Autor Wątek: parowanie szyb!!!!  (Przeczytany 10378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 07, 2004, 22:24:57 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Tez mialem zadac podobny temat, z zapytaniem czemy tak w polonezach paruja szyby. Na ulicach zawsze widac zaparowane polonezy, ze nie wudac czy jedzie faceta czy baba, czy w ogole ktos nim jedzie, a w innych, prawie wszystkich nowszych samochodach tak nie jest
to ja, byly Marcin#839

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 25, 2004, 10:27:19 am »

odiss

  • Gość
Odświerzam trochę temat.. w moim mr91 jest tak samo. Jezu, wczoraj co 4 minuty musiałem gąbką przecierać szybę. Siłownia gratis :-(

Poradzcie coś.. bo już nie wytrzymam. Jak ustawić dmuchawę ? Wytłumaczcie jak laikowi bo co bym nie przeczytał, i tak ustawię Źle.  :cry:

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 29, 2004, 18:35:24 pm »

markomarecki

  • Gość
a jak wogule ustawiacie ogrzewanie bo u mnie jak wezmę zamknę dopływ zimnego to mi wogule nie dmucha a jak otworze to podczas jazdy dmucha mi letnie a co do zaparowanych szyb to u mnie też wszystko wiecznie jest zaparowane a jak jest mruz to nawet mam w ?rodku lud(szczegulnie na przedniej i tylnej szybie)i naprawdę już mnie krew zalewa i niemam pojęcia jak sobie z tym radzić
Polonez Caro 95r. 1,6 gli Abimex +gaz

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 29, 2004, 18:50:29 pm »

Maciek#938

  • Gość
No u mnie nagrzewnica grzeje aż miło, wycieków żadnych bynajmniej nie zauważyłem, a od zawsze szyby mi cholernie paruj?. Jak jadę samemu to jeszcze nie jest tragicznie, ale jeżeli już jest chociaż jeden pasażer to robi się mało ciekawie. Co więcej auto stoi w garażu, ale to praktycznie nie ma żadnego wpływu, gdyż paruje tak samo mocno jak przy analogicznej sytuacji, gdy parkuje wyj?tkowo na ulicy... Ręce opadaj?, ale cóż jak widać taka już przypadło?ć naszych aut.

Pozdrawiam

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 30, 2004, 09:10:35 am »

kan

  • Gość
Na zaparowane szyby mam kilka metod. Pierwsza to nie mazać po szybach ręk?. Najpierw trzeba umyć dokładnie szyby i przetrzeć szmatk? nas?czon? szamponem albo tak? szmatk? do mycia szyb w woreczkach i potem już niczym nie przecierać szyby. Jak zaparuj? to wentylator i same musz? odparować. Ja czym? przetrzemy szybę to zacznie szybciej w tym miejscu zaparowywać. Po drugie w zimnym aucie jak jest mróz właczamy nawiew zimnego powietrza i możemy wspomóc otwieraj?c lekko szybę boczn? ( i tak jest zimno) natomiast ciepłe powietrze właczamy dopiero jak się silnik rozgrzeje i wtedy nadmuch na maksa inaczej w zwi?zku z róznic? temperatur znowu zaparuje.

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 30, 2004, 09:42:23 am »

thomas#1840

  • Gość
podstawow? rzecz? jest osuszyć autko , wypożyczyć od kogos na dobę garażu i zostawić pootwierane wsio co sie da , dobrze jak garaż jest ciepły .
je?li nagrzewnica wam fajnie grzeje i klapki s? git poustawiane to ja robię tak : dojeżdżaj?c pod blok jakie? kilometr półtora przed wył?czam ogrzewanie i lekko uchylam okno żeby schłodzić powietrze w autku tzn wygonić ciepłe i wpu?cic zimne , po odstawieniu otwieram klapkę na wlot zimnego ( zielona w dół czerwona do góry ) , rano jak jest trochę pary ( rzadko?ć ) nic nie przecieram , nadmuch na maks i odrazu ciepłe ale nie z wewn?trz tylko z zewn?trz ( zielona w dół czerwona w dół) no i lekko uchylam okienko ( cm może 1.5)żeby para miała uj?cie a nie ganiała z szybki na szybke czy gdzie? tam , nigdy nie zdażyło mi się abym miał wode na szybach , jak do roboty jade to po jakich? 3-4 km mam czysta szybę tyln? bez wł?czania jej ogrzewania , nawiewy ?rodkowe na desce zawsze zamknięte - nie lubie jak mi co? kto? dmucha w twarz a pzrez to boczne na szybki maja więcej  :roll:  ;)

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 30, 2004, 10:13:10 am »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "kan"
Na zaparowane szyby mam kilka metod. Pierwsza to nie mazać po szybach ręk?. Najpierw trzeba umyć dokładnie szyby i przetrzeć szmatk? nas?czon? szamponem albo tak? szmatk? do mycia szyb w woreczkach i potem już niczym nie przecierać szyby. Jak zaparuj? to wentylator i same musz? odparować. Ja czym? przetrzemy szybę to zacznie szybciej w tym miejscu zaparowywać. Po drugie w zimnym aucie jak jest mróz właczamy nawiew zimnego powietrza i możemy wspomóc otwieraj?c lekko szybę boczn? ( i tak jest zimno) natomiast ciepłe powietrze właczamy dopiero jak się silnik rozgrzeje i wtedy nadmuch na maksa inaczej w zwi?zku z róznic? temperatur znowu zaparuje.

Zgadza się. Szyby musz? być dokładnie umyte, gdyż wtedy sytuacja się trochę poprawia. Jak widzę, że kto? usuwa efekt roszenia z szyb ręk? to po prostu daruję sobie komentarz. Notabene używania okna to ja zwykle mam otwarte okno od kierowcy na około centymetr. Zawsze to również trochę pomaga. Lecz fakt faktem co? tu jest nie tak...

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 30, 2004, 11:44:03 am »

thomas#1840

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Lecz fakt faktem co? tu jest nie tak


najprawdopodobniej mokro pod wykładzinami podłogowymi a i zajrzec w drzwi by się przydało bo może tam stoi woda ( odpływy syfem zapchane) i cała tapicera jest wilgotna ,nie wykluczone też że masz kupe wilgotnego syfu za tapicerk? boczn? w bagażniku , jak swego przegl?dałem wiosna to kupę tam tego było ,a to wszystko łapie wilgoć  :smile:

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 30, 2004, 11:57:55 am »

Maciek#938

  • Gość
Jak już wcze?niej napisałem żadnego wycieku nie zauważyłem. Dywaniki suche, drzwi drożne, w bagażniku też ok...

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 30, 2004, 11:59:13 am »

thomas#1840

  • Gość
:?  trzeba powołać komisję do twego przypadku  :roll:

zapomniałem , jak mi szyba odparuje przednia i boczne to przeł?czam ogrzewanko po połowie na podłogę i szybę , susze podłoge której każdy wsiadaj?cy zarzeka się nie dotyka mokrymi buciorami i wsio mi gra ale podstawa jak było dużo dużo wcze?niej - osuszyc autko , klapki regulations, nagrzewnica czysta  :roll:

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 30, 2004, 21:57:38 pm »

Maciek#938

  • Gość
Jak już pisałem wcze?niej nagrzewnica u mnie grzeje tak jak powinna. Na wydajno?ć dmuchawy również nie narzekam, a auto mam garażowane (ogrzewany garaż). Lecz dzisiaj zrobiłem taki eksperyment. Mianowicie cały czas ustawiłem na dopływ zimnego powietrza i żadna szyba mi nie zaparowała. Ciekawe, potestuję w ten sposób dalej.

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 31, 2004, 08:35:13 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ja mam jeszcze jedne skuteczny sposób na parowańca. Jak pogoda jest sprzyjaj?ca to zawsze zostawiam lekko uchylon? szybę w aucie. Naogół wystarcza żeby dmuchawa zwiała mgiełkę z szyby bardzo skutecznie.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 31, 2004, 17:09:57 pm »

TALREP

  • Gość
swego czasu widzialem w maluchu takie rozwiazanie. moze cos takiego do poldka? sorry za jakosc rysunku ale na ASP nie studiuje (to wnetrze malucha :) )

wlasciciel tego pojazdu nawiercil otwory w tylnim slupku i w slupku przy drzwiach dzieki temu ped powietrza podczas jazdy wyciaga wilgoc z okolic tylnej szyby.

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 31, 2004, 17:20:49 pm »

Chudson

  • Gość
W npwych furach częstp  jest  taki wywietrznik ale w baga?niku ( co? jak ta kratka w tapicerce drzwi tylnych od plusa )  niewiem czy to pomaga bo ja mam w tylnym błotniku pod zderzakiem tak wielk? dziurę ,ze nie powinno wogóle parować a jednak.
Jeżeli samochód stoi pod chmurk? i jest zimno to będzie parował - niema bata. Nowsze fury też paruj? ( jedyna różnica to to ,że szybciej zaczyna grzać nagrzewnica - o wydajniej - przez co szybciej odparowywuj? )

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 31, 2004, 17:36:36 pm »

TALREP

  • Gość
a czy w starych polonezach nie ma przypadkiem wywietrznikow w tylnej klapie?

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 31, 2004, 18:28:06 pm »

Czaku

  • Gość
W kazdym poldzie w klapie sa tylko ze to nic nie daje

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 31, 2004, 20:36:19 pm »

Abadon

  • Gość
A nawiercanie slupkow na pewno pomoze przy dachowaniu.... :roll:

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 01, 2005, 12:33:29 pm »

Chudson

  • Gość
Najlepszym sposobem jest wł?czenie jak najszybsze dmuchawy po wej?ciu do autka lub otworzenie szyby. Zimne ,?wieże powietrze przedmuchiwane przez kabne nie pozwala na zwiększenie się ilo?ci pary wodnej - ciepłe powietrze jest do tego gorsze z kilku powodów ( rzadsze , różnica temperatur etc,)  Trzeba tylko zadbać aby powietrze wlatywało przodem i wylatywało tyłem ( niewiem czy dobrze sprawdzaj? się wywietrzniki przy szybie tylnej bo mam je zatkane)  Mi autko nie paruje bo trzymam w garażu :D

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 02, 2005, 10:42:41 am »

Lisu#1849

  • Gość
ja mam polda z 95 roku, trzymam go pod chmurka i mi nie parujue tak bardzo. wsiadam rano odpalam silnik zeby sie nagrzal, w miedzyczasie otwieram sobie brame, wyjedzam na ulice, znowu wysiadam zamykam brame, jak wsiade juz nie ma pary... raz mialem przypadek ze po tylniej szybie w srodku splywala mi woda i poziej zamarzla ale wtedy stalem w sniezyce w miescie 2 godz w korku wiec sie nie dziwie...

parowanie szyb!!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 02, 2005, 13:35:02 pm »

Andrzej801

  • Gość
Ja tak unikam tego problemu Zapalam autko i delikatne uchylam szybe jak silnik sie nagrzeje do 50 do wl dmuchawe na 1 st i nie maq problemu. Ostatnio zauwazylem ze fajnie jest od razu wl ogrzewanie tylnej szyby bo nie zaparowywuje i nie chodzi o to ze caly czas jak sie siedzie ma byc wl ogrzewanie tylko zaraz jak sie wsiadzie do autko max 10 min i nie ma problemu Pozdrawiam