Autor Wątek: parowanie szyb!!!!  (Przeczytany 10492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

parowanie szyb!!!!
« dnia: Styczeń 04, 2004, 17:55:59 pm »

mariusz

  • Gość
w moim polderku parują szyby na maksa niewiem czemu ,nagrzewnica jest sucha nigdzie nie cieknie ,a jak zamkne dopływ powietrza z zewnątrz to szyby robią sie mokre scieka z nic woda albo na odwrót bo niewiem w której pozycji jest otwarte lub zamkniete bo mam odczepione linki ,zawór do nagrzewnicy jest cały czas otwarty,ostatnio płukałem nagrzewnice bo wogóle nie grzała i od tej pory tak sie dzieje nie dobrze,już niemam sił ciągle wycierać tych szyb w czasie jazdy.Mój poldek to caro 1.6 GLE 93r.

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2004, 18:28:00 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
może wilgoć w samochodzie? nie masz jakiejś dziurki w podwoziu przez którą dostaje się woda i gdzieś stoi pod tapicerkami na podłodze? wiadomo że w zimie szybki bardziej parują... hmm najlepiej sięgnij ręką do nagrzewnicy i zobacz czy jakieś cięgną sie spadło
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2004, 18:32:31 pm »

Anonymous

  • Gość
ale oto chodzi ze jak włacze nawiew na szybe to szyba zamiast odparowac to ona paruje jeszcze gorzej a wody w samochodzie to mam kupe ,u mnie spadło 40 cm sniegu i musze po tym jezdzic i sie nosi z butami

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2004, 18:52:58 pm »

Guciu1801

  • Gość
Jesli wlaczysz cyrkulacje powietrza to sie nie dziw, to jest calkiem normalne. po prostu fura sie izoluje od zewnatrz,a ty jakas wode wydychasz parujesz itp. i powietrze nabiera wilgoci, potem sie skrapla na szybach z powodu roznicy temp. Nie spotkalem autka w ktorym byloby inaczej.

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2004, 19:48:20 pm »

Anonymous

  • Gość
ale w autko mojego starego tego niema, juz pusci ciepy nawiew i powietrze z zewnatrz i szyby odparowują , a umnie dopiero parują a jak przełacze na nawiew tylko wewnatrz autka to mi sie skrapla para na szybach to rozumie bo mieli ciepłe powietrze ze srodka,tak jak bys oddychał w worku

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2004, 19:51:44 pm »

Chudson

  • Gość
Parować musi gdy oddychasz. Gorzej gdy paruje jak samochód stoi ( tak jak umnie ) Woda mi się dostaje dziurą w błotniku tylnym :) , starymi uszczelkami i dziurami w drzwiach oraz przez nanoszone błotko. Ja radze pospawać na lato dziury ( ja zamierzam :) ) kupić gumowe dywaniki żeby nic nie wsiąkało , wymienić uszczelki . No i kupić jakiś preparat aby nie parowały tak mocno ( ewentualnie ktoś kiedyś pisał ,żeby mydłem potraktować szybe to nie parujje )
Zastanawia mnie jeszcze tylko czy proszek chłonący wilgoć by nie pomógł ?? powkładać w kilka miejsc i może zbierze wilgoć hmm,  ale pewnie i tak by to nic nie pomogło

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2004, 20:08:17 pm »

Anonymous

  • Gość
to go podpale i sie wysuszy cały , :twisted: bo juz niemam siły jak sobie jade to nic nie widze

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2004, 20:32:54 pm »

Anonymous

  • Gość
dobra co jest lepsze para na szybiue czy woda??
a wjakiej pozycji jest otwrta klapka doplywu powietrza z zewnatrz tylko w tym poroble ze umnie dzwigienka nie dziala bo mam linke odczepioną i przestawiam palcem taki popychacz tylko niewiem jask jest otwrte jak zamkniete w gore czy w dól tzn. do srodka auta czy w strone silnika.bo jesli jest obieg powietrza zamkniety to tak samo jakby wdychac powietrze do worka i para sie skrapla i jest woda na sciankach to wiem ale jak jest otwarty to chyba parować nie powinno a paruje ,tylko ze sie nie skrapla i niema wody na szybie tylko sama para. DAJCIE JAKĄŚ RADE PROSZE :cry:

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2004, 22:09:38 pm »

Anonymous

  • Gość
dzieki za porade zobacze

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2004, 22:56:36 pm »

BASSER#1605

  • Gość
a niehc mi ktos odpowie czy starsze polonezy bez nawiewów na srodku konsoli miały wolniejsza dmuchawe ????  czy to tylko umnie mam wrażenie ze zawolno wjeje a moze to jest czegos wina      przełacznik jest  dwuzakresowy a w caro montowali takie fajne bezstopniowe ale niesadze ze to cos zmieni  

jak zwiekszyć szybkośc dmuchawy ????

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2004, 23:03:00 pm »

Wafel

  • Gość
U mnie jest taka sama dmuchawa jak w mr93 vel 94 i mam tylko 2 położenia.

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2004, 23:12:53 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Cytat: "Wafel#473"
U mnie jest taka sama dmuchawa jak w mr93 vel 94 i mam tylko 2 położenia.

a mozna było kupić kiedyś do starszych poldków właśnie takie regulowane płynnie, wiem bo mam coś takiego - co oczywiście nie sprawialo że dmuchawa pod koniec działala szybciej  :)
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2004, 23:19:51 pm »

ajk#1212

  • Gość
Zeby działało szybciej treba podłaczyc prąd z cewki  :)

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2004, 16:34:50 pm »

Chudson

  • Gość
A jak w nowszych poldkach jest rozwiązany obieg zamknięty ??

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2004, 19:42:58 pm »

Gifter

  • Gość
zabierz z auta wycieraczki i wysusz je potem auto do garazu i tez wysussz potem postaw na ulicy i na nastepny dzien jedz i zobaczysz czy tak samo sie dzieje

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2004, 10:54:36 am »

kan

  • Gość
Cytat: "Chudson"
A jak w nowszych poldkach jest rozwiązany obieg zamknięty ??

Też jest klapka tylko sterowana binarnie -można ją zamknąć lub otworzyć.
Pozdrawiam,
kan

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2004, 12:20:22 pm »

neig

  • Gość
nowa ciensza nagrzewnica,mniej płynu w układzie do5litrów, silniczek znajduje się tam gdzie był schowek, dmucha i grzeje porządnie i cicho, tylko sterowanie tym odbywa się za pomocą podciśnienia od silnika- 5 pozycji ale nie ma pozycji nawiewu jednocześnie na szybę przednią i boczną na drzwi, tak że muszę przestawiać cochwilę to  ręcznie.Obieg zamknięty jest szczelny - nie przedostaje się smród z samochodu jadącego przed tobą- jest uruchamiany malutkim przyciskiem ,chyba elektryczne  sterowanie jedną z klap, przy otwartym para szybciej zchodzi z szyb.Nagrzewnica tak jak w zachodnim aucie grzeje zawsze ,ogrzewanie steruje się za pomocą uchylania klapek.

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2004, 14:22:49 pm »

OLO

  • Gość
U mnie był kiedyś taki motyw - po właczeniu ogrzewanai i nawiewu szyba parowała jeszcze bardziej. Miałem pęknięta nagrzewnicę. - sprawdz czy nei masz śladow zaschniętego płynu na klapce dolnej, podłodze itp.

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 06, 2004, 16:18:29 pm »

Anonymous

  • Gość
Ja się zastanawiam jak zrobić obieg zamknięty , aby zimne powietrze nie wlatywało a ciepłe leciało - bo po zamknięciu dopływu zimnego wiatrak prawie nie dmucha. Zdała by się jeszcze jedna klapka umożliwiająca  wlatywanie powietrza do nagrzewnicy przy zamkniętym zimnym powietrzu

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 07, 2004, 08:40:50 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Panowie ostatnio mi strasznie zamarza szyba przednia z zewnątrz. Jak go rano odskrobię po nocy to po rzejechaniu 1km znowu mam lód na szybie. Czy to norma czy tylko mój tak ma. Dodam że nie mam garażu.

A co myślicie o polerowaniu szyb denaturatem. Kiedyś słyszałem że to pomaga i niby mają tak nie zaparowywać i zamarzać..
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.