusza na boki i w góre/dól to tak dosyc dużo luzu jest. Nigdy nie miałem do czynienia z podporą wiec nie wiem czy to tak juz jest czy mi się to ustrojstwo sypie?
samochód ma 180000km i nigddy nic nie było w nim robione więc teraz się musze za to wziąść. Może to byc tez cos w moscie ale z nim nie ma wielkich problemów, wyje ale tylko w zakresie 90-110km.
pytam bo napewno ktos miał juz takie objawy, ale głównie chodzi mi o tą podporę, bo nie wiem czy wymieniac czy jeszcze da rade jezdzic

[ Dodano: 2005-08-27, 22:21 ]
ano i zapomniałem;
jak jade sobie bez gazu na 1 lub 2 biegu (wyzej nie próbowałem) to samochodem strasznie szarpie. pomijam to ze i na benie i na gazie mam obroty ok 600 a i to z niezłym falowaniem, przeto menda ciągle gaśnie. LPG nowe, dolot do filtra poprawnie doprowadzony, silnik krokowy beny sprawdzony, silnik gazu brak. reset robiony itp

ajk#1212:
Witam!!!

Odnosnie brania oleju:

Jak to jest mozliwe, ze Tobie samochod bierze 1,5 litra na 100 km??? :shock:  No chyba, ze sie pomyliles i chciales napisac na 1000. Jezeli tak to nadal serdecznie wspolczuje bo moj Poldek chociaz ma niewiele mniejszy przebieg niz Twoj - 167 kkm i jest o 2 lata starszy spalil mi ostatnio 0,4 litra na dokladnie 2050 kilometrow. Podejrzewam, ze glownie dlatego ze czesto go "dusilem" po 130 i wiecej. Wymieniane mial niedawno wlasnie TYLKO uszczelniacze, reszta nie byla dotykana. W ogole na slowa "pierscienie", "szlif walu", "panewki" dostaje gesiej skorki, bo wiadomo, ze laczy sie to z niezlym wydatkiem a i efekt moze byc mizerny...

Podpora walu

Co do podpory walu to jedyna sluszna decyzja w tej sprawie - WYMIENIC!!!, Tego raczej sie nie da naprawic. Ja wymienialem tez niedawno to ustrojstwo i jest taki problem, ze z tego co pamietam oryginalna ma duza cene (nie powiem dokladnie ile, bo nie pamietam a nie chce Cie wprowadzac w blad). Ale jest wyjscie mozna zalozyc rzemieslnicza i ta jest duzo tansza - w granicach kilkudziesieciu zl. (sorry ale tez nie pamietam dokladnie ile). Mechanik skwitowal to tak: "zalozylem nowa podpore walu ale nieoryginalana, tez dlugo pojezdzi". Skoro oryginalna wytrzymuje ok. 160-170 kkm jak w naszych przypadkach to rzemieslnicza jakby wytrzymala polowe to tez dobrze. Pytasz tez czy mozna z tym jezdzic - u mnie tez cala buda latala, co jest niezbyt przyjemne - wiec lepiej wymienic. Za wymiana przemawia tez fakt, ze drgania walu przenosza sie na inne elementy ukl. przeniesienia napedu, wiec jak bedziesz z tym jezdzil dlugo to moze sie okazac, ze nie tylko podpora jest do wymiany...

Pozdrawiam!!!

odiss:
takie "spalanie" jakie pisales jest raczej niemozliwe bez powaznego naruszenia silnika. dlugo bys tak bioracym olej autem nie pojezdzil. sprawdz gdzie masz wyciek.

russell1:
tak, panowie, pomyliłem ze spalaniem beny  :P  1.5 litra na tysiak, ale mam wyciek spod uszczelki jak się dzis rano przyjrzałem. i to chyba całkiem niezły. Samochód wogóle nie kopci co by znaczyło ze wymiana uszczelniaczy pomogła, a tu patrze a oleju mam malutko (prawie 1 cm poniżem minimum 8) ).
 podpore wymienie jak dostane wypłate w tym tygodniu, ale myslałem ze to nie taka droga zabawa. no i nową uszczelke pod głowice musze kupic :(
aha no i co do podpory, bo jak to takie drogie to sam bede chciał założyc, trzeba jak rozumiem cały wał rozpinac i zdejmowac tak? to moze i krzyzaki zrobie

mastah22:
Wojti#1854, nie jest zle pozatym podpora to chyba 35zł o ile sie nie myle-kompletna

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej