Autor Wątek: Diody w przełoncznikach  (Przeczytany 4338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diody w przełoncznikach
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 02, 2005, 03:43:38 am »

- PaK -

  • Gość
Hm, mały poradnik ;-)
Więc zegarki u mnie w Aucie wygl?daj? tak


Mam nadzieję, że się otwiera i że widać ;)



P.S.
Na dzi? do?ć mi już urodzin. /Zaległych/. Idę spać :):) :roll:

Diody w przełoncznikach
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 02, 2005, 09:26:57 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
ooo farck wyglada to zaj....scie...W jaki sposób to jest zrobione?? :?:
  • Jef
  • Czaku

Diody w przełoncznikach
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 02, 2005, 09:27:10 am »

Piotrek_

  • Gość
na przyszlosc byloby lepiej zapytac w sklepie na jaki PRAD sa te diody i na taki prad skorygowac wartosci rezystancji szeregowych. mierzenie napiecia na polach przeznaczonych pod koncowki diody nic nie da, bo jesli dioda jest wlutowana, to pokaze spadek napiecia na tej diodzie(na kazdej jest inny), a jesli dioda jest wylutowana, to bedzie niezmiennie 12V z instalacji ;)

Diody w przełoncznikach
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 03, 2005, 12:56:37 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Wymiana diody w przeł?czniku od ?wiateł to piku? - w porównaniu do możliwo?ci dostania się do diody w przeł?czniku od tylnej wyczieraczki oraz podłaczenia przyczepy. Jak wylutować diodę w przełacznika od tylnej wycieraczki oraz podlaczenia przyczepy?
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Diody w przełoncznikach
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 03, 2005, 14:02:07 pm »

- PaK -

  • Gość
OZi#1845      Jak już wyj?łe? przeł?cznik od ?wiateł, to wsad? w tę dziurę palucha i wyjmij pozostałe dwa przeł?czniki. Wymiana tak jak wcze?niej pisałem - ja wywaliłęm ?rubokrętem wszystko co mi przeszkadzało - teraz cało?ć zielonych diod mam zamienion? na niebieskie :-) Zastanawiam się jescze, nad wstawieniem małych, powiedzmy 3mm diodek, w klamki do otwierania drzwi, co by osoby jeżdz?ce ze mn? w nocy wiedziały gdzie się poci?ga przed wysiadaniem ;-) Cytat "Chole...ra, gdzie tu jest klamka"

Diody w przełoncznikach
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 03, 2005, 14:20:21 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
- PaK -, rozumiem, ale w przełacznik od swiateł jest zupełnie inny niż od wycieraczki oraz haka. W przełaczniku od swiateł dioda jest "na wierzchu" i jest do niej łatwy dostęp. Natomiast w pozostałych dwóch przełacznikach dioda jest wlutowana do takiego dranstwa w srodku przełacznika - skoro zmieniałe? wszedzie diody to powinienes wiedzieć o czym mówie. Nie mam dostepu do aparatu cyfrowego bo zrobiłbym zdjecie i pokazał o co mi chodzi. Moze ten rys wyjasni o co mi chodzi:
Dioda w przełaczniku od swiateł jest przymocowana w ten sposob wiec podmiana diody jest banalna:

W przełaczniku od wycieraczki i od haka dioda jest wewnatrz przełacznika - a nie na wierzchu jak w przeł?czniku od ?wiatel. Wiec jak się dostać do tej diody w tych przełacznikach od wycieraczki i od haka?  :?

[ Dodano: 2005-10-03, 14:49 ]
Dzieki - PaK -, za wytłumaczenie co i jak mam z tym fantem zrobic. Chciałem dodac, że ten opis w artykółach nie ma dokładnego odwzorowania w rzeczywisto?ci.
Ten tekst mnie najbardziej zaciekawił: :?
Cytuj (zaznaczone)
Opisywać będę tylko raz ponieważ system zdejmowania i składania tego do kupy jest identyczny w obu wł?cznikach.
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Diody w przełoncznikach
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 03, 2005, 20:28:52 pm »

- PaK -

  • Gość
Zgodnie z obietnic? OZi#1845 złożon? na GG zamieszczm w po?cie linki do zdjęć ze ?rodka mojego bolidu ;) :roll:  :lol:





Pozdrowienia   [you]

Diody w przełoncznikach
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 03, 2005, 20:38:01 pm »

Bedzio#1833

  • Gość
nice  :D

Diody w przełoncznikach
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 03, 2005, 20:57:51 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Dzieki - PaK -, niesamowity efekt :-)
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Diody w przełoncznikach
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 06, 2005, 19:11:23 pm »

Gregor#1890

  • Gość
no spoko to wygl?da