Autor Wątek: przewód cewki zapłonowej ? gdzie szukać  (Przeczytany 1868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

przewód cewki zapłonowej ? gdzie szukać
« dnia: Wrzesień 08, 2005, 21:06:59 pm »

jjjanek

  • Gość
Panowie gdzie znajdę przewód, który łapie impuls jest to poloneza z wtryskiem Boscha jednopunktowym chodzi mi dokładnie o przewód, który daje Sygnał o tym czy silnik obraca się czy niebrany jest ze styku cewki zapłonowej, pod który podłączony jest obrotomierz i ewentualnie moduł zapłonowy.Potrzebne jest mi to, poto by prawidłowo podłączyć ten przewód pod instalacje gazową

Czytając na forum znalazłem informacje, że nie powinno nawijać się na przewód od świec przewodu, który łapie impuls Cytat:

2004-03-17 19:22:21, Grzech pisze:
Obejrzałem przewody i u mnie też jest owinięte. Gdzie mam ten kabelek sygnałowy przenieść? (Poza tym przeszkadza trochę przy wymianie przewodów, więc chciałem go podłączyć prawidłowo pod przewód dający impuls

[ Dodano: 2005-09-10, 19:41 ]
posiadam poloneza atu plus z 2000r na jednopunktowym wtrysku bosch odnalazłęm kostke z modułu co wychodzą 4 przewody wysokiego napięcia poniżej zielona kostka z której wychodzą 3 przewody dwa boczne to masa a środkowy to plus gdzie mam podłączyć ten przewód co łapie impulsy pod przewody boczne czy pod plusa ?

[ Dodano: 2005-09-10, 19:41 ]
posiadam poloneza atu plus z 2000r na jednopunktowym wtrysku bosch odnalazłęm kostke z modułu co wychodzą 4 przewody wysokiego napięcia poniżej zielona kostka z której wychodzą 3 przewody dwa boczne to masa a środkowy to plus gdzie mam podłączyć ten przewód co łapie impulsy pod przewody boczne czy pod plusa ?

przewód cewki zapłonowej ? gdzie szukać
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2005, 10:49:05 am »

sztywny13

  • Gość
Z kompa (na lewym błotniku) w wi?zce znajdziesz kabelek zielono/czarny. :smile:

przewód cewki zapłonowej ? gdzie szukać
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2005, 20:22:24 pm »

jjjanek

  • Gość
Dziękuje za podpowied? sztywny#1820 wła?nie wróciłem z garażu znalazłem kabelek zgodnie z twymi wskazówkami po podł?czeniu bez problemu odpalił na gazie następnie przerzuciłem na benzynę i bez problemu chodził na niej, ale pojawił się problem, gdy ustawie go w tryb automatyczny, czyli odpalam na benzynie i przy 2,5ty? nie chce przeskoczyć na gaz pomy?lałem, że upaliłem centralkę, ale jednak nie po zawinięciu na przewód wysokiego napięcia wszystko chodzi nie wiem czyżby był za mały impuls ?

przewód cewki zapłonowej ? gdzie szukać
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2005, 23:02:27 pm »

sztywny13

  • Gość
Cytat: "jjjanek"
Dziękuje za podpowied? sztywny#1820 wła?nie wróciłem z garażu znalazłem kabelek zgodnie z twymi wskazówkami po podł?czeniu bez problemu odpalił na gazie następnie przerzuciłem na benzynę i bez problemu chodził na niej, ale pojawił się problem, gdy ustawie go w tryb automatyczny, czyli odpalam na benzynie i przy 2,5ty? nie chce przeskoczyć na gaz pomy?lałem, że upaliłem centralkę, ale jednak nie po zawinięciu na przewód wysokiego napięcia wszystko chodzi nie wiem czyżby był za mały impuls ?

Centralki maj? potencjometr którym można ustawić próg przeł?czenia w trybie automatycznym. Poszukaj z boku lub z tyłu centralki.